Hlavní partner

17.05.2016

Další činnost 2016


13. 4. 2016trénink
První trénink lehké atletiky

Na našem prvním tréninku jsme se pomalu seznamovali s atletikou. Běhy, skoky a hody jsou pohybové aktivity, které jsou základem pro jednotlivé disciplíny v atletice. Naučili jsme se, jak se správně rozehřát a rozcvičit se před hlavní částí tréninku, naučili jsme se základní kroky běžecké abecedy, ukázali si nízký start, jeho správné provedení. Házeli jsme, skákali jsme, běhali a posilovali. Nechybělo ani závěrečné uvolnění a protažení. Zkrátka dělali jsme vše, jako správní atleti. V deštivé chvilce jsme si povídali o našich nejlepších atletech. Za odměnu našeho úsilí nám příroda připravila na hřišti překvapení v podobě obrovské krásné duhy. Na závěr jsme si pod duhou ještě zahráli pohybovou hru na mouchu.
I na dalších našich trénincích se budeme věnovat hravou formou nácviku atletických disciplín.

22 .5. 2016
Běh naděje v Klánovicích

Běh naděje je sportovně humanitární akce, která navázala na kdysi velmi populární akci Běh Terryho Foxe. Cílem BN je získat finanční prostředky na výzkum rakoviny, vyjádřit solidaritu s nemocnými a v neposlední řadě motivací k pohybu dělat prevenci proti různým onemocněním. Trať je možné absolvovat jakýmkoliv způsobem vlastní silou - během, chůzí, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích a můžete mít i doprovod v podobě pejska.
I my s našimi rodinnými příslušníky jsme tuto akci svou účastí a příspěvky do kasičky podpořili.

4. 6. 2016
The Color Run

V sobotu 4. 6. 2016 se konal v Praze druhý ročník běhu na 5 km The Color Run. Je to jediněčný barevný závod. Není o výkonu, ale o zábavě a i my jsme si to jeli užít, užít si pět nejšťastnějších kilometrů.
Na start jsme nastoupili v této sestavě: Deni, Dan a jejich mamka Denisa. V průběhu běhu na nás foukali barevný prášek různých barev. Do cíle jsme doběhli, dostali medaile a malé občerstvení. Barevný běh jsme si užili a máme na co vzpomínat.

10. 6. - 12. 6. 2016
Soustředění jaro 2016

V červnu jsme uspořádali naše první soustředění. Jeho cílem bylo nejen zlepšit si fyzickou kondici, ale především užít si hezké chvíle ve společnosti fajn lidiček. A to se bezezbytku povedlo!
Do Janova nad Nisou v Jizerských horách jsme vyrazili v pátek odpoledne. Zde jsme byli ubytováni v příjemném horském penzionu, který nám sehnala naše členka Karolina (díky, dobrá volba). Po ubytování a večeři jsme si stanovili program na příští dva dny a vyšli jsme si na krátkou procházku. Během ní již některým běžcům naskakovala husí kůže při představě, že druhý den začnou svůj běh do slušného kopce. Ale jak se nakonec ukázalo, obavy to byly zbytečné.
soustředění jaroV sobotu ráno čekal první trénink Petra a Tomáše, kteří se již v 6:30 vydali na 9,5 km dlouhou trať. Po snídani jsme se všichni vydali na plácek v lese, kde byla společná rozcvička. Pak následovala společná hra, která nám pomohla se pěkně rozehřát. Poté se ženy pod ochranou statného Milana vydali na svou porci horských kilometrů (8,5). Děti mezi tím absolvovali dopolední trénink, na kterém se učili správnému dýchání, držení těla, sprintům, běhu do kopce atd. Trénink byl proložen spoustou her, aby byl pro malé běžce zábavný.
Po obědě jsme se vydali na túru k rozhledně Královka, kde děti řádily na dětském hřišti. Cestu zpět jsme si trochu protáhli přes Hrabětice a zašli se podívat do minizoo. Zde jsme si prohlédli stáje s koníky, taky zde měli lišku. Ve venkovních výbězích jsme viděli další koně, zebru, velblouda, potkali jsme pávy a taky tu mají pumu. Děti se bavili nejen prohlídkou zvířat, ale i jejich krmením. Ti odvážnější si pak zkusili, jaké to je, dostat pecku od elektrického ohradníku.
Nedělní dopoledne proběhlo opět ve znamení poctivého trénování a her. Ženy s Milanem si tentokrát zdvihly laťku, a v kopcích zaběhli 10 km. Poté převzali vedení dětí a Petr s Tomášem se jali oběhnout celou vodní nádrž Josefův důl. Po absolvování 17 km se jen tak tak stačili vrátit na oběd.
Po obědě si pro nás Karolina s Milanem přichystali překvapení a nechali nás slavnostně nastoupit. Každý z nás obdržel medaili za účast na soustředění. Ještě před odjezdem jsme si řekli, že se nám na soustředění moc líbilo a stanovili jsme si termín soustředění na září.
Cestou domu jsme se ještě zastavili v Janově na bobové dráze. To byla jízda! Pak už jen zbývalo se rozloučit a těšit se na příště.

