Závody 2017 duben

lívanec
Lívancový pohár
1. 4. 2017, Praha
V sobotu ráno zavládlo v pražské Stromovce to pravé jarní počasí. V devět hodin, krátce před startem, se většina účastníků postavila na start již v krátkých rukávech. Organizátoři navíc rozehřáli závodníky aprílovým žertíkem, když si s nimi na startu vyměnili role.
Za náš spolek se na start postavilo 15 běžců a běžkyň, z toho 5 z nich si zaběhlo osobní rekord.
Nejlépe se v dubnovém kole v jednotlivých kategoriích umístili sourozenci Marie a Jan Tatarovi, ve vyšších kategoriích pak manželé Petra a Tomáš Dvořákovi.
V průběžném pořadí Lívancového poháru dosahují z našich běžců nejlepší umístění také tito členové, kromě kategorie holky, kde si nejlépe vede Natálka Kühnelová.

Runczech 1/2maraton

Na apríla 1. 4. se konal v rámci Runczech 1/2 maraton Praha. Za náš oddíl běžel Petr Veselý a jeho partnerka Denisa Dvořáková. Petr trať dlouhou 21,0975 km  pokořil časem 1:33:46. Petr se cítil po celou dobu skvěle, jen bylo trochu teplo, postěžoval si.

Denisa běžela za organizaci RWTTC - běháme s těmi, co sami nemohou. Je to charitativní občanské sdružení. Organizace má cíl pomoci těm, co nemohou běžet po svých a darovat za výtěžek ze závodu speciální vozíky rodinám hendicepovaných dětí. Nešlo tedy o čas, ale o zážitek dětí. Byla to velice emotivní zkušnost, které si Denisa váží, a která se pro ni určitě stane tradicí.

Davle - Nová Březová

2. 4. 2017, DavleDavle
V neděli ráno se přes Davli přehnal slabý déšť. Vzduch byl tak čistý a příjemně svěží. V době startu závodu již svítilo a lehce hřálo slunce. Trať začínala u nádraží a první kilometr si běžci mohli ještě vychutnat rovinku. Pak přišlo první delší stoupání. V něm se závodníci mohli pokochat krásným výhledem z výšky na Vltavu. Následná krátká rovinka moc času na odpočinek nedala a přišla nejtěžší část tratě - dlouhé stoupání chatovou oblastí. Poslední třetina tratě byla ve znamení několika seběhů a opětovného stoupání. Přes náročnou trať poskytl závod běžcům skvělý zážitek za pěkného počasí v hezké přírodě.
Nově do poháru Běhy do kopců v Praze a okolí nastoupil náš člen Matěj Šubert. V kategorii junioři obsadil 2. místo. Příčku nejvyšší pak obsadil další náš zástupce Luba Jokel v kategorii muži 50-59 let. Poslední náš běžec Tomáš Dvořák dokončil v kategorii muži 40-49 let na 10. místě.

PardubicePardubický vinařský půlmaraton
15. 4. 2017, Pardubice
PVP patří mezi dobře organizované závody, a tak není divu, že závodníků zde každý rok přibývá. A to jak na trati půlmaratonu tak na 10,5 km.
Na start půlmaratonové tratě se postavilo 1187 závodníků. Mezi nimi i náš člen Matrin Šubert, který si zde zaběhl svůj osobní rekord. Konkrétně v čase 1:50:50 dokončil na celkovém 600. místě a na 182. místě v kategorii.
Další tři naši členové se vydali na trať 10,5 km. Tu letos běželo celkem 429 účastníků. V kategorii ženy 40-49 nás reprezentovaly Karolina Hanáková a Petra Dvořáková. Kája vybojovala s časem 54:40 celkové 133. místo a 5. místo v kategorii. Péťa dosáhla s časem 1:02:17 na celkové 274. místo a 31. místo v kategorii. Třetí náš běžec Tomáš Dvořák dorazil do cíle v čase 46:03, se kterým se umístil na celkovém 26. místě a na 9. místě v kategorii M 40-49.

Video ze závodu zde. Naše běžce můžete zahlédnout: Kája 5:00, 5:22, Péťa 5:12, Tomáš 5:08, 6:01.

