Závody 2017 říjen

Remenber 2017
1. 10. 2017, Skovice
V neděli 1. 10. 2017 absolvovala Helena Bayerová canicrossový závod na 3 333 metrů Remenber 2017. Jedná se o závod konaný jako vzpomínka na paradesantní akci Percentage. Helena tentokrát neběžela se svým psem Aikem, ale s vypůjčeným československým vlkem Ebi, protože právě pro tuto rasu je závod především určen. I s vypůjčeným psem se podařilo Heleně doběhnout na prvním místě.

lívanec

Lívancový pohár
7. 10. 2017, Praha
Účast našeho spolku na Lívancovém poháru byla tentokrát poznamenána očekávanou hromadnou účastí dospělých členů na Hradeckém půlmaratonu. Proto nás ve Stromovce reprezentovaly hlavně děti. Celkem se účastnilo 6 dětí a 2 dospělí.
Nejlépe si v tomto kole z našich členů vedl Honzík Junger, který v kategorii kluci, kde startovalo 34 závodníků, skončil na pěkném 6. místě.

Panstvím knížete Auersperga
7. 10. 2017, Slatiňany
Dogtrekking Panstvím knížete Auersperga se konal 7. 10 v okolí Slatiňan. Trasa tour měřila 26,5 km. Helena Bayerová s Aikem však zabloudili a tak nakonec uběhli 36 km. Tuto vzdálenost uběhli za 3:46. I přes toto zaváhání Helena a Aiko všechny soupeře předeběhli a podařilo se jim obhájit loňské prvenství a zvítězit tak na trati tour v kategorii ženy nad 35 let.

Hradec
Hradecký půlmaraton

8. 10. 2017, Hradec Králové
Velká skupina našich dospělých běžců se vydala na Hradecký půlmaraton. Celý půlmaraton běžel Petr Veselý v čase 1:33:19 (12. místo v kat.). Svůj první půlmaraton zde běžela Petra Dvořáková, a to ve velmi pěkném čase 2:02:53. V kategorii dvojic vybojovali Petr Velek a Pavel Junger skvělé 8. místo (ze 76 dvojic) v čase 1:36:28. Ve štafetách se na trať postavilo 42 týmů. Pěkné 16. místo vyběhl tým Eva Tatarová, Milan Hanák, Petra Velková a Petr Tatar, kde je třeba ocenit srdnatý boj Petra coby finišera, kdy v cílové rovině vybojoval 16. místo o desetinu sekundy před dalším týmem. Obrovský úspěch přivezl náš tým ve složení Tomáš Dvořák, Karolina Hanáková, Luba Jokel a Denisa Dvořáková, který se umístil na 2. místě s časem 1:32:48.

Pálava
Horská výzva 2017
14. 10. 2017, Pálava
Pálava hostila poslední závod seriálu Rock Point - Horská výzva 2017. Helena s Aikem na trati long o délce 26 km skončili na 4. místě. Výsledek však nebyl důležitý, jelikož tento poslední závod byl spíše symbolickým zakončením seriálu a jeho výsledky se do celkového pořadí nezapočítávají. Helena s Aikem v seriálu soutěžili v kategorii Half dogtrekking. A soutěžili velmi úspěšně. V celkovém pořadí seriálu totiž získali skvělé druhé místo! Cenu za celkové pořadí si naši borci převzali právě v rámci pálavského závodu.

Mistrovství ČR veteránů v krosu
14. 10. 2017, Studnice u Nového Města na Moravě
Ve věkové kategorii 50 - 54 let se mistrem ČR stal Luba Jokel, který trať 6 km  uběhl v čase 23:49 minut.

KlánoviceKlánovický půlmaraton
22. 10. 2017, Klánovice
Zamračené počasí provázelo 3. ročník Klánovického půlmaratonu. Během hlavních závodů již ale prosvítalo slunce. Do prvního závodu, kterým byla kategorie Přípravka I Holky, nastoupila naše běžkyně Maruška Tatarová. Ta na 400m trati získala s časem 1:29 skvělé třetí místo. V Přípravkách I Kluci startovali Honzík Junger, který s časem 1:34 získal pěkné 7. místo a Nicolas Schejbal, který s časem 1:23 závod vyhrál! 3 naši dospělí se postavili na trať 10 km. V kategorii Z2 dosáhly výborných výsledků obě naše běžkyně. Denisa Dvořáková vybojovala 5. místo (50:24) a Karolina Hanáková 11. místo (52:58). Za muže tuto trať běžel Milan Hanák, pro kterého to byla první závodní desítka a s časem 55:39 dokončil na hezkém 17 místě v kategorii M3. Gelý půlmaraton absolvoval Martin Šubert, pro kterého je po delší sportovní odmlce způsobené zraněním čas 1:56:19 dobrým výsledkem.