Hlavní partner

Závody 2018 říjen

Lívancový pohárlívanec
6. 10. 2018, Praha
10. kolo Lívancového poháru se konalo v sobotu 6. 10. Ranní teploty už avizují blížící se podzim, závodníkům na startovní čáře už šla pára od pusy. Závodu se zúčastniko několik našich nováčků, pro některé z nich to byl první závod vůbec.
Mezi muži si opět nejlépe vedl Pavel Junger, který s časem 12:45 vybojoval 35 místo. I mezi ženami žádná změna, nejlépe si vedla Kája Hanáková na 20. místě. V kategorii kluci velmi pěkně zaběhl Max Kroutil, který získal "bramborovou" medaili, tedy 4. místo. V kategorii holky si nejlépe vedla Maruška Tatarová na 13. místě.
Máme před sebou poslední dva závody, takže už se pomalu bojuje o celkové umístění v poháru. Zde si zatím nejlépe vedou Kája Hanáková a Natálka Kühnelová, které jsou na průběžném 4. místě. Mezi holkami je pak 5. Maruška Tatarová. O umístění ve vyhodnocované sedmičce může ještě zabojova Honzík Junger, který je zatím 9. pozici.

Hradec

Hradecký půlmaraton
7. 10. 2018, Hradec Králové
Na letošním Hradeckém půlmaratonu jsme měli pět zástupců. První svůj půlmaraton si zde zaběhl Pavel Junger, a hned ve skvělém čase 1:36:13. Na trati 21,1 km dále běžely Kája Hanáková a Déňa Dvořáková. Ty pojaly závod jako příležitost k pěknému popovídání a běžely celou trať spolu. A doběhly v pěkné čase 1:48:38. V kategorii dvojice za náš spolek běželi Péťa a Tomáš Dvořákovi. Ti zdolali trať za 1:47:14.

Velká cena ve šplhu na laně - Písecký šplhavec
20. 10. 2018, Písek
V sobotu proběhla pro spoustu závodníků taková malá generálka na blížící se mistrovství ČR. Pro některé dopadla lépe a pro některé hůře. Já jsem se přiřadil k druhé skupině. Očekával jsem časy pod 12sec, ale v ten den mi nebylo dopřáno těchto časů dosáhnout. První pokus jsem pocitově lezl lehce, dotknul se čidla a nic. Byl jsem v ten okamžik asi nevodivý, takže časomíra nic nestopla. Podle ručního měření byl čas 12,39sec. Překvapilo mě, že čas je tak slabý, když se mi šplhalo dobře. Druhý pokus už byl měřený za 12,57sec. Třetí pokus už bylo trápení za 13,2sec. V kategorii Masters jsem obsadil 1. místo.
Závod byl již tradičně pěkný a jako každým rokem i letos jsme každý od jednoho ze sponzorů (zahradnictví Trávníček) obdrželi kytku, kterou si zasadíme na zahradě.
Šplhoun Lub

Klánovický půlmaratonklanovice
21.10.2018, Praha
Nedělní ráno 21.10.2018 nabídnulo běžcům ideální počasí. Teplota okolo 14 stupňů, polojasno. Skvělé podmínky pro závody. Na start závodů různých délek se postavolo celkem 16 našich členů. Nejdříve startovali školáci. Na trati 400 m zaběhla na pěkném 8. místě Natálka Kühnelová a usilovně se s touto vzdáleností poprala také Adélka Kocourková. Celý kilometr pak čekal na Marušku Tatarovou, kde vybojovala 18. místo. Naší nejstarší žákyni Týně Vajglové se povedlo na 2km trati doběhnout na 3. místě. Z našich kluků na trati 400 m zabodoval na prvním místě Nicolas Schejbal, dobře zde také běžel náš nováček Dan Klička. S jedním kilometrem se popral Dan Morávek s 21. místem.
klánovice 2I na dospěláckých tratích jsme si vedli velmi slušně. Na 10km trať se postavil i náš junior Matěj Šubert, který si vedl skvěle, když na této trati skončil v polovině pole běžců. Dalšími běžci na této trati byli na pěkném 14. místě Milan Hanák a na druhém místě Tomáš Dvořák. V ženské kategorii nás důstojně reprezentovaly Šárka Kühnelová, Eva Tatarová a Péťa Dvořáková. Celý půlmaraton běžel Petr Veselý, který se umístil na 30 místě. 21,1 km pak absolvovaly coby dvojice Kája Hanáková a Déňa Dvořáková, které také skončily na bedně, a to na 3. místě.