Hlavní partner

Další činnost 2018


Fandíme kontinentům - Evropa a Amerika

Naše atletická přípravka se účastní projektu "Fandíme kontinentům".FK 1
První měsíc je určen Evropě.
Zahráli jsme si na legendární běžecký závod s nejdelší historií v Evropě...závod Běchovice-Praha. Děti samozřejmě neběžely celých 10 km, ale jen 10 kol. Mohly se vyfotit u "patníku s číslem 13", který k Běchovicím neodmyslitelně patří! Někteří zaběhli s opravdovým číslem z tohoto závodu. A protože nemáme v hale žádné stoupání, vymysleli jsme místo stoupáku „Hrdlořezáku“ alespoň náročnou dráhu.
Další "Evropskou disciplínou" bylo sbírání plamínků na olympijskou pochodeň. Jednotlivá družstva soutěžila o  plamínky (krepák). Za každé vítězství jeden plamínek. Obě družstva byla úspěšná a náš olympijský oheň se mohl rozhořet. A kde? Přeci v Řecku!!!

FK 2Projektu Fandíme kontinentům jsme věnovali další hodinu.
A tentokráte jsme se vydali do Anglie, přesněji do Londýna na MS.
Celý trénink jsme vedli v duchu cesty a pobytu v Londýně. Rozcvičkou jsme se plynule dostali na cestu. Pak do Londýna letěli, někteří jeli vlakem nebo autem. Autobusem jsme se svezli, až v samotném Londýně. Měli jsme proto vyrobený náš papírový autobus. Kdo chtěl mohl zavolat z anglické telefonní budky. Na samotném stadionu se nám pak v oštěpařském sektoru sešli světové jedničky! K vidění byly skvělé výkony Rohlera, Vettera, Backleyho a nesměla chybět samozřejmě naše Bára Špotáková. A věřte, že oštěpy lítaly opravdu daleko! Po velmi zajímavém souboji se naši atleti přesunuli na prohlídku města. Dali si pravý anglický čaj a přešli po Tower Bridge (senzomotorická dráha sestavená s balančních pomůcek). Po namáhavé cestě jsme se protáhli, aby jsme dobře zregenerovali na další cestu.

Další trénink byl inspirovaný Amerikou.
Na úvod se děti rozehřály tím, že musely sesbírat a přinést 50 hvězdiček, které chyběly na naší americkévlajce, kterou jsme si vyrobili speciálně pro tuto příležitost.
Další disciplínou byly rychlé starty a sprinty Usaina Bolta. Vítězové pak za odměnu oblékli tričko s vlastnoručním podpisem tohoto legendárního atleta (podpis se nám podařilo získat na Zlaté tretře v Ostravě) a také tričko, které Usain nosí. Na závěr části věnované Boltovi jsme se vyfotili se vším možným, co s Boltem souvisí. Měli jsme ještě další "vzácnost". Na již zmiňovaném mítinku Zlatá tretra jsme krom podpisu získali i folie v barvách jamajské vlajky, které byly součástí rozlučkové choreografie s Usainem.
Po té, co jsme opustili atletické zlato, jsme se vydali do historie kontinentu a prožili zlatou horečku. Děti utvořily dvojce a každá z nich měla za úkol přinést co nejvíce písku (víček) a následně vyrýžovat co nejvíce zlata (některá víčka byla polepena zlatem). Děti hra natolik bavila, že si ji jistě brzy zopakujeme.

FK 3Fandíme kontinentům - Asie a Austrálie

Naše další cestování po světě ...
Tentokráte jsme se vydali rozcvičit se do Asie a nechali se inspirovat prvky jógy, juda a karate.
Po té jsme se přesunuli doOceánie. Tam se mladí nadějní atleti věnovali týmovému rybolovu. Na první pohled se tento sport zdá poněkud méně akční. Nejdříve museli rybáři doběhnout na ostrov, pak co nejrychleji chytit nějakou rybičku. Aby to nebylo tak jednoduché, podmínkou bylo mít obě nohy na ostrově. S úlovkem pak běželi na své stanoviště a předali pomyslný rybářský prut dalšímu rybáři v týmu. Vyhrál tým s největším počtem ulovených ryb..
Další zastávka byla na ostrově Tasmánie, kde právě probíhal Tasmánský překážkový běh. Naši borci se nezalekli ani obávaného Tasmánského čerta a překážky překonávali jako zkušení borci.
A co by to bylo za výlet do Austrálie, kdybychom nepotkali nějakého klokana. Na australském doskočišti jich bylo k vidění hned několik. Naši šestajovičtí skokani se nenechali zahanbit a i po dlouhé cestě po Asii a Oceánii předvedli kvalitní výkony.

fandime kontinentum asieUkliďme Česko
7. 4. 2018, Šestajovice
I tento rok se v naší obci konala akce Ukliďme Česko. Jde o celorepublikovou akci, během které dobrolnící uklízí obce i další místa. Několik našich členů se akce v naší obci zúčastnilo, a tak jsme i my přispěli k čistotě naší obce.


Běh naděje, charitativní běh
20. 5. 2018, Praha Klánovice

Jako každý rok, tak i letos se několik našich členů zúčastnilo charitativní. Nejde o žádné sportovní výkony ani o umístění, ale o to, přispět svým dílčím finančním obnosem na boj proti rakovině.


Soustředění v Jizerských horách
14. 9. - 16. 9. 2018, Janov nad Nisou

Po krátké pauze jsme se opět vydali na víkend do Janova nad Nisou, kde jsme uspořádali běžecké soustředění. To je určené nejen pro členy spolku, ale i pro jejich rodinné příslušníky. Počasí nám velmi přálo, teploty byly tak akorát na cvičení a běhání v krásné přírodě Jizerských hor.

Sobotní dopolední program, který skvěle připravila Kája, byl určen pro všechny účastníky. Cvičili jsme správnou techniku běhu a dýchaní, udělali jsme si kruhový trénink a to vše samozřejmě prokládali hrami, u kterých jsem se občas neskutečně bavili. Odpoledne byl trénink dělený. Zkušení dospěláci se vydali na 15km běh okolo přehrady, ostatní se vydali na dlouhou procházku. V neděli jsme také začali společně a v druhé části tréninku se opět rozdělili. Po obědě jsme se pak vypravili na cestu domů.

Dá se říci, že toto soustředění bylo ve znamení sponzorů, proto jim touto cestou (a rádi) chceme poděkovat. Od nejmenovaných sponzorů dostali všichni účastníci pitný režim, sladké pečivo a pohotovostní pláštěnky, od Petra Veselého ovoce a sportovní čelenky Eleven. Velké poděkování pak patří Nadačnímu Fondu Veolia, od kterého náš spolek získal na uspořádání soustředění dotaci 15 000 Kč.

A takhle jsme na soustředění makali: video1, video2


jizerkyVánoční setkání
24. 12. 2019, Šestajovice

Na štedrý se setkali naši členové a jejich rodinní příslušníci na cyklostezce, aby zde symbolicky zakončily rok 2018. Popřáli jsme si hezké Vánoce, vše nej do roku 2019. Zaběhli jsme si společně 800 m a dali si dobroty, které jsme na ochutnávku přinesli.

Pěkný rok 2019!!

vánoce