Závody 2017 květen

Lívanec
Lívancový pohár
6. 5. 2017, Praha
Počasí první květnovou sobotu nabídlo běžcům ideální počasí. I proto se na start 5. kola Lívancového poháru v pražské Stromovce postavili závodníci v dobré náladě. Mezi nimi i dvanáct členů našeho spolku.
V kategorii muži dosáhl nejlepšího výsledku Pavel Junger s časem 13:22 a 41. místem. Mezi ženami si nejlépe vedla Péťa Procházková, která doběhla na 27. místě v čase 15:10. Bramborovou medaili si vyběhl v kategorii kluci Honza Tatar s časem 6:52. A v kategorii holky byla nejlepší se 7. místem Maruška Tatarová v čase 8:32.

PERUN - SkyMarathon
6. 5. 2017, Beskydy
Na Petra Veselého čekala 6. 5. 2017 velká výzva – PERUN SkyMarathon v Beskydech. Na běžce čekaly pořádné kopce. Hned po startu se vydali do 2km stoupání po sjezdovce na Malý Javorový. Po dlouhém seběhu následovalo další stoupání po sjezdovce, tentokráte v Řece. Pod vlekem trasa opět klesala dolů v prudkém sklonu. Pak si závodníci „užili“ bahýnka pod vrcholem kopce Kalužný. Následoval poslední seběh do Tyry. A pak to přišlo. Finální výběh černé sjezdovky na Malý Javorný. Petr se náročnou tratí nedal zlomit a statečně bojoval až do konce. Odměnou bylo (vzhledem k velmi kvalitní konkurenci) skvělé 28. místo v kategorii. 41 km dlouhou horskou trať zdolal za 5:54:41.

Okolo KH

Okolo Kutné Hory
6. 5. 2017, Kutná Hora
V sobotu 6. 5. 2017 se Helena s Aikem účastnili 6. ročníku dogtrekkingu Okolo Kutné Hory na nejdelší trase, která měla měřit cca 35 km. Trasa vedla 2x přes řeku, kde nebyl most, takže se Helena s Aikem musela brodit řekou nad kolena, a to na 8 km a dále na 30 km. Trasa nakonec měla celkem 47 km (35 km byl pouze původní odhad pořadatelů) a Helena s Aikem se umístili v čase 5:40:45 na první místě v ženách.

vrané

Vrané - Zvole
6. 5. 2017, Vrané
Pátým závodem pokračoval pohár Běhy do kopců v Praze a okolí. Za náš spolek se jej účastnil Luba Jokel, který v kategorii 50-59 let obsadil první místo.

Pražský RunCzech marathon
7. 5. 2017, Praha
maratonNa start letošního pražského maratonu se postavilo přes 6,5 tisíce běžců. Přetnout cílovou čáru se podařilo 6 511 z nich. Mezi nimi byl i náš člen Tomáš Dvořák. Tomáš letos vyrazil na 42,2 km dlouhou trať bez přípravy, proto pojal závod spíše jako trénink. Jeho cílem bylo běžet tempem 5:40 min/km a běžet tak dlouho, jak to půjde. Očekával, že se během závodu dostaví pořádná krize, která si ho náležitě "vychutná". Do závodu vystartoval z poslední řady, jak je jeho zvykem. Po třech kilometrech zjistil, že výrazně přepálil začátek a místo plánovaného tempa k 5:40/km běžel 5:10/km. To jen zvýšilo očekávání většího utrpení v letošním maratonu. Dále už držel rozumné tempo okolo 5:35/km. Na trati předbíhal jednoho závodníka za druhým...a nohy nečekaně stále běžely. Celkem přijatelná krize přišla na 35 km, kdy Tomáš ztratil na čtyřech kilometrech minutu času. Na 39 km se ale vzepřel a šlápnul do toho. V Pařížské ulici vydal zbytek svých sil a do cíle již sprintoval. Nakonec tak předběhl přes 3,5 tisíce závodníků a skončil na celkovém 2 972. místě s časem 3:56:12.

