Závody 2018 červen

Lívancový pohár
2. 6. 2018, Praha
V šestém kole Lívancového poháru si z našich běžců vedli: v kategorii muži Pavel Junger na 39. místě, v kategorii ženy Týna Vajglová na 10 místě, v kategorii kluci Honza Tatar na 3. místě v kategorii holky Denisa Morávková na 1. místě.

Mistrovství světa v běhu do vrchu
2. 6. 2018, Slovinsko
Letos se mistrovství světa v běhu do vrchu konala v městě Železniki ve Slovinsku. Mezi závodníky byl i náš člen Luba Jokel. Velmi náročnou trať o délce 10,8 km Luba zdolal za 1:32:44. Ve své kategorii skončil na 27 místě.

Dobývání Dívčích hradů
3. 6. 2018, Praha
Seriál závodů Běhy do kopců v Praze a okolí pokračoval 3. 6. během zvaným Dobývání Dívčích hradů. Zde náš spolek reprezentovali převším naši juniorští běžci. Na 2 km dlouhé trati skončil v kategorii junioři Matěj Šubert na 3. místě. Mezi juniorkami obsadily Týna Vajglová 3. místo a Maruška Tatarová 4. místo.

Čertovskej ultratrail
9. 6. 2018, Liberecký kraj
Teréního běhu Kokořínském a Máchovo krajem se účastnili dva naši členové. Denisa Dvořáková se vydala na trať o délce 33,3 a ve své kategorii obsadila 1. místo. Petr Veselý absolvoval trať o délce 66,6 km, ve své kategorii obsadil 9 místo.

Listonošův krpál
10. 6. 2018, Středočeský kraj
Další závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí proběhl opět u Vltavy. Počasí opět teplé a dusné. V kategorii 50-59 let obsadil Luba Jokel 4.místo.

Zelenečská desítka
10. 6, 2018, Zeleneč
10km závodu, který vede Zelenčí a okolím, se za náš spolek účastnila Kája Hanáková. S tratí se popasovala za 54:20 a ve své kategorii obsadila 6. místo.

Mistrovství ČR v atletice veteránů na dráze
23. 6, 2018, Rumburk
Letošní mistrovství proběhlo na krásném novém atletickém stadionu v Rumburku. Počasí oproti jiným dnům bylo na běh příznivější, bylo cca 14 stupňů, více či méně mrholilo a jen vítr dělal trochu neplechu. Za náš spolek se závodu účastnil Luba Jokel, který běžel 800 metrů a 5 000 metrů a obsadil 4. resp. 2. místo.

Horská výzva Krušné hory
30. 6. 2018, Boží Dar

V Krušných jsme opět zažili krušné chvilky. Aiko bez zranění, jen únava svalů, trochu namožené nožičky. Já už dopadla hůř. Na 38 km se mi o nohu zastavil klacek, takže díra v noze. Ještě že jsem měla návleky, sice krev všude, což jsem zjistila až na předposlední kontrole, ale návleky zatáhly díru a je to krásně zacelené. Pak už jen úpon na koleni zlobil, ale už můžu zase chodit. S Aikem jsme nakonec dokázali opět doběhnout na třetí místo. Nečekala jsem to, ale super zážitek. 70 km v čase 9:42 hodin. Byl to rychlý a technicky náročný terén.