Závody 2024 duben

Lívanec

Lívancový pohár
6. 4. 2024, Praha
Již obvykle se první sobotu v měsíci vydáváme do pražské Stromovky, kde se koná Lívancová pohár. Zde děti absolvují trať na 1 míli a junioři s dospělými na 2 míle.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Tomáš Dvořák, 32. místo, 14:02, kategorie Ženy - Dáša Svobodová, 55. místo, 22:40, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 2. místo, 7:39, kategorie Holky - Karolína Partynglová, 10. místo, 8:34.

Davle1

Davle - Nová Březová
7. 4. 2024, Davle
Pohár běhů do kopců v Praze a okolí - 2. závod. Ten se konal jižně od Prahy v Davli. Trať měřila 4,05 Km a měla převýšení 170 m. Za náš spolek se závodu zúčastnil Luba Jokel, který vyhrál kategorii M60-69 s časem 20:27. Druhým naším běžcem byl Tomáš Dvořák. Ten v kategorii M50-59 obsadil 12. místo s časem 23:58.

KIEKERT desítka
13. 4. 2024, Pardubice
V sobotu 13. dubna se v Pardubicích běželo Mistrovství ČR v půlmaratonu. Součástí této sportovní akce je i závod KIEKERT desítka. 10km vede městem po asfaltových cestách. Teplé počasí závodníky rychle vyčerpávalo. Proto přišly k duhu organizátory vhodně zvolené občerstvovací stanice na 6 a 8 km. Za náš spolek se závodu účastnil Tomáš Dvořák. Tomáš zvládl městský okruh zdolat za 45:09. To mu získalo 6. místo v kategorii M59 (36 běžců) a celkové 37. místo mezi 254 běžci - muži.

hannoverHannoverský maraton
14. 4. 2024, Hannover
Díky svému zaměstnavateli jsem měla možnost zúčastnit se 14. dubna 2024 jednoho ze závodů pořádaných v rámci Hannoverského maratonu. Zvolila jsem si závod na 10 km. Před startem mě přepadla lehká nervozita, vždyť jsem se tak velkého závodu účastnila poprvé. Nicméně přijela jsem si to především užít. Atmosféra na trati byla úžasná: všude stovky fandících lidí, muzikanti ženoucí nás k lepším výsledkům a děti čekající na plácnutí. Ačkoliv se můj čas ani zdaleka nepřiblížil času vítěznému, přesto předčil všechna má očekávání.
A co je nejdůležitější, odnesla jsem si zážitek, na který budu dlouho vzpomínat. Tak zase za rok?
Dagmar Svobodová

jardův

Jardův kopec
16. 4. 2024, Praha
V úterý podvečer 16. 4. odstartovalo další kolo poháru Běhy do kopců v Praze a okolí 3. závodem. Ten se běžel z Šáreckého údolí k okraji lesa v lokalitě V Pískách. Trať měla délku 2,09 km a převýšení 115 metrů. V kategorii M60-69 za náš spolek startoval Luba Jokel, který s časem 10:19 obsadil skvělé 2. místo. V kategorii M50-59 běžel Tomáš Dvořák, ten skončil na 8. místě s časem 11:29.

Lázeňský běh
21. 4. 2024, Lázně Toušeň
5km trať Lázeňského běhu vedla po cestách všeho druhu. Asfaltová cyklostezka, les, louka... Závodu se za náš spolek zúčastnil Tomáš Dvořák. Tomáš trasu zdolal za 21:34. S tímto časem se ve své kategorii umístil na 4. místě. V dětských kategoriích běžela nejdelší trať (600 M) Kája Partynglová, která se s časem 2:91 umístila na 8. místě. V dětských kategoriích dále za náš spolek běželi Edita a Eva Skalické a Filip Partyngl.

čer hora

Běh na Červenou horu
25. 4. 2024, Štěchovice
Čtvrteční podvečer 25. 4. přichystal pro závodníky běhu do kopce Běh na Červenou horu chladnější počasí. Běžci se však během závodu velmi rychle zahřáli. Hned pár desítek metrů po startu na ně totiž čekalo delší prudké stoupání. Trasa měla celkem 3,71 km s převýšením 260 m. Za náš spolek se závodu zúčastnil Luba Jokel. Luba se umístil ve své kategorii na skvělém druhém místě s časem 21:45. Dalším naším běžcem byl Tomáš Dvořák, který ve své kategorii dokončil na 7 místě s časem 23:53.

Veltrusy

Běh veltruským parkem
27. 4. 2024, Veltrusy
Park zámku Veltrusy se stal dějištěm 26. ročníku závodu Běh veltruským parkem. V krásném prostředí parku byly připraveny závody pro nejmenší běžce, přes žáky a juniory až po dospělé. Na dospělé čekaly tratě o délkách 3, 5 a 10 km. Právě 10km závodu se účastnil i náš člen Tomáš Dvořák. Tomáš se po startu zařadil mezi běžci své kategorie na 5. místo. Po krátkém pozorování soupeřů vystupňoval tempo a dostal se na 4. místo. Soupeř se za Tomáše zavěsil, proto musel ještě zrychlit a setřást ho. To se povedlo. Stejně probíhal souboj o 3. místo. Pak už to bylo o výdrži a vůli, aby vydržel nasazené tempo až do cíle. To se podařilo a bylo z toho pěkné 3. místo.