Běh za Újezdskou sovou
13. 5. 2017, Újezd nad Lesy
V sobotu 13. 5. 2017 se konal 12. ročník Běhu za Újezdkou sovou. Letos měl náš spolek své zástupce pouze v dětských kategoriích. A takto si naši mladí běžci vedli.
Víťa Jokel 30. místo na trati 800 m s časem 3:19. Honza Tatar 12. místo na trati 800 m s časem 2:36. Maruška Tatarová 26. místo na trati 800 m s časem 3:16. Ota Wolf 20. místo na trati 800 m s časem 2:52.

Polabská stezka
13. 5. 2017, Lysá nad Labem
V sobotu se Helena s Aikem zúčastnila dogtrekkingového závodu Polabská stezka na trati 30 km, kategorie byly opět smíšené a Helena s Aikerm doběhli i se zraněním na druhém místě.

J5Jenštejnská pětka
20. 5. 2017, Jenštejn
V sobotu 20. 5. jsme se vydali do nedalekého Jenštejna. Zde se konal 4. ročník běhu Jenštejnská pětka. Kromě hlavního závodu na 5 km byly připraveny i dětské tratě 500 m a 1 000 m, dále běh se psy a rodinný běh.
Na trati 500 metrů za náš spolek běželi Nicolas Schejbal, který si vyběhl v čase 2:08 výborné 4. místo, a Víťa Jokel, který se umístil také na pěkném 9. místě s časem 2:36. Na trati 1 000 m běželi Honza Tatar a Otakar Wolf, kteří doběhli kousek po sobě a obsadili 7. a 8. místo. Na hlavní trati nás reprezentovali Tomáš Dvořák, který ve své kategirii dokončil na 5. místě v čase 21:24 a hezké 13. místo zaběhla Péťa Dvořáková s časem 28:33. Zástupce jsme tentokrát měli i v rodinném běhu, na jehož start se postavili Víťa, Jitka a Luba Jokelovi.

zadov
Mistrovství ČR veteránů v běhu do vrchu
27. 5. 2017, Zadov
Letošní mistrovství proběhlo na Šumavě v areálu na Zadově. Závod byl odstartován v obci Stachy a po 7,3 km s převýšením 410 metrů končil na vrchu Churáňov u meteorologické stanice ve výšce 1122 metrů nad mořem. Poslední čtvrtina tratě byla specifická tím, že závodníci vybíhali po sjezdovce, kde strmost byla velmi velká a tak se běh musel přeměnit v chůzi. Za náš spolek se v kategorii 50-54 let umístil na 2. místě Luba Jokel a byť mu první místo uniklo o "pouhých" 6 vteřin, odjížděl i tak s pohárem a spokojený.

výzvaHorská výzva
28. 5. 2017, Beskydy

Helena s Aikem v sobotu 27.5.2017 startovali první závod Horské výzvy 2017 v Beskydech. Na start se postavili i se sádrou na ruce, začátek se podařil a Aiko s Helenou vystřelil v čele závodu. První kopec Velký Javorník si stále drželi pozici v čele, ale protože záškodníci na trase přeznačkovali trasu, Helena s Aikem a s dalšími závodníky uhli špatně, což zjistili až po sestupu 3 km mimo trasu, když narazili na jiné značení. Museli se vrátit zpět na Velký Javorník a tím se propadli až na samý konec startovního pole. Ale i přes tuto ztrátu jak v km tak v čase jedné hodiny zatli zuby a nasadili tempo, při kterém předběhli s velkým fanděním závodníků cca 240 pozic a když místo 42,3 km uběhli 48,87 km v čase 7:17 hodin a vpadli do cíle s otázkou, tak kolikátí jsme?.....Holky v cíli hnaly náš závodní tým na vyhlášení, protože i přes všechny problémy doběhli na třetím místě v kategorii ženy dogtrekking na trase half.