Závody 2016 červenec

DSC_0315-X2

Lívancový pohár

Na 7. kolo Lívancového poháru jsme se vydali v sobotu 2.7.2016. Ač již začaly prázdniny, účast našich členů byla vysoká. Na start v pražské Stromovce se jich postavilo celkem 12. Ani teplejší počasí nezabránilo tomu, aby opět padlo několik osobních rekordů. Ty zaznamenali tentokrát především běžci v kategorii kluci, konkrétně Vít Suchý, Jan Vachek a Vít Jokel. Nejlepší umístění v tomto kole z našich členů dosáhli Lubomír Jokel (muži), Petra Menclíková (ženy), Jan Vachek (kluci) a Sylva Hanáková (holky).

Lochovice - Plešivec
Další závod poháru Běhy do kopců v Praze a okolí byl zároveň součástí Českého poháru v běhu do vrchu, Přeborem Středočeského kraje a Brdského poháru. Účast a kvalita běžců proto byla opravdu vysoká. Na závodníky čekala trasa z obce Lochovice na kopec Plešivec o délce 5 530 m s převýšením 350 m a se strmostí 6,3 %. Náročnost tratě ještě umocňovala teplota 25 °C.
Nejlépe se mezi našimi běžci vedlo Lubošovi Jokelovi, který se umístil na 3. místě v kategorii. V žákovské kategorii pak také 3. místo dosáhla Daniela Dvořáková.
Mezi dospělými se dále umístili ve svých kategoriích Denisa Dvořáková 4. (36:52), Petra Menclíková 14. (45:59) a Tomáš Dvořák 16 (33:30).

DSC_0049Video ze závodu je pořízeno v místě, kde měli závodníci za sebou několikasetmetrové prudké stoupání. Ačkoliv to na záznamu vypadá, že se většina běžců lážo plážo prochází, tak vězte, že každý jeden krok v tomto místě vyžadoval velké úsilí.

Luboš Jokel, startovní číslo 166, 3:30 minuta záznamu.
Tomáš Dvořák, startovní číslo 112, 5:10 minuta záznamu.
Denisa Dvořáková, startovní číslo 105, 7:30 minuta záznamu.
Petra Menclíková se bohužel do záznamu již nevešla.

RunTour - Liberec
Pátým závodem pokračovala 16.7.2016 letoští RunTour, tentokráte v Liberci. Na start 10 km trati se postavilo celkem 417 běžců. Mezi nimi byl i náš člen Petr Veselý, který se s časem 48:16 umístil na 89. místě celkově a na 5. místě ve své kategorii. Na trať 5 km se vydala Denisa Dvořáková. Ta na této trati dosáhla času 24:06, s kterým dokončila na celkovém 73. místě a na 8. místě ve své kategorii.

e0011057b
Běhej lesy - Brdy

Dalším závodem běžeckého poháru Běhej lesy byl 23.7.2016 závod v Brdech. Na závodníky čekaly tratě kombinující asfal a šotolinu o délce 20 a 11 km. Naši dva zástupci se vydali na delší z těchto tratí. Naše běžce Petra Veselého a Denisu Dvořákovou v cíli zastihl silní déšt, takže si užili docela dobrodružného závěru závodu. Ve dvacetikilometrovém běhu startovalo 472 závodníků. Petr dorazil do cíle v čase 1:36:10, obsadil celkové 53. místo a 3. místo v kategorii. Denisa doběhla v čase 1:47:42, odsadila celkové 157. místo a 14. v kategorii.

IMG_1475

Libeř - Radlík
23.7.2016 startoval 13. závod poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Jižně od Prahy se startem v obci Libeř čekala na účastníky trať do Radlíku o délce 2 473 metrů, převýšením 170 m a o strmosti 6,9 %. Celá trat vedla po lesních cestách, zpočátku velmi kamenitých, což zvyšovalo náročnost tratě. Tu zdolávali i dva naši členové Lubomír Jokel a Tomáš Dvořák. Luba skončil v závodě na třetím místě v kategorii v čase rovných 13:00. Tomáš pak dokončil s časem 14:04 na 9. místě v kategorii.

Běh za Sliveneckou saní
Hned za tři dny, tj. 26.7.2016, pohár Běhů do kopců v Praze a okolí pokračoval. Tentokrát se závod konal v Praze, kontrétně se startovalo ve Velké Chuchli. Trať měla 2 540 m, převýšení 135 m a strmost 5,3 %. Hnes od startu trať prudce stoupala a vedla po lesních cestách Chuchelského háje. Zhruba v polovině se povch změnil na asfalt a trať se pomalu rovnala. I zde náš spolek zatupovali Lubomír Jokel a Tomáš Dvořák. Luba ostře nasadil od startu a dlouho se držel v čele závodu. Na konci stoupání se ale před něj dostali tři závodníci, takže medaile tentokrát Lubovi těsně unikla. Přesto pěkné čtvrté místo vybojoval s časem 12:33. Tomášovi se v nabité kategorii tentokrát mezi nejlepších deset probojovat těsně nepodařilo a ve své kategorii dokončil na 11. místě v čase 13:08.