Závody 2017 listopad

lívanec

Lívancový pohár
4. 11. 2017, Praha
Předposlední kolo letošního Lívance je za námi. A kdo z našich si tentokrát vedl nejlépe? Mezi muži to byl na 42. místě Pavel Junger v osobním rekordu 12:49. Naší perlou mezi ženami byla Eva Tatarová, která skončila na 47. místě v čase 17:10. V kategorii kluci vybojoval pěkné 8. místo druhý zástupce rodiny Jungerů - Honzík s časem 8:03. V kategorii holky také na 8. místě doběhla Natálka Kühnelová, která si zapsala svůj nový osoboní rekord 8:26.

Motolské jamky 2017
5. 11. 2017, Praha
Motolské golfové hřiště hostilo v neděli 5. 11. další ročník závodu Motolské jamky, který je součástí Kilpi Trail Running Cupu 2017. K němu patří i Pohár Pražských Běžeckých Nadějí 2017. Nás spolek na této akci zastupoval Dan Morávek. Ten soutěžil v kategorii přípravka chlapci III. V závodě na 600 m skončil na 19. místě s časem 3:11.

Velká cena ve šplhu na laně
11. 11. 2017, Brno - Výstaviště
V areálu Výstaviště proběhla letošní předposlední Velká cena ve šplhu na laně. Za náš spolek se zúčastnil Luba Jokel. V důsledku špatné dopravy na dálnici D1 nestihl 1. kolo, ale o to víc si to vynahradil v kole druhém. Dosáhl v něm svůj nejlepší letošní čas 11,90 vteřin a v kategorii seniorů obsadil pěkné 3. místo. S časem i výkonem byl tedy nadmíru spokojený.

Velká Kunratická
12. 11. 2017, Praha - Kunratický les
Za pěkného počasí proběhl známý závod v Kunratickém lese. V kategorii 50 - 59 let se jej zúčastnil Luba Jokel, který ve své věkové kategorii obsadil 7. místo z 230 a celkově 294. místo z 2 232 zúčastněných.

Čelákovice

Večerní běh městem Čelákovice
16. a 17. 11. 2017, Čelákovice
43. ročník Večerního běhu městem Čelákovice začal 16. 11. závody dětských kategorií. Závody pokračovaly druhý den běhy juniorů a dospělých. Ve své kategorii dosáhla skvělého výsledku Denisa Dvořáková, která skončila na 3km trati s časem 13:10 na 3. místě. Ve stejné kategorii obsadila 7. místo Petra Dvořáková s časem 15:20. V jedné z veteránských kategorií běžel za náš spolek Tomáš Dvořák, který s časem 28:22 obsadil na 6,5km trati 15. místo.

Vodácký přespolní běh v Ďáblickém háji
19. 11. 2017, Praha
Náročná krosová lesní trať s kluzkým povrchem, plná listí, kořenů a jiných přírodních překážek čekala na účastníky tohoto závodu. Hned v prvním závodě zazářila naše nová členka Týna Vajglová, která si dobrovolně zvolila běh ve vyšší kategorii, a zaběhla zde na trati 1 km skvělé druhé místo s časem 5:39. I v druhé kategorii za nás startoval nováček, Ondra Kroutil, který si na trati 680 m vyběhl 10 místo v čase 3:10. Nejvíce běžců jsme měli na trati 320 m, kde ve svých kategoriích skončili: 10. Víťa Suchý (1:53), 11. Víťa Jokel (1:55), 5. Matouš Suchý (2:06) a na bednu dosáhla Adélka Kocourková s výborným 3. místem (2:19). Mezi dospělými se s 5km tratí poprali Tomáš Dvořák na 18. místě (24:12) těsně následován na 19. místě Pavlem Jungerem (24:23).

26. 11. 2017, Písek
Poslední Velká cena před mistrovstvím ČR proběhla netradičně v Písku. Každý účastník přijel s vědomím, že tento závod jej může před mistrovstvím buď "nakopnout" anebo naopak mu může do závěrečné přípravy přinést chmury. Za náš spolek obsadil Luba Jokel v kategorii senioři 2. místo. Kategorie byla nezvykle početná, neboť se zúčastnilo celkem 6 seniorů. Kupodivu si Luba nejlepší čas schoval až na závěrečný 4. pokus, kdy dohmátl ve svém letošním nejlepším čase 11,87 s.