Ahoj "moje" lidičky. Děkuji Karolině a Milanovi za zajištění ubytování a medaile, Petrovi za hromadu ovoce a vám všem za skvělou atmosféru, kterou jste na soustředění vytvořili. To je přesně to, proč jsme spolek založili - vzájemná podpora, tolerance a přátelství - prostě super banda.
Díky!!!
"Váš" předseda Tomáš

15. 6. 2016
Přednáška o racionální výživě

Protože ke sportu patří i správné stravování, vydali se někteří z nás ve středu 15.června na přednášku o racionální výživě. Vítek Chaloupka, bývalý český kulturista a státní trenér české reprezentace fitness, nyní dietolog, fitness konsultant a autor knih o zdravé výživě, s námi probral stravovací návyky a jak je v dnešní hektické době vhodným způsobem změnit k lepšímu. Pro náš zdravý život a více energie po celý den. Po ukončení přednášky jsme měli možnost s panem Chaloupkou probrat i vhodné stravování pro nás "běžce". Věříme, že to nebylo naše poslední setkání. O získané informace se velmi rádi podělíme s ostatními atlety.

16. 7. 2016
Indiánský denid

Sobotní odpoledne 16. 7. 2016 jsme uspořádali pro děti z naší obce Indiánský den. V tento prázdninový den čekalo na malé indiány deset úkolů, které byly tématicky spojeny s životem indiánů. Ten, kdo chtěl být přijat do kmene Šetajovických indiánů musel prokázat, že umí hlavně dobře lovit. Ale nejen to, byly zde i zkoušky z běhu, malování, pletení pavučiny snů a další. Všichni malí indiáni své úkoly splnili, proto byly do kmene Šestajovických indiánů přijati a také náležitě odměněni.
Za spolupráci při pořádání akce děkujeme občanům, kteří pomohli na soutěžních stanovištích.

16. 7. - 22. 7. 2016
Běh pro Lodičku
V jednom z červencových týdnů uspořádali naši dva členové Petra Menclíková a Tomáš Dvořák třetí ročník benefiční akce Běh pro Lodičku. Cílem akce bylo symbolicky prodat kilometry tohoto běhu a získat tak finanční prostředky pro děti z naší obecní školky Lodička. Letos se Tomáš (běžel) a Petra (jela na kole) vydali ze Šestajovic až do Českých Budějovic. Za sedm dní tak zdolali trasu o délce 206,6 km v celkovém čase 18:26 hodin (průměrná rychlost 5:21 min/km).
Touto akcí se podařilo pro děti z obecní MŠ Lodička získat částku 131 700 Kč, za kterou budou pro školku nakoupeny hračky, pomůcky, týpí a mnoho dalšího.

16. 9. - 18. 9. 2016
Soustředění podzim 2016

V září jsme se opět vydali do Jizerských hor, kde jsme absolvovali další společné soustředění.
Ačkoliv předpověď počasí nevypadala příznivě, nakonec se na nás obrátilo štěstí a vše proběhlo podle plánu. V sobotu dopoledne jsme absolvovali první tréninky. Trénink začal pro všechny společně na hřišti v lese. Rozcvičili jsme se, zahráli si spotrovní hru a poté jsme se rozdělili. Děti pokračovaly v tréninku na hřišti a na přilehlých lesních cestách. Dospělí se rozdělili na dvě skupiny, kdy jedna běžela 8,5 km a druhá 16 km. Odpoledne sice začalo pršet, ale to nám nevadilo, protože jsme se vydali do nedalekého Liberce do IQ parku. Zde jsme si mimo jiné vyzkoušeli, jak jsme na tom s rychlostí startu.
Druhý den ráno ještě pršelo, po desáté hodině však déšt ustal. Opět jsme tedy vyrazili. Děti pokračovaly v tréninku na lesním hřišti. Dospělí se tentokrát společně vydali na 16 km dlouhou trať po kopcích Jizerských hor.
Na soustředění jsme si dali pěkně do těla, ale i jsme se moc pobavili. A to bylo naším cílem.

