Závody 2018 srpen

APV_0995-X2

Lívancový pohár
4. 8. 2018, Praha
Ve druhém prázdninovém kole Lívancového poháru jsme se pěkně zapotili. Už od rána bylo totiž pořádné teplo.
V kategorii muži byl naším nejlepším běžce Pavel Junger (32. místo), který si v čase 12:48 zaběhl svůj osobní rekord. V kategorii ženy skončila na 14. místě nejlépe Kája Hanáková s časem 14:44. Mezi kluky nejlépe doběhl Víťa Jokel na 9. místě. A v kategorii holky vybojovala 6. místo Maruška Tatarová.

Horská výzvajeseník 1
11. 8. 2018, Jeseníky
S Aikem jsme stáli opět na startu již čtvrté Horské výzvy, tentokrát v Jeseníkách. Už cestou tam se mi moc nechtělo běžet, prostě bez energie. Dvě hodiny před startem začalo pršet a já si na sebe ještě vylila vodu ze střechy auta, když jsem zavírala kufr, takže déšť už jsem neřešila, protože jsem byla mokrá tak jako tak.

Start se blížil a já pořád bojovala s tím, že se mi nechce, dva lidi ze startovky naší katagorie odřekli start, protože prší a pršet mělo až do 7 ráno. To mi taky nedodalo moc energie, až pohled Aika na startu mě pomohl překonat tu nechuť.
Start byl pozvolný, trasa mokrá a rovnou do kopce. První čipovačka na Pradědu už mě byla příjemnější a druhá čipovačka už byla o tom, že není cesta zpět. Hurá do dalšího úseku. Trať byla technicky náročná, stála mě hodně sil, ale hlavně hodně přemlouvání to nezabalit. Tentokrát to hlava nebrala a s tím se špatně běží. Cestou na Šerák a zpět se běželo snad nejhůř, vyvrknutá třikrát noha, která fakt nedrží, ani když je zatejpovaná, poslední úsek, 2,5 km do cíle, sice krásná štěrková cesta, ale směrem dolů, jedna zatáčka řezala druhou a bylo to nekonečné klesání, kdy mi to opravdu už nešlo, kdy bolest byla taková, že jsem to chtěla vzdát. Aiko tiše běžel a vždy hodil pohled směrem ke mě, ten pohled, který člověk vnímá jako nakopnutí, že mu to prostě nemůžu udělat a zabalit to pár metrů před cílem, a tak jsme s Aikem vběhli do cílového oblouku s pocitem totálního vyčerpání, ale opět šťastní, že jsme překonali, tedy hlavně já, hlavu a nedovolil mi můj pes ukončit něco, co měl tak hezky rozběhnuté.
jeseník 2Třetí místo v kategorii ženy dogtrekking na trase Long tentokrát na pokraji sil. Čtyři závody, čtyři medaile. Máme opravdu splněno, náš cíl byl alespoň jedna medaili z longu a celkovou bednu ze všech bodovaných závodů. Máme před sebou poslední ze seriálu, tentokrát v Krkonoších a už teď se těším, až budu v cíli a je mi jedno, že to třeba na pátém závodě nebude bedna, protože už teď víme s Aikem, že máme bednu z celkového umístění, nejhůř jsme druzí. Děkuji svému psovi za to, jaký je a držte nám pěsti, ať Krkonoše doběhneme bez zranění a s úsměvem.
Helena a Aiko

VC Novákův a Grunclův memoriál 2018
25. 8. 2018, Libčice nad Vltavou

V sobotu na koupališti v Libčicích nad Vltavou proběhla další velká cena ve šplhu na laně. Po velkých vedrech byla teplota jen kolem 19 stupňů, zataženo, takže na koupání to letos nebylo. Ale výkony některých závodníků byly excelentní a vůbec nebrali v potaz, že jde teprve o začátek druhé poloviny šplhačské sezóny, která vyvrcholí v prosinci na mistrovství ČR v OC Harfa.

V kategorii Masters obsadil 1. místo Luba Jokel. Časy odpovídají tréninkovému objemu a úsilí, ale cíl vyšplhat  alespoň pod 14sec byl splněn. Nejlepší čas byl ze 4. kola, a to 13,1 sekund.

Běh na Červenou horučervená hora
28. 8. 2018, Štěchovice
Těžkou pozici měla na startu 3,71 km dlouhém závodě do kopce naše juniorka Maruška Tatarová. Do závodu v její kategorii nastoupily sice jen dvě závodnice, ale oběma je letos 18 let. A Marušce je jen 10 let. Ale Maruška to nevzdala. Bojovala ze všech sil a podařilo se jí přece jen jednu soupeřku porazit. Druhé místo tak byl velký úspěch. Odměnou byl Marušce nejen dobrý pocit, ale navíc od pořadatelů i tabulka čokolády.

Nechtěnou "odměnu" si ze závodu odnesl náš druhý zástupce Tomáš Dvořák v kategorii M40-49. Při návratu z cíle na start totiž v lese na naši dvojici zaútočili sršni. Několik sršňů tak po vyčerpávajícím závodě donutilo naše běžce ještě k docela dlouhému supersprintu. Tomáš však přeci jen neunikl a jedno žihadlo si na památku odnesl.