Závody 2018 září

Zbraslavská Závistzbraslav
1. 9. 2018, Zbraslav
První zářijový den jsem se vydali na další závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. V pražské Zbraslavi čekala na závodníky trať o délce 3,5 km. Cesto na závod ještě pršelo, ale před samotným startem déšť ustal. Pouze při doběhu prvních závodníků do cíle se spustil pětiminutový slejvák, který závod okořenil.
Za náš spolek se závodu v dospělých kategoriích zúčastnili Tomáš Dvořák a Petra Dvořáková, které ve své kategorii vybojovala 3. místo. Za juniorky nás reprezentovala Maruška Tatarová, která doběhla na 5. místě.

lívanec

Lívancový pohár
8. 9. 2018, Praha
V zářijovém Lívanci nás reprezentovala početná skupina našich juniorů. V kategorii kluci se na pěkném 4. místě umístil Adam Bareš. V konečné listině po přepočtu věkového koeficientu se pak naši mladíci pěkně seřadili za sebou od 5. místa v pořadí Honzík Junger, Adam Bareš, Vilda Kostříž a Honzík Šedivý. I další tři kluci si vedli docela dobře. I našim zástupkyním v kategorii holky se podařilo seřadit se pěkně za sebou, tentokrát od 8. místa v pořadí Natálka Kühnelová, Eliška Svobodová a Ema Kostřížová. V této kategorii nás reprezentovalo celkem 6 děvčat. Mezi muži si nejlépe vedl Pavel Junger na 26. místě a mezi ženami Kája Hanáková na 10. místě.

GP PrahaPG praha
Pěkné večerní atmosféry jsme si užili při Birrel běhu na 10 km, který startoval 8. 9. v 19:30 na náměstí Republiky v Praze, a to přímo před Obecním domem. Za výsledkem a pro nové osobní rekordy vyrazily na trať tři naše běžkyně. Společně trať absolvovali Šárka Kühnelová a Radka Barešová, které dorazily do cíle v čase 58:46. Druhou dvojici tvořili Petra Dvořáková a Tomáš Dvořák. Tomáš dělal jako již tradičně na tomto běhu Petře vodiče. Cílovou čáru přetnuli v čase 56:17.

Velká cena Šutr Liberec
8. 9. 2018, Horolezecké centrum Šutr, Liberec
Závod v Liberci byl letos poprvé zařazen mezi Velké ceny a premiéra se vskutku vydařila. Po organizační stránce vše na vysoké úrovni. Zpočátku se lano zdálo být trochu víc pružné a "kiklající", ale nakonec i s ním byla spokojenost.
Závod jsem absolvoval opět z "plného" tréninku, takže jsem očekával oproti minulému závodu pouze "malý pokrok v mezích zákona". Což se potvrdilo. Prvním pokusem jsem zalezl čas 12,59 s, který jsem v dalších kolech již nezlepšil. Ve 2. kole byl pokus až do fáze dohmatu nadějný, ale pak se mi nahoře asi zalíbila liberecká panoramata, takže jsem se čidla dotknul až na třetí pokus a bylo vymalováno "krásných" 15,87s. Třetí pokus jsem vynechal, abych nabral sílu do pokusu posledního. Ať jsem sbíral po všech čertech a koutech, tak bohužel jsem síly nabral asi málo, protože poslední pokus byl za slabých 13,95s.
Pro pořádek, v kategorii Masters jsem obsadil 1. místo.
Šplhoun Lub Jokel

Hard Dog Race
15. 9. 2018, Opatov
V sobotu 15. 9. 2018 se Helena s Aikem zúčastnila týmového závodu Hard Dog Race v Opatově, kde její tým složený z lidí, co rádi běhají se psy, vyhrál v čase 1:16 na 6 km s 16 překážkami. Nečekali, že vůbec budou na bedně. Byla mezinárodní účast, týmy z Rakouska, Maďarska, Polska a Slovenska. Tým Eskadra Puňťa a Alík vybojovali zlatou medaili. Za sebou nechali dalších 18 týmů.

