Závody 2018 březen

Výsledky 2018 březen

VC Šplh schodištěm 2018
3. 3. 2018, Praha
Tradičně první sobotu v březnu proběhla letošní druhá Velká cena ve šplhu na laně. Závod proběhl za příjemné atmosféry a spousta závodníků si testovala svou formu do dalšího závodu, kterým bude prestižní Memoriál Bedřicha Šupčíka v Přibrami. Od nového roku byla zavedena nová kategorie pro muže nad 51 let -  Masters. V této věkové kategori nás reprezentoval Luba Jokel, který ve všech čtyřech kolech dosáhl podobné časy. Nejlepší čas dosáhl v kole druhém 11,78 vteřin a obsadil první místo.

lívanec

Lívancový pohár
3. 3. 2018., Praha
-7 stupnů přivítalo na startovní čáře účastníky 3. kola Lívancového poháru. Ani mráz však neodradil naše běžce, kteří se na trať za náš spolek vydali.
Mezi 103 muži obsadili "kulaté" pozice Pavel Junger (40. místo) a 50. místo zaběhl Ondra Kroutil. Mezi 69 ženami si skvěle vedly Týna Vajglová (16. místo) a Kája Hanáková (19. místo). 43. místo pak vybojovala Eva Tatarová. V kategorii kluci doběhli Víťa Suchý 12. a Honza Šedivý 18. Dobře si vedly naše běžkyně v kategorii holky, konkrétně Natálka Kühnelová na 6. místě a Maruška Tatarová na 7. místě.

MCR_behy (26)

Mistrovství ČR veteránů v hale

10. 3. 2018., Praha - Stromovka
V hale ve Stromovce proběhlo v sobotu mistrovství ČR veteránů na dráze. Na nejdelší běžecké trati 3 000 metrů se závodu účastnil Luba Jokel, který obsadil 3. místo a získal bronzovou medaili.

Českobrodská pečeť - kopie
Českobrodská pečeť

18. 3. 2018, Český Brod
V neděli dopoledne 18. 3. přivítal závodníky na 25. ročníku silničního běhu na 10 km Českobrodská pečeť mráz a docela silný vítr. Ten potrápil účastníky závodu především v posledních dvou kilometrech, kdy jim studený vítr bičoval tváře a už tak uneveným běžcům dával co proto.
Mezi 123 běžci bylo i pět našich zástupců. V kategorii M 50-59 uniklo 3. místo Petru Veselému (45:21) o pouhých 6 vteřin! Tomáš Dvořák (47:09) v kategorii M 40-49 skončil na 22. místě. Všechny tři běžkyně z našeho spolku běžely v kategorii Ž 35-44. Pěkné 6. místo vybojovala Denisa Dvořáková (48:50). Těsně za hranicí 50 minut doběhla na 8. místě Karolina Hanáková (50:02). A pod magickou hodinu zvládla trať i Petra Dvořáková (58:47).

šupčík

VC Memorial Bedřicha Šupčíka 2018
24. 3. 2018, Příbram
V sobotu proběhla další Velká cena ve šplhu na laně, která je svým významem asi nejdůležitější závod první poloviny závodní sezóny. Odpovídala tomu i hojná účast ve všech věkových kategorií. V kategorii Masters obsadil Luba Jokel 2. místo. Všechny tři kola zašplhal jen kousek od svého osobního rekordu. Nejlepšího výkonu dosáhl v kole druhém 11,20 vteřin a zaostal tak o 0,11 vteřin od osobáku.

davle

Davle - Nová Březová
25. 3. 2018, Davle
Dalšího závodu seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí jsme se zúčastnili v Davli. Hned na začátku jsme trochu zapomněli na čas a na strartovní čáru jsme přiběhli asi 3 vteřiny před startem. Počasí bylo mírně chladnější, ale prudké stoupání na druhém kilometru nás pořádně zahřálo. Na 4,05 km dlouhé trati se umístili naši junioři Max Kroutil, Ondra Kroutil a Matěj Šubert pěkně za sebou na 3. - 5. místě. V kategorii M 40-49 zdolali trať Pavel Junger za 23:05 (12.) a Tomáš Dvořák za 23:32 (13.).