Závody 2024 březen

Lívanec

Lívancový pohár
2. 3. 2024, Praha
2. března pokračoval třetím závodem Lívancový pohár. Děti se opět vydaly na trať o délce 1 míle a dospělí 2 míle. S přibývajícím teplem se zvýšil i počet zúčastněných se závodníků. Boj o body do pohárových výsledků byl tedy zase o něco těžší.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 5. místo, 12:21, kategorie Ženy - Dáša Svobodová, 62. místo, 21:56, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 7. místo, 8:16, kategorie Holky - Terka Skalická, 9. místo, 8:55.

Šplh schodištěm
V sobotu 2. března proběhl v malebné sokolovně Sokola Pražského další závod ve šplhu na laně pod názvem Šplh schodištěm. Jak název nepovídá, závod probíhá uvnitř točitého schodiště a diváci mohu z bezprostřední vzdálenosti sledovat závodníky podél celé délky lana. Náš oddíl měl dva zástupce. V kategorii dorostenci na 4,5 metrů Lukáš Kühnel získal 7. místo ve svém novém osobním rekordu 5,67 vteřin. Gratulujeme. A v kategorii Masters Luba Jokel na 8 metrů obsadil 2. místo v čase 13,43 vteřin.

Pečky

Pečecká desítka
9. 3. 2024, Pečky
V sobotu 9. března proběhl již 44. ročník běhu v obci Pečky na 10 kilometrů. Závod má nejen dlouhou tradici, ale také každoroční účast dospělých závodníků je vysoká. Letos běželo téměř 500 závodníků. Závod byl ovlivněn poměrně silným větrem v první polovině závodu. Ve věkové kategorii 60 - 69 let náš člen oddílu Luba Jokel časem 41:17 minut obsadil 4. místo a 126. místo z 491 běžců.

Šupčík
Memoriál Bedřicha Šupčíka
16. 3. 2024, Příbram
V sobotu v Příbramské sokolovně proběhl jubilejní 30. ročník Velké ceny ve šplhu na laně. V tomto roce si připomínáme 100 let od prvního českého (československého) vítězství na olympiádě. Stal se jím právě Bedřich Šupčík v roce 1924 na OH v Paříži v disciplíně šplh na laně. Proto i sobotní závod měl slavnostní charakter. Byl přítomen syn B. Šupčíka a závod byl zdokumentován i Českou televizí a televizí Nova. Obě televize pak ze závodu ve večerních zprávách uvedly reportáže. Všichni účastníci byli šokování také vytvořením nového světového rekordu na laně o délce 8 metrů. Za náš oddíl se na 3. místě umístil Luba Jokel, a to v kategorii Masters v čase 12,85 vteřin.

Pečeť

Českobrodská pečeť
17. 3. 2024, Český Brod
Za pěkného slunečného (i když trochu studenějšího) počasí proběhl nedaleko Českého Brodu běžecký závod na 10 kilometrů. Závod má již několik let nové zázemí na místním atletickém stadionu, kde jsou velice dobré podmínky na přípravu před závodem i po závodě. Ve věkové kategorii 60 - 69 let obsadil Luba Jokel časem 40:51 minut 3. místo.

Čerčany

Běh na Čerčanský chlum
23. 3. 2024, Čerčany
V sobotu 23. 3. zahájil novou sezonu Pohár běhů do kopců v Praze a okolí. První letošní závod poháru se již tradičně běžel v Čerčanech. Tentokrát však trať doznala malé změny. Byla o pár set metrů prodloužena a měřila tak 4,85 Km. Celkové převýšení činilo 255 m. Asi půl hodiny před startem se spustil silný déšť. Ten naštěstí pár minut přes samotným startem ustal a pouze poprchávalo. Za náš spolek se závodu účastnil Tomáš Dvořák. Ten trať uběhl v čase 29:06, což v kategorii M59-59 stačilo na 12. místo.

Rožmitál pod Třemšínem - Březnice
30. 3. 2024, Rožmitál
Jeden z nejstarších běžeckých závodů se pořádá v Rožmitále pod Třemšínem, který leží jižně od Příbramě. Právě před 100 lety se konal první ročník. Letos proběhl ročník šedesátý šestý. Za teplého počasí a s lehkým větrem v zádech vyrazilo na trať  274 běžců. Trať má zajímavý profil. Zpočátku se běží po rovině, na 3.  kilometru je táhlejší kopec a pak je to skoro pořád "z kopce". Cíl závodu je na stadionu v Březnice, kde je potřeba oběhnout celé kolečko, aby se závodník dostal do cíle. V kategorii 60 - 69 let obsadil Luba Jokel 4. místo v čase 40:55 minut z 15 běžců.