Závody 2024 květen

Běh Krásné vyhlídky
1. 5. 2024 Struhařov
Běh Krásné vyhlídky je závod, který je součástí běžeckého Poháru Ladova kraje. Trať závodu měla 7,4 km a byla plná náročných klesání a stoupání. Trasa vedla pěknou krajinou, jak už napovídá název závodu. V kategorii Veteráni se za náš spolek závodu zúčastnil Tomáš Dvořák. Tomáš trať proběhl za 35:43, což znamenalo 7. místo v kategorii.

livanec
Lívancový pohár
4. 5. 2024, Praha
Pátý letošní závod Lívancového poháru byl ve znamení osobních rekordů našim mladých běžců. Osobní rekord si na tomto závodě zaběhlo hned pět z nich.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 2. místo, 12:32, kategorie Ženy - Dáša Svobodová, 69. místo, 21:38, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 8. místo, 7:15, kategorie Holky - Edita Skalická, 6. místo, 8:50.

Běh Kalichem
5. 5. 2024, Koberovy
TJ Sokol Koberovy uspořádal v krásném prostředí Českého ráje již 47. běžeckých závodů Běh Kalichem. Kopcovité a skalnaté okolí připravilo velmi těžké tratě pro děti i dospělé.
Nejdříve odstartovaly dětské závody, které měly opravdu vysokou účast. Například v katogorii Žákyně 2016-2017 běželo 35. děvčat. Mezi nimi na 23. místě skončila Edita Skalická a na 26. místě Eva Skalická. V kategorii Žákyně 2014-2015 běželo celkem 31 dívek, mezi kterými doběhla Tereza Skalická na 20. místě. Start Terky můžete vidět na záznamu České televize (čas 5:07 - 4:50), vpravo se startovním číslem 282.
Hlavní závod na 10 km za náš spolek běžel Tomáš Dvořák. Náročná trať plná prudkých výběhů a seběhů, schodů, průběhů skalami, povrch plný kamenů a kořenů spolu s účastí velmi kvalitních běžců daly Tomášovi pořádně zabrat. Závod dokončil v čase 56:26, což znamenalo 10. místo.

Atletické závody Říčany 2

Veřejné atletické závody
8. 5. 2024, Říčany
Ve středu 8. 5. uspořádala Atletika Uhříněves na stadionu v Říčanech závody pro nejmladší kategorie. Soutěžilo běhu, skoku do dálky a v hodu raketkou. V běhu si nejlépe z našich závodnic vedla Kája Partynglová, která skončila na děleném 3. místě. V dalších dvou disciplínách si nejlépe vedla Tereza Skalická, která ve skoku do dálky skončila na 4. místě a v hodu raketkou na 8. místě. Našimi nejmladšími účastnicemi byli Edita a Eva Skalické.

Vrané - Zvole
11. 5. 2024, Vrané
V 5. závodě Poháru běhů do kopce v Praze a okolí čekala na závodníky trať o délce 3,02 km a převýšení 150 m. Za náš spolek se závodů účastnil Tomáš Dvořák. Tomáš trať uběhl v čase 16:26, v kategorii M50-59 skončil na 8. místě.

listonos

Listonošův krpál
19. 5. 2024, Jarov
V neděli 9. 5. se účastníci závodu Listonošům krpál vydali na další závod poháru běhů do kopce v Praze a okolí. Tentokrát museli závodníci zdolat 170m převýšení na trati dlouhé 2,88 m. Náš spolek na závodě reprezentoval Luba Jokel. Luba vyhrál svoji kategorii, když závod zaběhl za 14:49.

Zeleneč 1

Běh pro zdraví
19. 5. 2024, Zeleneč
Do sousedního Zelenče jsme se vydali na akci Běh pro zdraví. Přichystány byly závody pro všechny věkové kategorie. V nejmladší kategorii nás reprezentovaly Eva a Edita Skalické. V nejvíce obsazené kategorii Eva skončila na skvělém 2. místě a Edita na 6. místě. V další dětské kategorii běžela Kája Partyglová, která vybojovala příčku nejvyšší. V hlavním závodě na 4,8 km za náš spolek běžel Tomáš Dvořák. Ten závod dokončil v čase 20:17 a mezi muži se umístil na 2. místě.