Šlapanice
Šlapanický vrch
15. 4. 2017, Šlapanice

Helena s Aikem se účastnila dne 15.4.2017 dogtrekkového závodu Šlapanický vlk, který startoval ve Šlapanicích, které se nacházejí za Brnem. Kategorie Short byla smíšená, nerozlišovali se muži a ženy. Helena s Aikem se umístili na druhém místě v čase 2:51, trasa měřila 26 km. Od prvního místa je dělila necelá půlhodina.

Ještěd SkyRace
15. 4. 2017, Liberec

Komořany - Čihadlo
20. 4. 2017, Komořany
Tentokrát ve čtvrtek večer se běžel další závod poháru Běhů do kopců v Praze a okolí. Na závodníky čekala v Komořanech pětikilometrová trať, která vedla celá lesem a zpestřená byla během skrz bikerský areál a okolo letiště, a která končila na Čihadle.
Pěkné třetí místo si zde ve své kategorii vybojoval Luba Jokel, a to s časem 22:37. Náš druhý běžec Tomáš Dvořák skončil ve své kategorii na 12. místě s časem 24:18.

Běhej lesy
22. 4. 2017, Brdy

vlkodlakVlkodlak Race
23. 4. 2017, Babice
V neděli 23. 4. 2017 běžela Helena s Aikem canicrossový závod Vlkodlak race 2017, kde si vyběhli první místo v kategorii ženy seniorky v čase 28:42 a trasa měřila 6 km. Pro představu - trasa byla komplikovaná různými překážkami, jako např. běh bahnem, běh potokem,běh s tzv. nákupem, běh pod plachtou vodou a hezky po kolenou, přeskok přes pneumatiky, zdolání dvou balíků slámy a následně proběhnout skrz koňský přívěs a přeskok přes překážky ve výšce 80 cm, dále brodění potokem o délce 200 m a šplh do kopce pomocí lana a následně seskočit z valu do potoka, kde závodník nevěděl, jaká je tam hloubka.

Újezdský duatlon 2017
23. 4. 2017, Újezd nad Lesy

Lázeňský běhtoušeň 2
23. 4. 2017, Toušeň
Již 11. ročník běžeckých závodů Lázeňský běh se konal v nedaleké Toušeni. Na děstké závody ještě občas zasvítilo sluníčko, ale silný chladný vítr brzy přinesl velkou oblačnost. A tak na poslední dospělé závodníky přece jen pár kapek nakonec spadlo. To však nesebralo nic na dobré atmosféře, která na závodech panovala.
V kategorii předškolačky (80 m) nás reprezentovala Agátka Kühnelová, toušeň 1která obsadila 11. místo. Její sestra Natálka pak v kategorii školačky (300 m) vybojovale velmi pěkné 7. místo. 25. místo v kategorii mladší žáci (600 m) si po urputném souboji ve finiši vyběhl Víťa Jokel.
Na trati o délce 4,2 km již bojovali naši dospěláci. Velmi dobře si vedly naše ženy, kde Eva Tatarová mezi 29 běžkyněmi vybojovala 9. místo s časem 23:06 a Kája Hanáková 6. místo s časem 22:20. Na stejné trati obsadil v kategorii veteráni I 3. místo Tomáš Dvořák.
Na nejdelší trati 11 km podala skvělý výkon Denisa Dvořáková, která mezi ženami skončila na 2. místě v čase 55:24. Ve stejném čase v ruku v ruce s ní doběhl Petr Veselý, který závod pojal jako tréning a Déně během něj dělal doprovod.

Jardům kopec
25. 4. 2017, Praha
Do Šáreckého údolí jsme se vydali na další závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Tato trať patří v seriálu mezi ty krátké, ale hned krátce po startu čekalo na závodníky prudké stoupání, které prověřilo jejich síly. Po krátkém poměrně rovném úseku trať opět trochu běžce poškádlila strmějším stoupáním. Druhá polovina závodu již byla milosrdnější, obsahovala jen drobná stoupání.
Mezi junorky se na trať za náš spolek postavila Denisa Morávková. A hned z toho bylo výborné druhé místo s časem 13:21. Mezi ženami M35-44 reprezentovaly Denisa Dvořáková, která skončila na třetím místě a Petra Dvořáková na pátém místě. V kategorii M40-49 běžel Tomáš Dvořák s časem 10:43 a 12. místem. Posledním naším zástupcem byl Luba Jokel s třetím místem v kategorii M50-59 v čase 9:38.