Závody 2016 prosinec

Lívancový pohárHonzík
Je tu prosinec a s ním i poslední letošní kolo Lívancového poháru. Tentokrát bylo v pražské Stromovce opravdu mrazivo. To ale nikoho neodradilo, a z vesela jsme se vydali na tratě 1 a 2 mile. Největšího úspěchu dosáhl Honzík Tatar, který v kategorii kluci skončil na 4. místě (které se výjimečně i vyhlašovalo) a po přepočtu koeficientu byl dokonce třetí!
Konec roku také znamená vyhlášení celkových výsledků poháru. A máme být na co pyšní. V kategorii muži dosáhl na skvělé 6. místo Luba Jokel mezi 594 běžci. Žen se tento rok poháru zúčastnilo přesně o 100 méně než mužů, tedy 494. Mezi nimi byla z našich běžkyň nejlepší Petra Dvořáková, která obsadila 22. místo. V kategorii kluci se do TOP 10 dostal Vítek Suchý, a to s 9. místem mezi 110 účastníky poháru. Super úspěch se pak podařil našim dívkám, kdy do TOP 10 se dostaly rovnou čtyři. Konkrétně obsadily 7. - 10. místo mezi 77 běžkyněmi v pořadí Maruška Tatarová, Natálka Kühnelová, Sylva Hanáková a Déňa Morávková. Holky - paráda!

Konečné výsledky Lívancového poháru 2016

2.místo PřehradaBěh Okolo Hostivařské přehrady
V sobotu 3. prosince se Luba Jokel zúčastnil běhu Okolo Hostivařské přehrady. Počasí už bylo méně mrazivé, protože start závodu byl v 11 hodin. Svítilo sluníčko, nefoukal vítr, takže se dalo běžet i s menším množstvím oblečení. Profil tratě je vlnitý, kdy v první třetině je běh "z kopce", pak následuje rovinatá pasáž kolem přehrady a závěrečná třetina je "do kopce". V kategorii 50-59 let obsadil Luba Jokel 2. místo, kdy oproti Čelákovicím byl se svým výkonem spokojen.

Celkové pořadí_PohárPo skončení závodu proběhlo slavnostní vyhlášení 23. ročníku poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Za náš oddíl se vyhlášení zúčastnil Luba Jokel, který v kategorii 50-59 let obsadil  4. místo.

M ČR 2016Mistrovství ČR ve šplhu na laně
V sobotu 10. prosince se v obchodním centru Galerie Harfa ve Vysočanech konalo M ČR ve šplhu na laně. Závody proběhly za výborné atmosféry a početné divácké podpory. V seniorské kategorii obsadil Luba Jokel 3. místo. Svůj nejlepší čas 11,82s zašplhal hned 1. pokusem. Ve druhém pokusu zašplhal za 12,25s. Třetí (a zároveň) poslední pokus už neabsolvoval, neboť cítil, že už svůj výkon z 1. pokusu nepřekoná. Na závody jel s cílem vylepšit si svůj osobní rekord (11,09s), což se mu bohužel nepodařilo, takže cítil určité zklamání. V kategorii žen přinesl závod nový český rekord na 4,5 metrů, kdy Veronika Szabóová tuto vzdálenost vyšplhala za rovných 5 vteřin. Závod vygradoval soutěží mužů, kdy se jen pro představu 26 borců dostalo pod čas 10 vteřin a 11 závodníků pod hranici 7s, což už je opravdu úžasný výkon. Po nervy drásající a strhující bitvě vybojoval v soutěži mužů 1. místo Ondra Košťák v novém osobním rekordu 5,73s.

Silvestrovský běh Lysá nad Labemlysá
Sezónu 2016 jsme zakončili na Silvestra závody v Lysé nad Labem. Na závodníky čekaly tratě pro děti i pro dospělé. V dětských kategoriích si nejlépe vedl Jan Tatar, který v kategorii mladší žáci zdolal 800m trať v čase 2:40 a obsadil druhé místo. Mezi dospělými se nejlépe umístila Denisa Dvořáková na trati 3 100 m s časem 12:48 a s 3. místem. Bramborové medaile vybojovaly Maruška Tatarová a Petra Dvořáková.