Mladé Běchovice
22.09.2018, Praha

Běchovice opět ožily běžeckými nadějemi, mezi kterými byli i dva naši zástupci. V nejmladší kategorii hoši I si svoji závodní premiéru odbyl Daniel Tomáš, který 50m trať zdolal za 1:16. Naopak zkušeným závodníkem je Nicolas Schejbal, který v kategorii hoši VI běžel trať o délce 300 m v čase 1:06.

Horská výzva
22. 9. 2018

Ahoj, HV

připraveni na trasu Long, dobře namotivovaní a zásahem pána hor Krakonoše byl z bezpečnostních důvodů Long úplně zrušen. Ve 21 hodin se prohnal poryv větru, který smetl pořadatelům celé zázemí a po domluvě s horskou službou, která mapovala situaci na trase, se pořadatelé rozhodli naši trasu úplně zrušit. Nechali nám však možnost se ráno přeregistrovat na trasy kratší a když už tam člověk je, tak proč neběžet. Samozřejmě se tím vším i pro longaře zastavilo celkové bodování a my s Aikem udrželi první pozici.

Na Halfu v devět ráno bylo opravdu narváno a hodně longařů se postavilo na start, to samozřejmě nese velké riziko na startu...... a samozřejmě s naším štěstím...... hned na startu nás napadl pes po odstartování a Aiko, který to nemá rád, se bránil tak silně, že jsem upadla a ne jednou, naštěstí se nikomu nic nestalo, když pominu moji nohu plnou modřin, a tak jsme si opravdu vyběhli výletním tempem. Trasu 35 km jsme zvládli za 4 hodiny a 25 minut, doběhli jsme si na páté místo v halfu a naprosto v klidu jsme se cestou kochali a hezky jsme si i popovídali se závodníky.

Pro nás s Aikem Rock Point Horská výzva na trase Long v kategorii dogtrekk ženy znamená zlatou medaili a naprostou spokojenost. Děkuji Aiko za to, jaký jsi a příští rok nás čeká Mistrovství ČR v dogtrekingu.

Helena a Aiko

Spartan race Beast
22. 9. 2018, Lipno

Propozice: 23 km, převýšení celkem 1225 m, 35 překážek.

Výsledky: Trať jsem uběhl v čase 03:43:36 hod, v závodu Open na 150.místě z 1980 závodníků, kteří dokončili závod. Ve své věkové kategorii zatím nevím umístění (není ještě na webu spartan-race.cz), ale odhaduji že kolem 10-15. místa by to mohlo vyjít.

Počasí pro závod bylo optimální – teplota 12 st. v údolí, oblačno, lehce větrno. Trať byla velmi členitá, s oblíbeným koupáním ve vodě – hned první koupání po startu. Trať se pohybovala po sjezdovce a jejího okolí, sjezdovku jsme vybíhali/vycházeli celkem 6x směrem nahoru.  Trať byla velmi dobře značená, občerstvení dostatečné, nechyběl ani výběh stezkou koruny stromů.

Pavel Junger

Chrudimská desítka
28. 9. 2018, Chrudim
Slunečné počasí a běžecky přijemných 17 stupňů nás přivítali na dalším ročníku Chrudimské vinařské desítky. Za náš spolek zde běželo pět zástupců. Nejlépe se vedlo Denise Dvořákové, která se v kategorii ženy 35 - 44 umístila na druhém místě. Za zmínku také stojí souboj o třetí místo v této kategorii. Tři běžkyně v rámci tohoto souboje doběhly ve dvouvteřinovém rozpětí. Kája Hanáková si z tohoto souboje odnesla 5. místo se ztrátou pouhých 2 vteřin za 3. místem. V týmové soutěži tentokrát nastoupilo mnoho čistě mužských týmů, takže zde se o medaili bojovat nedalo. Nicméně ve smíšených týmech jsme byli nejrychlejším týmem a to je pro nás velký úspěch.