Závody 2024 květen

Běh Krásné vyhlídky
1. 5. 2024 Struhařov
Běh Krásné vyhlídky je závod, který je součástí běžeckého Poháru Ladova kraje. Trať závodu měla 7,4 km a byla plná náročných klesání a stoupání. Trasa vedla pěknou krajinou, jak už napovídá název závodu. V kategorii Veteráni se za náš spolek závodu zúčastnil Tomáš Dvořák. Tomáš trať proběhl za 35:43, což znamenalo 7. místo v kategorii.

livanec
Lívancový pohár
4. 5. 2024, Praha
Pátý letošní závod Lívancového poháru byl ve znamení osobních rekordů našim mladých běžců. Osobní rekord si na tomto závodě zaběhlo hned pět z nich.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 2. místo, 12:32, kategorie Ženy - Dáša Svobodová, 69. místo, 21:38, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 8. místo, 7:15, kategorie Holky - Edita Skalická, 6. místo, 8:50.

Běh Kalichem
5. 5. 2024, Koberovy
TJ Sokol Koberovy uspořádal v krásném prostředí Českého ráje již 47. běžeckých závodů Běh Kalichem. Kopcovité a skalnaté okolí připravilo velmi těžké tratě pro děti i dospělé.
Nejdříve odstartovaly dětské závody, které měly opravdu vysokou účast. Například v katogorii Žákyně 2016-2017 běželo 35. děvčat. Mezi nimi na 23. místě skončila Edita Skalická a na 26. místě Eva Skalická. V kategorii Žákyně 2014-2015 běželo celkem 31 dívek, mezi kterými doběhla Tereza Skalická na 20. místě. Start Terky můžete vidět na záznamu České televize (čas 5:07 - 4:50), vpravo se startovním číslem 282.
Hlavní závod na 10 km za náš spolek běžel Tomáš Dvořák. Náročná trať plná prudkých výběhů a seběhů, schodů, průběhů skalami, povrch plný kamenů a kořenů spolu s účastí velmi kvalitních běžců daly Tomášovi pořádně zabrat. Závod dokončil v čase 56:26, což znamenalo 10. místo.

Atletické závody Říčany 2

Veřejné atletické závody
8. 5. 2024, Říčany
Ve středu 8. 5. uspořádala Atletika Uhříněves na stadionu v Říčanech závody pro nejmladší kategorie. Soutěžilo běhu, skoku do dálky a v hodu raketkou. V běhu si nejlépe z našich závodnic vedla Kája Partynglová, která skončila na děleném 3. místě. V dalších dvou disciplínách si nejlépe vedla Tereza Skalická, která ve skoku do dálky skončila na 4. místě a v hodu raketkou na 8. místě. Našimi nejmladšími účastnicemi byli Edita a Eva Skalické.

Vrané - Zvole
11. 5. 2024, Vrané
V 5. závodě Poháru běhů do kopce v Praze a okolí čekala na závodníky trať o délce 3,02 km a převýšení 150 m. Za náš spolek se závodů účastnil Tomáš Dvořák. Tomáš trať uběhl v čase 16:26, v kategorii M50-59 skončil na 8. místě.

Křivoklátské závody ve šplhu
18. 5. 2024, Křivoklát
Nový závod ve šplhu na laně se uskutečnil v sobotu 18. května na nádvoří hradu Křivoklát. Počasí bylo od rána pošmourné, zataženo, drobný déšť. Přesto se závody na hradě vydařily. Dopoledne startovali dorostenci a ženy na laně o délce 4,5 metrů. Odpoledne, již za pěkného slunečného počasí, proběhla soutěž mužů a masters (51 a více let) na laně o délce 8 metrů. V kategorii masters se soutěže zúčastnil Luba Jokel, který kategorii vyhrál časem 14,41 vteřin a to hned z úvodního pokusu.

listonos

Listonošův krpál
19. 5. 2024, Jarov
V neděli 9. 5. se účastníci závodu Listonošům krpál vydali na další závod poháru běhů do kopce v Praze a okolí. Tentokrát museli závodníci zdolat 170m převýšení na trati dlouhé 2,88 m. Náš spolek na závodě reprezentoval Luba Jokel. Luba vyhrál svoji kategorii, když závod zaběhl za 14:49.

Zeleneč 1

Běh pro zdraví
19. 5. 2024, Zeleneč
Do sousedního Zelenče jsme se vydali na akci Běh pro zdraví. Přichystány byly závody pro všechny věkové kategorie. V nejmladší kategorii nás reprezentovaly Eva a Edita Skalické. V nejvíce obsazené kategorii Eva skončila na skvělém 2. místě a Edita na 6. místě. V další dětské kategorii běžela Kája Partyglová, která vybojovala příčku nejvyšší. V hlavním závodě na 4,8 km za náš spolek běžel Tomáš Dvořák. Ten závod dokončil v čase 20:17 a mezi muži se umístil na 2. místě.

Večerní svěrácká desítka
25. 5. 2024, Praha
Jubilejní 10. ročník Večerní svěrácké desítky se konal v sobotu 25. 5. Závody probíhaly u Plechárny na Černém Mostě. Připraveny byly dětské tratě, pro dospělé běhy na 5 km, dvojice 2 x 5 km a hlavní závod na 10 km. 5km trasa závodu vedla od ČM parkem do Dolních Počernic. Zde se stočila ke kopci Horka, podél nějž se běželo do Kyjí. Na konci kopce na závodníky čekal prudký výběh na kopec, po které se závodníci kolem rozhledny Doubravka vraceli zpět na ČM. Účastníci hlavního závodu absolvovali dvě kola.
V dětských kategoriích náš spolek reprezentovala Kája Partynglová, která svoji kategorii suverénně vyhrála. V hlavním závodě běžel náš člen Tomáš Dvořák. Ten trať zdolal za 46:22, čímž si vybojoval pěkné druhé místo v kategorii M50.