Závody 2017 srpen

ládví

Draháňská rokle - Ládví

2. 8. 2017, Praha Ládví
Nejdelší závod v rámci poháru Běhů do kopců v Praze a okolí měří 6,25 km, ale svým převýšením 2,9 % je naopak nejméně strmý. Běželo se za teploty kolem 28 stupňů, trať byla suchá. Po lítém boji obsadil Luba Jokel 2. místo v kategorii 50-59 let, kdy svého soupeře doslova udolal až v samotném závěru závodu.

lívanec

Lívancový pohár
5. 8. 2017, Praha
Přes probíhající  prázdniny a dovolené byla i v srpnu ve Stromovce hojná účast. Přispěli k tomu i naši členové spolku, kterých se na start postavilo celkem 9. Nejmenovaný náš člen (M. H.) svým stupňovaných úsilím, bojovností a hlasitým projevem, který možná jeho soupeře trochu vystrašil, že raději zpomalili :-)  si dokonce doběhl pro pěkný osobní rekord.

Krkonošská padesátka
5. 8. 2017, Špindlerův mlýn
Kilpi Krkonošská 50 odstartovala 5. 8. 2017 v 8:00 hodin ze ski areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Na trať 50 km + 2400m převýšení se vydal Petr Veselý a na kratší 21 km + 1600m převýšení Denisa Dvořáková. Tento závod oba běželi, aby si ho užili. Bylo teplo, kolem 29 st., vybíhat sjezdovku Stoh a Medvědín v tomto teplém počasí bylo výživné. Ale jinak pěkný závod.

č

Běh na Červenou horu
10. 8. 2017, Štěchovice
Dva naši zástupci se vydali na další závod v rámci poháru Běhů dokopců v Praze a okolí. Tentokrát je čekala náročná trať v obci Štěchovice. Bylo poměrně dusno, 27 stupňů, ale předpovídaný dešť nakonec nedorazil, takže se běželo na suché trati. V kategorii 40 - 49 let obsadil Pavel Junger časem 24:07 min 11. místo a v kategorii 50 - 59 let Luba Jokel 2. místo v čase 20:17 minut. Po závodě proběhlo vyhlašování v útulné restauraci a došlo i na párečky a pivko (Plzeň samozřejmě).
Video ze závodu, Luba (17) 0:37, Pavel (21) 1:35

Hostýnská osma
12. 8. 2017, Rajnochovice
6. ročník INOV HOSTÝNSKÉ OSMY odstartoval 12. 8. 2017 v 8:00 z Rajnochovic (okr. Kroměříž) a trasa závoda byla dlouhá 68 km + 3200 m převýšení. Petr Veselý a Denisa doběhli do cíle za 9 h. 35 minut. Skončili na 4. místě ve své věkové kategorii. Hostýnské vchy mají své kouzlo. Počasí tak akorát bežecké, určitě si tento závod nenechají ujít a poběží i příští rok. Už jen ta atmosféra, kapela hrála, pivo a gulášek je čekal v cíli a až do ranních hodin to tam žilo.

Po stopách Járy Cimrmana
19. 8. 2017, Střížovice u Snědovic
Helena s Aikem se zúčastnili závodů 4. ročník dogtrekkingu Po stopách Járy Cimrmana na trase MID o délce 42 km. V kategorii ženy se umístili na druhém místě v čase 5:17.

štěchovice poklad

Okolo Štěchovického pokladu
20. 8. 2017, Štěchovice
Po deseti dnech pokračoval pohár Běhů do kopců v Praze a okolí opět ve Štěchovicích, tentokrát na druhém břehu Vltavy. Na závodníky čekala trať o délce 2,93 km s převýšením 205 m.
Náš běžec Luba Jokel vyhrál ve své kategorii a tím si velmi upevnil třetí místo v celém poháru.

Le Chapeau Belledome
25. 8. 2017, Francie

Zbraslavská Závist
26. 8. 2017, Praha Zbraslav
18. závod poháru Běhů do kopců v Praze a okolí proběhl v pěkném prostředí na hranici Prahy Zbraslav a Dolních Břežan. Trať byla po nočním dešti trochu mokrá, ale sluníčko a příjemná teplota nad 20 stupňů trať rychle vysušily. Stejně jako v několika předchozích závodech došlo k urputném boji o vítězství v kategorii 50 - 59 let a tentokrát obsadil Luba Jokel 2. místo.