Závody 2017 únor

Lívancový pohárLívanec Natálka
Na rozdíl od lednového kola LP byli tentokráte teploty milosrdnější. Pohybovaly se okolo nuly. To však nic neubralo na zrádnosti povrchu tratě. Ta byla totiž z velké části pokryta ledem a pěkně to klouzalo. Zatáčky se proto probíhaly velmi opatrně a na otočkách museli běžci skoro zastavit. To se samozřejmě podepsalo i na zaběhnutých časech, které byly tentokrát trochu pomalejší. Závody si ale stejně všichni užili, a to je hlavní.
Naším nejlepším běžcem, tedy běžkyní, byla v tomto kole Natálka Kühnelová. Natálka se v kategorii holky umístila na skvělém 2. místě! Radost byla o to větší, že je to v LP její první umístění na bedně.

Velká cena Memoriál Karla Hofmana ve šplhu na laně
V sobotu 11. února proběhl tradičně první závod ve šplhu na laně ve Varnsdorfu. Závodu se zúčastnil Luba Jokel, který za čas z druhého kola 12,40 s obsadil v kategorii seniorů 2. místo. Další závod bude v Praze 4. března a věříme, že se závodu zúčastní alespoň 2 naši členové a to v kategorii dorostenců a seniorů. Tak snad dobře vyladíme formy.

Pavel
Běh na Čerčanský Chlum
25. 2. začal nový ročník seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Byly sice pouze tři stupně nad nulou, ale sluníčko dělalo vše proto, aby závodníky alespoň trochu zahřálo. Po startu se chvíli běželo Čerčany a po prvním kilometru účastníci vběhli do lesa, kudy dále trať vedla až do cíle. Odměnou všem, kteří vyběhli až na vrchol kopce, byl krásný výhled po okolí.
Za náš spolek se závodu zúčastnili Tomáš Dvořák a Pavel Junger. Na videu (3:50 - 4:10 minuta záznamu) jsou zachyceni kousek za sebou, dříve běžící je Pavel. Poznáte je podle spolkových žlutých triček a čepic.

Mistrovství ČR v atletice veteránů
V sobotu 25. února proběhlo halové mistrovství ČR v atletice veteránů v Jablonci. Závodů se zúčastnil Luba Jokel, který byl přihlášen na dva starty. Ve svém hlavním běhu na 3 km časem 10:56,24 obsadil 8. místo a v běhu na 1 500 metrů místo sedmé.