Závody 2018 leden

Stromovka-leden-2018-440-X2
Lívancový pohár
6. 1. 2018, Praha
Letošní první kolo Lívancového poháru měl přes lednové datum spíše jarní nádech. Komu chyběl lednový mráz byl jistě uchlácholen nádhernou scenérií, kterou poskytoval pohled na sluncem prozářenou Stromovku.
Na start závodu se postavila hojná skupina členů našeho spolku. To se projevilo i u tradiční pozávodní zastávce u Mekáča, kde jsme obsadili tři velké stoly.
Stromovka-leden-2018-463-X2U samotných závodů si tentokráte pozornost zaslouží naše běžkyně - ženy. Mezi 98 účastnicemi v této kategorii přetnula cílovou pásku na 28. místě Kája Hanáková v čase 14:53. Velkým úspěchem je pak 34. místo Týny Vajglové, která ve svých 14 letech s časem 15:16 obstála v konkurenci dospělých běžkyň.
Součástí závěrečného ceremoniálu bylo i vyhlašování vždy 7 nejlepších běžců v celkovém pořadí LP 2017. V kategorii kluci vybojoval 7. místo Víťa Suchý. Dvě umístění jsme pak měli v kategorii holky, kde na 5. místě skončila Natálka Kühnelová a hned za ní na 6. místě Maruška Tatarová. Všem moc gratulujeme, je to velký úspěch!