Závody 2017 září

Lívancový pohárlívanec
2. 9. 2017, Praha
Náš spolek je "hobby" spolek. Z hlediska výkonnostního pak dětské oddíly působí jako přípravka. A tak se stane, že v našich oddílech talentované děti získají základy daného sportu a pak v určitém věku přejdou do oddílu sportovního. I když to znamená rozloučit se se svým svěřencem, jde o loučení, na který musí být každý trenér pyšný.
A jedno takové symbolické rozloučení se odehrálo na devátém kole letošního Lívancového poháru. Poslední závod za náš spolek zde absolvovala Denisa Morávková, která přechází do nového (závodního) oddílu. A bylo to rozloučení věru důstojné. Denisa doběhla v kategorii holky na druhém místě, a po přepočtu věkového koeficientu získala dokonce 1. místo!
Denise přejeme v novém oddíle hodně úspěchů a zdaru.
Zářijové kolo LP proběhlo za ideálního běžeckého počasí. Není proto divu, že si pět našich členů zaběhlo osobní rekord. V kategoriích se tentokrát nejlépe umístili naši běžci Karolina Hanáková, Denisa Morávková, Jan Tatar a Tomáš Dvořák.

Luba MS
Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu
2. 9. 2017, Vršatec, Slovensko
17.mistrovství světa se konalo nedaleko od ČR na Slovensku, a to byla dobrá příležitost poměřit své síly s mezinárodní konkurencí. V den závodu bylo téměř ideální běžecké počasí. Na startu bylo kolem 15 stupňů a nahoře asi 13 stupňů. Závod byl po organizační stránce výborný.
Trať měřila 9,6 km s převýšením 600 m a byla od začátku běhavá, kromě závěrečného asi 300 metrového těžkého úseku na louce. Za náš spolek hájil barvy Luba Jokel. V kategorii 50-54 let obsadil časem 50:09 minut 24. místo.

GP Praha
9. 9. 2017, Praha
Na 10km trať večerního městského běhu se vydala naše členka Šárka Kühnelová. Bylo to její první závodní "desítka". A hned na poprvé se její čas přiblížil jedné hodině. Konkrétně trať Šárka zaběhla za 1:00:59. Ve své kategorii obsadila 126 místo mezi 343 běžkyněmi.

listonoš
Listonošův krpál
9. 9. 2017, Jarov
Když se dva perou, třetí se směje. Tak by se dal mimo jiné charakterizovat průběh předposledního závodu v kategorii 50 - 59 let v rámci poháru Běhů do kopců v Praze a okolí. Náš člen Luba Jokel posledních několik závodů sváděl tuhé boje s jiným běžcem a boj se čekal i nyní. Tentokrát ale vyzrál třetí vzadu a svým vítězstvím si pojistil celkové prvenství v poháru. Luba Jokel obsadil (jak jinak) 2. místo, když trať o délce 2,88 km absolvoval v čase 14:13 minut.

natálka

Mladé Běchovice
16. 9. 2017, Praha
Letos náš spolek na dětských běžeckých závodech reprezentovala Natálka Kühnelová. Ta startovala v kategorii běžcké naděje - dívky na trati o délce 300 metrů. Mezi 52 běžkyněmi obsadila Natálka pěkné 34 místo.

ještěd

Ještědský půlmaraton 2017
17. 9. 2017, Horní Hanychov
V neděli 17. 9. se do Horního Hanychova sjelo 146 závodníků, kteří byli připraveni pokořit horskou trať o délce 21 km vedoucí přes Ještěd a jeho okolí. Náš člen Petr Veselý sice neběžel podle svých představ, ale i tak obsadil celkově skvělé 49 místo.

Horská výzva - Krkonoše
23. 9. 2017, Pec pod Sněžkou
Pátým závodem seriálu Horská výzva byl závod Krkonoše. Zde jsme měli dvě resp. tři želízka v ohni. Na trasu o délce 35 km se vydali v kategorii dvojice mix Denisa Dvořáková s Petrem Veselým. S časem 4:07:28 skončili na skvělém 2. místě. Jen o pár minut unikla medaile za třetí místo v kategorii dogtrekking ženy Heleně Bayerové s Aikem, kteří trať zvládli za 4:25:25.

Běchovice - Prahaběchovice
24. 9. 2017, Běchovice
Čtveřice našich členů se postavila na start 121. ročníku silničního běhu Běchovice - Praha. Nejdříve na trať o délce 10 km vyrazily ženy. Za nás to byly Karolina Hanáková a Petra Procházková. Obě si zlepšili svůj čas na tomto závodu. Konkrétně Karolina dokončila v čase 50:28 a Petra 54:24. Poté se na trať vydali muži. Prvním byl Petr Velek, který dokončil za 48:39. Druhým naším běžcem měl být Luba Jokel. Ten však onemocněl, proto se za něj do závodu pustil Tomáš Dvořák, který doběhl v čase 47:49. Poděkování si zaslouží Milan Hanák, který nám zajistil dopravu a převoz věcí od startu k cíli.

chrudim

Chrudimská desítka
28. 9. 2017, Chrudim
Velký úspěch dosáhla naše šestičlenná běžecká výprava (Karolina Hanáková, Denisa Dvořáková, Petra Dvořáková, Eva Tatarová, Petr Veselý, Tomáš Dvořák) na Chrudimské desítce. Mezi 11 týmy jsme se umístili na 2. místě! Toto umístění je o to cennější, že jsme byly na stupních vítězů jediný čistě smíšený tým (2 muži, 2 ženy). V soutěži týmů se vyhodnocují časy čtyř nejrychlejších členů týmu. Součet časů těchto našich běžců byl 3:14:21.
Poděkování si zaslouží Milan Hanák, který nám na trati zajištoval občerstvení.