Závody 2017 březen

lívanec
Lívancový pohár
4. 3. 2017, Praha
V březovém kole LP jsme se konečně dočkali - teploty nad nulou a suchá trať. To se hned projevilo v dosažených časech, všichni se podstatně zlepšili. Účastníků také přibylo, a to jak z řad našich běžců, tak celkově.
Za náš spolek se na trať vydalo celkem 21 běžců. I díky tomu vypadalo startovní pole jako rozkvetlá louka, protože naše žluté spolkové čepice skutečně zářily. V jednotlivých kategoriích dosáhli na nejlepší umístění naši atleti Petra Dvořáková, Natálka Kühnelová, Tomáš Dvořák a Vít Suchý. Celkem 6 našich běžců si zaběhlo osobní rekord.

VC Šplh schodištěm 2017
Letošní druhá VC ve šplhu na laně se konala v Sokole Pražském. Závod je specifický tím, že se šplhá uvnitř točitého schodiště, takže diváci mají dobrý přehled a mohou být na úrovni osmi metrů spolu se závodníkem. V kategorii seniorů se zúčastnil Luba Jokel a časem z 1. kola 12,23 s obsadil 3. místo.

Úpická desítka
5. 3. 2017, Úpice
V neděli 5. března proběhl závod na 10 km v obci Úpice, která se nachází v Krkonošském podhůří nedaleko Náchoda. Za příznivého počasí a na rychlé rovinaté  trati (vedla podél řeky Úpy) se závodu zúčastnil Luba Jokel. V kategorii 50-59 let obsadil 5. místo v čase 38:27 minut.

pečky
Pečecká desítka
11. 3. 2017, Pečky
Další z jarních desítek proběhla v sobotu 11. března v Pečkách. Tento závod každoročně přiláká nejenom  stovky běžeckých nadšenců, ale i zvučná jména české běžecké elity. Letošního ročníku se v kategorii žen kupříkladu zúčastnila naše současná běžecká vytrvalostní jednička Eva Vrabcová Nývltová, která trať "prolétla" za 34:01 min. Za náš oddíl se zúčastnili tři členové. Denisa Dvořáková v kategorii 35-45 let obsadila časem 50:24 min 34. místo. V kategorii muži 50-59 let jsme měli dva naše zástupce. Luba Jokel časem 38:56 min obsadil 8. místo a Petr Veselý 31. místo časem 43:15 min.

Halové závody, Praha Stromovka
15. 3. 2017, Praha
Ve středu proběhly jedny z posledních halových běžeckých závodů. V běhu na 1 km se závodu zúčastnil Luba Jokel, který v kategorii muži obsadil 10. místo.

VC Memoriál B. Šupčíka 2017
18. 3. 2017, Příbram
V sobotu proběhla již 3. velká cena ve šplhu na laně. Tato VC je charakteristická tím, že ve svém názvu nese jméno našeho vůbec prvního olympijského vítěze Bedřicha Šupčíka, který v roce 1924 na OH v Paříži vyhrál gymnastickou disciplínu šplh na laně bez přírazu. Letošního ročníku se v Přibrami zúčastnil Luba Jokel, který ve svém letošním nejlepším čase 12,22 vteřin obsadil v kategorii seniorů 4. místo.

Českobrodská pečeť
19. 3. 2017, Český Brod
Hlavní otázkou 10km běžeckého závodu bylo, zda začne pršet. Naštěstí mračna místo závodu míjela a lehký déšť se spustil až těsně po jeho skončení. Teplota se pohybovala okolo příjemných 8 stupňů. Trať s otáčkou vedla po asfaltové cestě lesem. První polovina mírně stoupala, takže si běžci vychutnávali druhou polovinu závodu, kdy naopak mírně klesali zpět do cíle.
Za náš spolek se závodu zúčastnili Denisa Dvořáková, Karolina Hanáková, Petr Veselý a Tomáš Dvořák.

Máchalka
Běh Máchalkou
25. 3. 2017, Praha
Hezký a pohodový závod nedaleko začátku bobové dráhy na Praze 8 je situovaný v lesíku Máchalka. Běželo se v terénu, profil tratě byl mírně kopcovitý, ale i malí caparti to zvládli. V kategorii štafety rodič + dítě 2x500 m obsadil Vítek Jokel spolu se svým tatínkem 12. místo. V kategorii přípravka kluci závod absolvoval Vítek Jokel, který doslova vybojoval v záplavě zvučných atletických oddílů 12. místo. Závod se nachází nedalo od nás a pro děti jej lze jen doporučit.