Závody 2016 květen

2016 PL 5Lívancový pohár

7.5.2016 jsme se vydali na 5. letošní kolo Lívancového poháru. V nových dresech byl náš spolek k nepřehlédnutí. A to nejen díky dresům, ale i díky početné skupině, která čítala 20 členů. Počasí bylo v dopoledního hodinách ještě celkem příjemné, takže jsme si mohli běh pěkně užít. Výsledky, kterých naši běžci tentokrát dosáhli, ukazují, že je běh baví, a že se mu opravdu věnují. Vždyť 12 z nich v tomto kole zaběhlo svůj osobní rekord!

Okolo Kutné Hory

Dogtrekk "Okolo Kutné Hory", který se konal v sobotu 7.5.2016, byl pro Helenu a jejího psa Aika velmi úspěšný. Na trati 26 km krásným prostředím doslova okolo Kutné Hory si vyběhli zlatou medaili v kategorii ženy 26 km, ve které startovalo 49 běžkyň. Helena s Aikem závod dokončili v čase 3:31. Aiko suprově spolupracoval. Nejkrásnější a současně nejtěžší úsek byl skrz vodopády u Velkého rybníka, kdy Aiko čekal na povel, až mu Helena ukáže, kam si má stoupnout, aby se neskulili dolů vodopádem.

Pražský maraton 2016

V rámci maratonského víkendu Praha 2016 jsme se 8.5.2016 zúčastnili dvou běhů - maratonu a rodinného běhu. Pro maratonce nebylo počasí příliš příznivé. Teploty až 20 °C, jasno a místy nepříjemný vítr. Na trať dlouhou 42,2 km se vydali tři naši členové. A všem třem se podařilo doběhnout v osobních rekordech. Nejrychlejším byl Petr Veselý (3:29:08), dále pak Tomáš Dvořák (4:07:51) a Petr Velek (4:32:44). Na trať 3 km rodinného běhu se vydali tři naše rodiny, resp. jeden běžec a 6 běžkyň. Šlo o nesoutěžní běh. Tratě obou běhů bedly v jednom úseku souběžně proti sobě, takže se všichni naši členové z obou běhů na trati potkali.

Běh za újezdskou sovou

Dalším květnovým závodem, na který jsme se vydali, byl Běh za újezdskou sovou. Běh se konal v nedaleké městské části Praha - Újezd nad les v prostředí klánovického lesa. 14.5.2016 se teplota pohybovala okolo 10 °C, což bylo pro sprintový závod velmi příjemné. Nejdříve startovaly dětské kategorie. Zde nás reprezentovali sourozenci Kühnelovi (Agáta, Natálie a Lukáš), Tatarovi (Marie a Jan) a Vít Suchý. Nejlepší umístění dosáhl Jan Tatar na 12. místě v kategorii. Mezi dospělými si dobře vedla Karolina Hanáková (5. místo v kategorii) a Lubomír Jokel (také 5. místo v kategorii). V kategorii M 40-49 běželi Tomáš Dvořák (9. místo) a Pavel Junger (18. místo).

2016 Nativia challenge KolesaNativia challenge 2016

14.5.2016 se konal druhý díl závodního seriálu Nativia challenge 2016, tentokráte v prostředí Kladrub nad Labem na ranči Kolesa. Počasí přálo, a protože Aiko opět klesl s váhou, mohl závodit se psy pod 20 kg. Helena s Aikem vyběhli 18. místo ze 40 v kategorii ženy se psy pod 20 kg v čase 20:46 na trati 4,7 km. Závodů se zůčastnil také Heleny syn Honzík, který s Aikem vyběhl krásné třetí místo. I když s pádem na trati, protože Aiko myslel, že táhne Helenu, vystartoval, Honzík to nevybral a Aiko ho táhl po trávě. Tak už to srovnali a Aiko zklidnil svůj závodní tah a Honzíkovi se přizpůsobil.

Jenštejnská pětka 2016

3. ročník Jenštejnské pětky se konal 21.5.2016 za pěkného počasí. Jelikož se jedná o sprintový závod, sluníčko až zas tak moc nevadilo. V rámci akce se konaly běhy pro děti, dospělé, rodinný běh a běh se psy. Během závodů probíhají doprovodné akce, které bavily přítomné v době mezi jednotlivými starty kategorií. My jsme například využili přistavenou plošinu a Jenštejn s jeho okolím jsme si prohlédli z výšky 28 metrů.
V kategorii žáci 500 m nás reprezentovala Natálka Kühnelová. Vzhledem k tomu, že v této kategorii běželi děti do 10 let, je její 29. místo mezi 40 startujícími (17. mezi 24 dívkami) velmi pěkným umístěním. Natálka trať 500 m zdolala za 3:02.
Pětikilometrová trasa hlavního běhu je velmi různorodá. Trať se skládá z běhu obcí, po poli, loukou a lesem. Zahrnuje jak rovinky, tak stoupání různé délky a úrovně. Hlavní okruh měří, jak už název napovídá, 5 km. I v dospělých kategoriích jsme tentokrát dosáhli velmi dobrých výsledků. V kategorii ženy se mezi 26 účastnicemi v TOP 10 (9. místo) umístila Petra Menclíková s časem 28:47. V kategorii muži doběhl na 6. místě, stejně tak v celkovém pořadí mezi 79 účastníky, Tomáš Dvořák v čase 21:12.

