Závody 2018 květen

klara

Lívancový pohár
5. 5. 2018, Praha
První květnový víkend se konalo 5. kolo Lívancového poháru. Mezi muži se z našich členů nejlépe umístil Petr Veselý na 26. místě. Mezi ženami těsně za sebou doběhly Kája Hanáková na 17. místě a Týna Vajglová na 18. místě. V kategorii kluci se nejlépe umístil Víťa Suchý na 9. místě. Skvěle si opět vedla Déňa Morávková, která v kategorii holky doběhla na druhém místě.

kutna hora

Okolo Kutné Hory
5. 5. 2018, Kutná Hora
V sobotu 5. 5. se Helena Bayerová a Aikem rozhodli běžet nejdelší trasu 7. ročníku dogtrekku Okolo Kutné Hory. Helena s Aikem trochu bloudili, a tak si trasu lehce prodloužili. Nakonec zdolali 46 km. Trasu zvládli za 5:41, a tak i přes malé bloudění obhájili prvenství mezi ženami.

vrane

Vrané - Zvole
Pátý závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí se konal ve Vraném nad Vltavou s cílem v obci Zvole. První místo v kategorii 50-59 let obsadil Luba Jokel, který tak obhájil své loňské umístění.

maraton

RunCzech maraton
6. 5. 2018, Praha
Zatímco průměrná teplota v den konání RunCzech maratonu má hodnotu 15 stupnů, v neděli 6. 5. se museli běžci na trati tohoto závodu poprat s teplotami takřka o 10 stupňů vyššími. Za náš spolek byla hlavním účastníkem závodu Denisa Dvořáková. Ta si dala cíl zaběhnout trasu dlouhou 42,2 km pod 4 hodiny. A povedlo se! Závod dokončila za 3:51:08. Doprovod na trase ji dělal Petr Veselý, který tedy doběhl ve stejném čase. Třetí náš zástupce Tomáš Dvořák bojoval na trati především se zdravotními problémy a raději se rozhodl na 25 km ze závodu odstoupit.

Mistrovství ČR  veteránů v silniční běhu
8. 5. 2018, Pardubice
Letošní mistrovství ČR veteránů v silničním běhu na 10 km proběhlo na trati, která měla 4 okruhy, ve kterých se pokaždé proběhlo atletickým oválem. Počasí bylo stejné jako po většinu letošních jarních závodů. Sluníčko a teplota, která běžcům moc nechutnala. V kategorii 50-54 let vybojoval Luba Jokel bronzovou medaili časem 40:38 minut.

Běh za újezdskou sovou
12. 5. 2018, Praha - Újezd nad Lesy
V sobotu 12. 5. se konal 13. ročník běžeckých závodů všech kategorií Běh za újezdskou sovou. Tratě vedly po lesních cestách, v příjemném stínu stromů. V kategorii přípravek PI doběhla Agátka Kühnelová na 21. místě. Natálka Kühnelová pak v kategorii PII na 33. místě. V chlapecké přípravce PIII skončil Víťa Jokel na 27 místě. Ve starších žákyních doběhla na pěkném 6. místě Týna Vajglová. Skoro na bednu dosáhl Pavel Junger v kategorii M40-49 se 4. místem. Poslední náš zástupce Luba Jokel dokončil na 6. místě v kategorii M50-59.

Ultramaraton Borák
12. 5. 2018, Loštice
Ulltramaratonský Borák je součástí Mistrovství ČR v ultratrailu veteránů. Trať vede krásnou přírodou a je dost členitá s převýšením 1 300 m. Závod se běží na 6 kol, a má celkem 86 km. Za náš spolek se závodu zůčastnil Petr Veselý, který v kategorii M50-59 skončil na skvělém 4. místě.

polabska

Polabská stezka
12. 5. 2018, Lysá nad Labem
Helena Bayerová a Aiko se zúčastnili 10. ročníku Polabské stezky. Terén byl sice v Polabské nížině, ale vzhledem k vysokým teplotám a málo stínu na trase se běželo hůře. Kategorie tentokrát nebyly rozděleny a vyhodnocovaly se pro muže i ženy dohromady. Helena s Aikem zdolali 31 km dlouhou trať v čase 3:41 a doběhli na 1. místě.

Běh ke zřícenině
19. 5. 2018, Přimda
Pěkný závod na západě Čech, který vedl kolem zříceniny hradu Přimda. V kategorii mladší žáci obsadil 4. místo Víťa Jokel. V mužské kategorii 50 - 59 let pak 2. místo obsadil Luba Jokel. Tomu se přihodila příhoda, kterou si asi žádný běžec při závodě nepřeje. Na 6. km seběhl z tratě, které bohužel nebyla dostatečně označená. Po mírném váhání zda pokračovat, se na trať vrátil a závod dokončil.

Modřanský Tarzan
26. 5. 2018, Praha Modřany
Za slunečného počasí proběhla další Velká cena ve šplhu na laně. Závod se koná pod otevřeným nebem na náměstí, a tak svou roli hrají i podmínky. V sobotu né každému vyhovovalo sluníčko, které závodníkům při pokusech svítilo do obličeje. V kategorii Masters obsadil Luba Jokel 2. místo.

Predator Race
27. 5. 2018. Monínec
Pavel Junger: V neděli 27. 5. jsem se zúčastnil na Monínci dlouho plánovaného závodu Predator Race - Masakr – extrémní překážkový závod, nejtěžší závod z této série běhů Predator. Běželo se celkem 20 km a bylo nutné překonat 36 překážek, převýšení 1047m, trať velmi dobře značena a organizována.

Výsledek: v čase 3:42:40 na 38. místě ze 387, ve své věkové kategorii (41-50 let) na 3.místě ze 32 dokončených závodníků.

V neděli od rána svítilo sluníčko, bylo horko, ale naštěstí těsně před 12 hod, kdy se startovala naše vlna Open, se trochu zatáhlo tak nám nepatrně pomohlo při závodu. Na start se postavilo cca 430 závodníků, dokončilo závod 387. Start a cíl závodu byl na sjezdovce v její dolní části. Už od samotného začátku závodu nás nešetřili pořadatelé. Na start se všichni postavili s pytlem písku na ramenou (muži - 50 kg, ženy 30 kg) a vyrazili jsme. Museli jsme vyjít do více jak 2/3 sjezdovky a pak sestoupit zase dolu, kde jsme mohli pytle odhodit a ochladit se zbytky umělého sněhu. To že v průběhu výstupu s pytlem na ramenou odpadali závodníci, naznačovalo, že závod každého opravdu prověří. Trať závodu byla velmi členitá, kopcovitá. Nakonec jsme sjezdovku vycházeli celkem 3,5x směrem nahoru. Byly i běžecké úseky, což nám vyhovovalo.Jsem rád, že jsem startoval, neboť tento závod mi ukázal, jak tělo funguje a co ještě dokáže při tak extrémní zátěži. Zároveň mi ukázal co zlepšit.