Závody 2016 červen

DSC_0294-X2Lívancový pohár

Ráno 4.6.2016 jsme se vydali do pražské Stromovky na 6. kolo Lívancového poháru. V devět hodin, v době startu, bylo počasí příjemně chladnější, takže se běželo velmi dobře. To se ukázalo i na výsledcích našich závodníků. Opět padaly osobní rekordy. Ty nejsou samozřejmě zásluhou pouze počasí, ale především píle našich běžců, které běhání baví a svědomitě trénují.
Lívancový pohár má za sebou první polovinu, přesto je před jeho účastníky stále možnost výrazně si zlepšit celkové pořadí. A je vidět, že naši členové mají chuť v žebříčku stoupat stále výš. A ono se to určitě podaří.
Toto kolo bylo pro náš spolek plné rekordů: 23 náš běželo, 4 běželi poprvé, 13 zaběhlo osobní rekord.

1/2maraton České Budějovice
4.6.2016 proudil ulicemi Českých Budějovic dav 3 400 běžců, kteří se vydali na trať 21,1 km. Před večerním během se nad městem prohnaly bouřkové přeháňky. Ty zajistili svěží vzduch, na druhou stranu zaplnily trať kalužemi. Závod byl triumfem keňských běžců, kteří obsadili šest prvních míst.
Pěkné umístění dosáhl náš člen Petr Veselý, který závod dokončil na 247. místě. Ve své kategorii M50 pak dosáhl skvělé 12. místo. Jeho cílový čas byl 1:35:42.

Dobývání Dívčích hradů2016.06.05 Dobývání Dívčích hradů – kopie
V neděli 5.6. se uskutečnil další závod v běhu do kopce Dobývání Dívčích hradů v Praze Hlubočepy, který je součástí běhu do kopců v Praze a okolí. V dopoledních hodinách už bylo velmi teplo, ale vzhledem k délce trati (2 km) se to dalo vydržet. V poslední době je pravidelným účastníkem tohoto poháru Lubomír Jokel, který po marném boji o třetí místo - cca 100 metrů před cílem, obsadil ve své věkové kategorii 50 - 59 let "až" 5. místo z 13 borců. Celkově pak obsadil 22. místo ze 109 startujících.

video
Luba Jokel, 1:40 minuta záznamu, startovní číslo 39

Běh Vídrholcem
Na start Běhu Vídrholcem 7.6. jsem si doslova doběhli. Závod se totiž konal v Újezdě nad Lesy a start byl poblíž klánovického nádraží. 5,8 km dlouhá trať vedla po lesních cestách. Nejtěžší část trasy je v její střední části, kde stoupá směrem k vysílači a následně opět klesá. Závod se běžel ve večerních hodinách, a tak sluníčko závodníky díky svému nízkému postavení na obloze v jedné části trať pěkně potrápilo, protože je tak oslňovalo, že běžci sotva viděli na cestu.
Za náš spolek se v kategorii Ž do 39 na 6. místě umístily Denisa Dvořáková (27:33) a na 8. místě Petra Procházková (30:41). V kategorii Ž 44-49 naše běžky obsadily všechna místa na bedně: 1. Karolina Hanáková (27:27), 2. Jana Hromková (28:17) a 3. Šárka Kühnelová (33:17).
Mezi muži nás reprezentovali Tomáš Dvořák, který v kategorii M 40-49 doběhl na 3. místě (23:55) a v kategorii M 50-59 Petr Veselý dokončil na 9. místě (26:40).

Vrané - Zvole
V neděli 12.6. se konal 8. závod Poháru běhů do kopců v Praze a okolí o délce 3 km. Počasí závodu přálo, bylo pod mrakem, ale teplo. Trať byla suchá, pouze některé úseky (zvláště ty prudší) měly nerovný povrch. Za náš spolek se závodu zúčastnil Lubomír Jokel, který ve své kategorii 50-59 let obsadil 3. místo.

Run for Fun Liberec2016.06.18 Run for Fun – kopie
18.6. se Helena s Aikem vydali do Liberce na závody Run for Fun. Ty byly pro Helenu a Aika úspěch a zároveň i trochu porážka - vyběhnuté čtvrté místo v kategorii ženy se psy pod 20 kg. Bronz jim unikl o pouhé dvě vteřiny. Jak říká Helena: "Příště musíme zamakat do cíle, i kdyby duše měla vypadnout".
Další závod ve stejném místě pořádaný Run for Fun Liberec byl již bez psa. Trať byla dlouhá 8 km, z toho 4,5 km stoupání do kopců a pak klesání do cíle. Helena zaběhla 3. místo v kategorii ženy.
Mezi závody byla časová pauza dvě hodiny, kdy Helena zvažovala, zda druhý závod po sobě vůbec dá. Pak to ale přišlo a Helena nastoupila na start. První 3 km , než chytla tempo, bylo těžkých nejen pro obtížné stoupání do kopce, ale i pro ztuhlé svaly po prvním závodě.
Oba závody se běžely v místě Veseckého rybníka.