Půlmaraton Karlovy Vary

21.5.2016 se konal další závod RunCzech běžecké ligy, na jehož star se postavilo 4 000 běžců. Tentokráte šlo o trať 21,1 km, která vedla krásným prostředím Karlových Varů. Karlovarská trať je trochu náročnější a ani počasí zcela nepřálo, bylo poměrně teplo.
To však nevadilo dvěma našim členům Denise Dvořákové a Petru Veselému, kteří se na start půlmaratonu postavili. Ti totiž tentokrát neusilovali o nejlepší čas, ale spíše si jeli závod užít. Trať proto také absolvovali společně. Oba tak doběhli ve stejném čase 1:47:46. V celkovém pořadí obsadili 696. a 697. místo.

Nativia challenge 2016

Poslední třetí závod seriálu Nativia challenge se konal v kempu YMCA v Soběšíně. Sobotní start kategorie ženy se psy doprovázely silné bouřky, i tak se Heleně s Aikem povedlo na trati o délce 4,5 km plné kopců vyběhnout 16. místo v čase 20:21.
V celkovém pořadí seriálu se náš tým ve své kategorii umístil na krásném 14. místě.

Jarov - KárovJarov-Károv

V neděli 29.5. pokračoval dalším závodem běžecký seriál Běhy do kopců v Praze a okolí. Tentokrát na běžce čekala trasa z břehu Vltavy z Jarova na Károv. 3 km trať vedla po lesní cestě nad malou říčkou a její převýšení bylo 160 m. A jelikož zde den před závodem pršelo, byla trať mokrá. v její horní části bylo i docela bahýnko. teplota se pohybovala okolo 20 °C, nebe zahalily mraky, takže bylo dusno s vysokou vlhkostí vzduchu.
V kategorii Muži 40-49 let skončili Tomáš Dvořák na 4. místě (15:33) a Pavel Junger na 9. místě (17:45). V kategorii Muži 50-59 let se Luba Jokel umístil na 3. místě v čase 14:34.

Na doběh našich členů se můžete podívat zde:

Luba – st. č. 15 (na 2:00 záznamu)
Tomáš – st. č. 14 (na 3:00 záznamu)
Pavel – st. č. 16 (na 5:10 záznamu)

113. Praha - Brandýs

V neděli 29.5.2016 se konal již 113. ročník běhu Praha - Brandýs. Pro letošní rok doznal závod výrazné změny v podobě nové trasy, a nově byl také start a cíl na jednom místě. Konkrétně v obci Zeleneč. V rámci závodu byly pro účastníky připraveny dvě tratě, a to v délce 10 a 21,1 km.
Na trati 10 km dalo běžcům asi nejvíce zabrat stoupání z obce Zápy. Ale i s tím si více než úspěšně poradili dva zástupci z našeho spolku, kteří se ve svých kategoriích umístili "na bedně". V kategorii ženy nad 35 let se na 3. místě v čase 54:33 umístila Karolina Hanáková. Na 2. místě v kategorii muži nad 40 let se pak umístil Petr Veselý. Skvělé výsledky!

dogbiatlonDogbiatlon Soběšín

Biatlon v podobě spojení běhu a střelby známe především jako zimní sport spojující běžky a střelbu ze vzduchové zbraně. Modifikace tohoto sportu zahrnující běh týmu člověk-pes a střelbu ze vzduchovky byla k vidění v neděli 29.5.2016 v Soběšíně. Pro náš tým, Helenu Bayerovou s Aikem, to byl super zážitek - běh po 700 m okruhu, pak na střelnici, uklidnit dech a střílet. První kolo vystřelila Helena pouze dva terče, takže museli na tři 150 m trestná kola. A pak znovu na trať, další okruh a zase na střelnici. Na podruhé Helena trefila tři terče, což znamenalo pouze dvě trestná kola. Poté ještě jeden okruh, kdy Aiko už moc nemohl pro extrémní dusno a vedro. Nakonec zaběhli krásné 15. místo.V dětském závodě pak Aiko běžel s Honzíkem Bayerem. Ten se tentokráte nevyboural, ale na trase měl zuřivého soupeře v podobě útočného psa, takže museli přibržďovat, aby se psi neporvali. I přesto dokončili na skvělém 3. místě.