cyklo8. 9. 2016
Závody v cyklosprintech

V sobotu 8. 9. 2016 náš spolek za podpory obce Šestajovice uspořádal pro děti závody v cyklosprintech. Ačkoliv bylo chladno a zamračeno, později dokonce i zapršelo, přišlo na závody několik odvážných dětí. Aby byl závod pestřejší, napojili jsme na cyklosprint běh zakončený výběhem do kopečka. Cyklistické závody se tak změnily v duatlon. Cyklistická část tratě vedla po cyklostezce, navazující běžecká část vedla pár metrů po silnici, poté přes botanickou zahradu, krátce po cyklostezce a končila krátkým výběhem na val ČOV. Děti i diváci si i přes nepříznivé počasí závody velice užili. Za odměnu mladí závodníci dostali diplom a medaili, tričko od sponzora a nějaké dobroty.


13.-16. 10. 2016
Běžecká škola Miloše Škorpila

Součástí dobrého běhání je i jeho správná technika. V tomto směru se jeli do krásného prostředí Beskyd rozvíjet čtyři naši členové: Petra Dvořáková, Denisa Dvořáková, Petr Veselý a Tomáš Dvořák. Učitele zde měli z nejpovolanějších - Miloše Škorpila. Součástí třídeního soustředění byly rozcvičky, růzdné délky běhů, ale především výuka správné techniky běhu. Ta probíhala jak hormadně, tak individuálně. Při individuálním tréninku se každý od Miloše dozvěděl, kde dělá konkrétní chyby a jak tyto chyby odstranit. Součástí školy byla i přednáška o zdravé výživě.


Běžecký kemp
Naši dva běžci Denisa s Petrem se zúčastnili třídenního kampu k Krkonoších na chatě Vatra. Jednalo se o kemp běžecký, ale zároveň byl složen řadou přednášek našich nejlepších trailových běžců jako je Tomáš Bystřický, Ondra Fejfar Anka Straková, Míša Mertová a Zdenda Kříž. Každý den byl složen z běžeckých tréninků, kompenzačních a protahovacích cvičení, regenerace a především speciální bežecká strava.
Kemp se velice vydařil, máme mnoho rad od zkušených a opět o něco víc naběhaných kilometrů v horách. Některé trasy vedly náročným stoupáním ze Špindlu na Labskou boudu, přes Sněžné jámy, Mužské kameny a Dívčí kameny. Byl to nevšední zážitek.


Předvánoční setkání, Vánoční punčpunč
V naší obci se koná tradiční akce Předvánoční setkání. Součástí této akce je soutěž o nejlepší předvánoční punč. Letos se k setkání a soutěži připojil i náš spolek. V odpoledních hodinách jsme v historickém centru obce, kde se akce konala, postavili náš stánek (darovala firma Fančík). Stánek jsme ozdobili, připravili punče (alkoholický a nealkoholický) a vánoční sladkosti, které připravili především naše členky. Také jsme pro návštěvníky připravili veselý vánoční test a slosovali pět výherců, kteří získali cenu v podobě sady na výrobu svařáku (víno věnovala Vinotéka Jandus). Večer došlo na vyhlášení výsledků. Akce jsme se zúčastnili především pro radost, ale dělené třetí místo v soutěži nás také potěšilo. Večer zakončilo zpívání koled a rozsvěcení vánočního stromu.


vánoční setkáníVánoční setkání s osmistovkou
Náš spolek je taková malá rodina, a proto je samozřejmostí, že jsme se sešli ne Štědrý den. A to nejen členové spolku, ale i jejich rodinní příslušníci. Sraz jsme měli na cyklostezce. Každý přinesl trochu vánočního cukroví, takže bylo z čeho ochutnávat. Vánoční atmosféru navíc dokreslil malý betlém, který jsme si přinesli. A jakožto atletický spolek jsme samozřejmě nemohli zapomenout na sport. Společně jsme si symbolicky zaběhli 800 m. Příjemně jsme tak zakončili rok 2016, i když úplnou tečkou za rokem 2016 byla naše účast na Silvestrovském běhu v Lysé nad Labem.