Hlavní partner

Závody 2017 prosinec

Lívancový pohár
2. 12. 2017, Praha
Poslední kolo Lívancového poháru je za námi, a tím i celý ročník 2017. lívanecJe třeba poděkovat organizátorům, protože pořádat závody každý měsíc, to vyžaduje dřinu a obětavost, která si zaslouží naši úctu.
Jak tedy poslední kolo dopadlo. Třetí místo mezi muži obsadil Luba Jokel. Mezi ženami pak byla naší nejlepší běžkyní Eva Tatarová na 31. místě. Třetí místo také vybojoval Honza Tatar (po přepočtu 4.) v kategorii kluci. V kategorii holky nejlépe skončila na 8. místě Eliška Svobodová.
A jak pro nás dopadl ročník 2017. Mezi 551 muži si nejlépe vedl Tomáš Dvořák na 34. místě, mezi 409 ženami pak Karolina Hanáková na 28. místě. Na lednovém vyhlašování, kde se vyhlásí vždy prvních 7 běžců v kategorii, se můžeme těšit na 3 naše členy. V kategorii kluci převezme ocenění Víťa Suchý za 7. místo mezi 109 účastníky. Mezi 101 dívkami slaví úspěch Maruška Tatarová na 6. místě (zlepšení o jednu pozici oproti loňsku). Nejlepší naší běžkyní celkem je pak Natálka Kühnelová, která ve stejné kategorii skončila 5. a zlepšila tak svůj loňský výsledek o 3 pozice.
Všem našim umístěným borcům gratulujeme a těšíme se na Lívanec 2018!

kopec
Okolo hostivařské přehrady

Běh Okolo hostivařské přehrady symbolicky zakončil letošní ročník seriálu Běhů do kopců v Praze a okolí. Součástí běhu bylo i vyhlášení celkových výsledků za rok 2017.
Naší nejlepším běžcem byl Luba Jokel, který v kategorii M59 vybojoval mezi 69 závodníky 3. místo! Gratulujeme.
Výsledky dalších našich nejúspěšnějších členů v kategoriích:
Mezi 44 juniory obsadil 22. místo Matěj Šubert. Mezi 106 muži M49 obsadil Tomáš Dvořák 29. místo. Mezi 26 juniorkami obsadila 14. místo Denisa Morávková. Mezi 44 ženami Z45 obsadila 17. místo Petra Dvořáková.

Liberec
WINTER SkyRace
2. 12. 2017, Liberec
První prosincovou sobotu se konal horský krosový závod WINTER SkyRace Ještěd, který probíhal v areálu Ski areálu Ještěd. Na závodníky čekaly zasněžené pláně, takže závod byl skutečně velmi náročný.
Na start 21,5km tratě se za náš spolek postavil Petr Veselý, který s časem 2:48:56 skončil na pěkném 9. místě v kategorii. Na trati 11,5 km vybojovala Denisa Dvořáková s časem 1:49:04 skvělé 2. místo! Společně pak závod absolvovali Milan a Karolina Hanákovi, kteří v čase 2:17:05 dokončili ve svých kategoriích na 36. a 26. místě.

Mistrovství ČR ve šplhu na laně
9. 12. 2017, Praha
Již popáté v řadě proběhlo mistrovství ČR ve šplhu na laně v OC Harfa ve Vysočanech. V seniorské kategorii, která je od 41 let, obsadil Luba Jokel 5. místo. Dosáhl svého letošního nejlepšího času hned v 1. kole, který měl hodnotu 11,67 vteřin.

Českobrodská vánoční desítka
17. 12. 2017, Český Brod
Za poměrně příznivého počasí proběhl závod nedaleko Českého Brodu. Trať je obrátková, běží se po asfaltové cestě. V kategorii 50 - 59 let obsadil Luba Jokel 5. místo v čase 40:12 min. V ženské kategorii 35 - 44 let obsadila Karolina Hanáková 10. místo v novém osobním rekordu 49:28 min.

lysáSilvestrovský běh
31. 12. 2017
Velmi úspěšný byl pro náš spolek výjezd na Silvestrovský běh v Lysé nad Labem. Na běžce čekaly městské okruhy o délkách od 150 do 1500 m pro děti, 3 km pro ženy a 6 km pro muže. Hned v prvním závodě, kde se účastnil náš běžec, získal zlatou medaili Nicolas Schejbal. V dalším závodě pak skvělé druhé místo vybojoval Honza Tatar. Našim dívkám umístění na bedně uniklo jen těsně, když Maruška Tatarová a Týna Vajglová doběhly na čtvrtých místech. Mezi muži se umístil na 3 místě Luba Jokel a pěkná třetí místa vybojovaly Karolina Hanáková a Denisa Dvořáková.