Běhej lesy - Karlštejn
Fantastická atmosféra, počasí tak akorát, všechny závody vyprodané. Tak by se dalo charakterizovat sobotní běžecké odpoledne 18.6.2016 v lesích a na loukách u Karlštejna, kde se konal druhý závod letošního seriálu Běhej lesy.
Běžci se v tomto závodě podívali do lesů a luk Českého krasu a užili si výhled na Karlštejn, dlouhé rozkvetlé louky, ale i lom Velká Amerika, který činí tento závod unikátním. Pouze u příležitosti závodu se otevřely dveře tunelu do tohoto vápencového lomFB_IMG_1466283131321u a běžci tak měli šanci proběhnout se místem, které je jinak veřejnosti nepřístupné.
I naší členové se vydali do kopců v okolí Karlštejna.
Denisa Dvořáková a Petr Veselý jako ostřílení běžci absolvovali delší náročnější trasu 19 km. Vedli si víc než dobře! Denisa na skvělém 18. místě v silně konkurenční kategorii a celkovém 23. místě mezi 195 ženami a Petr Veselý na fantastickém 3 místě v kategorii zkušených běžců a na celkovém 86. místě z 403 mužů dokázali, že se jim v této sezóně opravdu daří!!
Karolina Hanáková si letos zatím troufla "jen" na kratší trasu 12 km. Přestože to byl její první takto náročný závod, povedl se jí krásný výsledek. Obsadila krásné 7. místo v kategorii a 54. místo z 485 žen.
Všíchni tři běžci si závod náležitě užili a těší se na další běžecké výzvy.

Ivčin kopeček
Mezi 73 závodníky dalšího z pohárových Běhů do kopců v Praze a okolí byli dva naši členové Petra Menclíková a Tomáš Dvořák. 19.6.2016 čekala na účastníky běhu Ivčin kopeček v Berouně trať o délce 3,4 km s převýšením 240 m a strmostí 7,1%.
V důsledku teplého počasí a stopání hned od strartu padaly první kapky potu z tváží závodníků doslova pár stovek metrů po startu. Hlavně průdké stopání na 800 m dalo účastníkům pořádně zabrat. Zde se vběhlo do lasa. Následoval krátký seběh po louce a od 1 700 m se už běželo lesem stále do kopce až k rozhledně.
Pro Petru to byl první závod do kopce. A vypořádala se s ním statečně. První část tratě vydržela běžet vč. prudkého stoupání pod kostelíkem. Ve druhé polovině v těch nejtěžších stoupáních již občas přešla do rychlé chůze. Napoprvé se ve své kategorii umístila na 5. místě a 67. celkově.
I Tomáš je v kopcích nováčkem. Po poměrně dobrém umístění v jeho prvním kopci se však na trať pustil plný odhodlání. Výsledkem bylo 6. místo v kategorii a 22. celkově.

Nord Sea Beach Marathon DánskoDánsko
Cíl plážových běžeckých závodů Nord Sea Beach Marathon, který se nachází ve městě Hvide Sande v Dánsku, je tvořen doběhem mezi stožáry, na kterých vlají dánské vlajky, mezi kterými jsou vyvěšeny i vlajky účastnických zemí. Mezi těmito vlajkami vlála i ta naše, česká. A byli jsme hrdi na to, že tu byla vyvěšena právě díky nám, protože naši členové byli jediní běžci z České republiky, kteří se tohoto závodu účastnili.
Na bezmála tisíc kilometrů dlouhou cestu za tímto závodem se na trať 1/2maratonu (21,1 km) vydali Petr Velek a Tomáš Dvořák, na trať 1/5maratonu (8,4 km) Petra Procházková a Petra Menclíková. Na start se nakonec postavili Petr a Petry, protože u Tomáše nastaly náhlé zdravotní potíže a nebyl schopen se závodu účastnit. V den závodu panovala ideální běžecká teplota 15 °C, běh pouze trochu znepříjemňoval vítr od moře.
V našem prvním závodě nás naši členové reprezentovali velmi dobře. Petr dokončil s časem  1:58:16 19. ze 69 v kategorii (49. mezi 118 muži). Petra Procházková s časem 50:23 8. z 32 v kategorii (17. mezi 69 ženami) a Petra Menclíková s časem 51:36 7. z 29 v kategorii (20. mezi 69 ženami).