Závody 2016 duben

Lívancový pohár

2.4. jsme se zúčastnili 4. kola Lívancového poháru. Jako „zápisné“ našeho nového spolku jsme pořadatelům předali do tomboly bednu ananasů, které věnoval jeden z našich členů. Byl to jeden z prvních teplých jarních dní, takže se mnozí z nás vydali na trať již v krátkých rukávech a trenýrkách. Pěkné počasí přispělo i ke kvalitním výkonům a mnozí z našich běžců tak v tomto kole pokořili své osobní traťové rekordy.

2016 půlmaraton Praha1/2maraton Praha

Dne 2.4.2016 se konal první ze seriálu asi nejznámějších běžeckých závodů ligy RUN CZECH, Sportisimo 1/2 Maraton Praha. Celkový počet se vyšplhal na 11 500 běžců. Zúčastnili se naši dva členové Denisa Dvořáková a Petr Veselý. Denisa doběhla do cíle za 1:51:42 v celkovém pořadí 4246 a v kategorii 114. Petr doběhl do cíle v čase 1:34:07 v celkovém pořadí 933, v kategorii 42. Přálo počasí a atmosféra byla úžasná. "Moc jsme si závod užili" shodli se oba, "snad jen to množství běžců na trati". Na konci čekala běžce samozřejmě pamětní medaile a občerstvení.

2016 PardubicePardubice 2016

16.4. vládlo v Pardubicích takřka ideální běžecké počasí. 16 °C pod zataženou oblohou dávalo tušit, že toho dne mnoho běžců pokoří své osobní rekordy. A to platilo i pro naše zástupce. Na start 21,1 km dlouhého Pardubického vinařského půlmaratonu se postavilo 1337 běžců. Na skvělém 177. místě v čase 1:31:47 doběhl náš nejrychlejší běžec Lubomír Jokel. V nejlepším osobním čase 1:37:37 doběhl na 320. místě náš druhý zástupce Tomáš Dvořák. Osobní rekordy zaběhly i naše dvě běžkyně na trati 10,5 km v rámci Pernštejnské desítky, která startovala před PVP. V tomto závodě startovalo 383 závodníků. Celkové 179. místo obsadila Karolina Hanáková v čase 58:09 a 218. místo v čase 59:49 Petra Menclíková, mezi 148 ženami pak naše zástupkyně obsadily 34. a 50. místo.

Přímo za čumákem

Jeden z členů našeho klubu Atlet Šestajovice, Helena Bayerová a její pes Aiko (Arthur Smiling Heavenly Love) rasy border kolie, se zúčastnili 16.4. charitativního pochodu pro opuštěná a týraná zvířata, který se konal dne 16.4.2016 pod názvem „Přímo za čumákem – 2. charitativní pochod na pomoc útulkům“, pod záštitou PESOS.cz, což je dobročinná organizace. Jen pro zajímavost, trasa měřila cca 6,5 km a vedla prostředím Kunratického lesa. Odhadem bylo na akci cca 1500 lidí. Na pochodu Přímo za čumákem bylo vybráno nádherných 108.431 Kč, které nadace rozdělí mezi útulky pro pejsky a kočičky.

2016.04.17 Újezdský duatlonÚjezdský duathlon

17.4. se postavil na start Újezdského duathlonu Petr Velek a Martin a Matěj Šubertovi, aby reprezentovali náš nově vznikající spolek Atlet Šestajovice.Po startu první části běhu ze zadních pozic se Petr posunoval vpřed a v čase 14:38 zakončil. Kolo na 26 km zvládl za 56:12, kdy na startu došlo k technické závadě v podobě spadlého a zasukovaného řetězu, které ho stálo nemalý čas. Poslední běh byl z počátku provázen křečemi do lýtek, které po chvíli odezněly, a šlo běžet celkem uspokojivě. Zakončil časem 9:04. Celkový čas byl 1:19:54, což stačilo na 22. místo v kategorii z počtu 51 a celkově obsadil 45. místo. Ve stejné kategorii obsadil 40. místo s časem 1:28:41 Martin Šubert. Odvážně si pak počínal Matěj Šubert, který měl vzhledem ke svému věku startovat v dětské kategorii, ale troufl si mezi starší juniory a dokončil s časem 1:47:04.

Nativia challenge

Helena a Aiko vyběhli na trať prvního závodu ze seriálu Nativia challenge, který se konal přímo pod Ještědem v sobotu 23.4. Počasí nepřálo, déšť a zima. Terén náročný, kopce, které nešly zdolat rychle, i přesto 16. místo v čase 24:20. Kategorie ženy se psy pod 20 kg byla obsazena v počtu 34 závodnic. V cíli si každý mohl zkusit, jaké to je stát na bedně, protože každý, kdo se zúčastnil, byl vítěz.

2016.04.23 Pošuk

Pošuk

aneb Pošemberský ultra kros je 16,5 km dlouhá krosový závod, který letos proběhl 23.4. Naši zástupci Denisa Dvořáková a Petr Veselý běželi společně. Dokončili tak oba mezi 122 běžci v čase 1:35:07 na 74. a 75. místě. Denisa skončila mezi ženami na skvělém 5. místě.

Běh na Petřínskou rozhlednu

V neděli 24.4. se konal závod v běhu do kopců na Petřínskou rozhlednu. Závod startuje na Újezdě, dole u lanové dráhy a končí po zdolání 3,2 km a 299 schodů nahoře na Petřínské rozhledně. Závodu se zúčastnil Lubomír Jokel, který  časem 17:35 min obsadil ve své kategorii (50-59) 2. místo z 18 borců.

Jardův kopec

Ve čtvrtek 28.4. se konal další závod  - Jardův kopec, 2,2 km, který je taktéž součástí běhů do kopců. Tentokrát  v Šáreckém údolí. Lubomír Jokel ve své kategorii 50-59 let obsadil 5. místo ze 17 startujících.

Luba – st. č. 7 (na 2:30 záznamu)

RT Hradec Králové

30.4.2016 se konal v Hradci Králové závod běžeckého seriálu Run tour na 10 km. Náš běžec Petr Veselý si tento závod zaběhl v rámci tréninku na Pražský maraton v čase 44:36. V poli 557 běžců skončil na 96. místě.