Závody 2017 červen

Lívancový pohárlívanec
3. 6. 2017, Praha

Prosluněné ráno přivítalo běžce na startu 6. kola Lívancového poháru. A nebylo to kolo ledajaké. Bylo to již 100. kolo Lívancového poháru! A to už je úctyhodné číslo, které si zaslouží obdiv pořadatelům a velké poděkování za vynaložené úsilí.
hned před startem si pořadatelé vyžádali tři dobrovolníky, kteří během závodu ponesou na zádech velká čísla 1,0 a 0. Mezi těmito dobrovolníky byl i náš člen Lukáš Kühnel. Jeho deficit v podobě dobrovolné zátěže během závodu byl kompenzován desetivteřinovým náskokem a celým melounem coby odměnou.
Po šestém kole jsou našimi nejlepšími běžci v Lívanovém poháru sourozenci Tatarovi. Honza je průběžně na celkovém 3. místě, Maruška na 5. místě.

Mistrovství ČR veteránů na dráze
10. 6. 2017, Hranice na Moravě
Již 51. mistrovství proběhlo v útulném sportovním areálu a i když celé dopoledne více či méně pršelo, závody měly výbornou atmosféru a výkony úctyhodné. Těchto závodů se mohou účastnit atleti, kteří dovršili věk 35 let. Pro nás všechny je jistě velmi inspirující vidět atlety ve věku více než 70 let ( v některých případech i 80 let) s jakým elánem a zarputilostí bojují o co nejlepší výkony. V běhu na 5 000 metrů se účastnil Luba Jokel, který časem 19:33 min obsadil celkové 5. místo.

Ivčin kopeček

18. 6. 2017, Beroun
Další kolo běžeckého seriálu Závody do kopců v Praze a okolí se konalo v Berouně. Zde na závodníky čelaka trasa o délce 3,4 km s převýšením 240 m. Cíl byl na kopci u rozhledny Děd, ze které je nádherný výhled na široké okolí.
Za náš spolek se závodu zůčastnil Luba Jokel. Ten si s časem 17:49 vybojoval druhé místo v kategorii. Druhým  naším účastníkem byl Tomáš Dvořák, který skončil v kategorii na 11. místě s časem 21:32.

Pražská veteraniáda
24.6.2017
Závody proběhly na atletickém stadiónu v Edenu za velmi teplého počasí. V běhu na 1 000 m se účastnil Luba Jokel, který vzdálenost zaběhl v čase 3:20,03 min a obsadil 4. místo.

Eleven půlmaraton Praha - Brandýs, 10 km a dětské kategorie
25.6.2017
V neděli proběhly v nedaleké obci Zeleneč běžecké a chodecké závody různých délek tratí. V kategorii ženy nad 35 let v závodě na 10 km obsadila Karolina Hanáková pěkné 3. místo v čase 52:45,4 min.
V dětských kategoriích jsme měli jednoho zástupce  Víťu Jokela, který po snaživém boji obsadil 5. místo v běhu na 500 m.

Praha Klánovice, Vídrholec
27.6.2017

helenaRock Point - Horská výzva 2017, Krušné hory
30.6.2017

Helena a Aiko běželi v sobotu druhý díl seriálu Horské výzvy na Božím Daru. Krušné hory připravily opravdu krušné okamžiky. Na dvacátém km Helenu poslala k zemi křeč v lýtku. Ihned ji na pomoc přiběhli další běžci a Heleně pomohli. Dvacet minut ji dávali dohromady. Podařilo se opět se rozběhnout. Aiko byl zmatený, ale pomáhal taky. Tempo už nebylo takové. Ještě si před druhou čipovací stanicí Helena stihla rozbít koleno. I tak doběhli v čase pod 6 hodin 44,6 km a stačilo to na čtvrté místo. Největší zážitek a překonat bolest a do cíle po svých v čase pod šest hodin bylo splněno. Za tři týdny se startuje na Šumavě.
V závodě dvojic na trati o délce 74,5 km běželi Denisa Dvořáková a Petr Veselý. Závod se jim podařilo zdolat pod 11 hodin, konkrétně za 10:59:10. S tímto časem dosáhli na pěkné 16. místo.