Závody 2018 duben

Lívancový pohárlívanec
7. 4. 2018, Praha
Konečně jsem se na Lívanci dočkali trochu sluníčka. Dopoledne bylo sice ještě chladnější, ale pro běh docela příjemné. Na startu nás bylo za náš spolek tentokrát opravdu hodně, celkem zde v dresu šestajovického Atleta běželo 24 členů.
Mezi muži si nejlépe vedl Petr Veselý na 24. místě a Pavel Junger na 36. místě. Skvěle si opět mezi ženami vedla naše juniorka Týna Vajglová, která doběhla na 14. místě. Těsně za ní se umístily Kája Hanáková (17.) a Denisa Dvořáková (19.). Velký úspěch zaznamenal v kategorii kluci Honza Tatar, který se v samotném závodě umístil na 2. místě (4. po přepočtu věku), 7. byl pak Honza Junger a 8. Max Kroutil. Největší radost přinesla kategorie holky, kde závod vyhrála Denisa Morávková. Další z našich holek byly 6. Maruška Tatarová a 9. Natálka Kühnelová.

Patnácka v Bezručáku
8. 4. 2018, Chomutov
Závod konaný pravidelně v dubnu má obrátkovou trať. První polovina tratě má převýšení cca 160 metrů, takže druhá polovina závodu je velmi běhavá. Za příjemného počasí se závodu zúčastnil Luba Jokel, který v kategorii 50-59 let obsadil časem 63:05 min 2. místo.

Ještěd SkyRace
14. 4. 2018, Liberec
Na první letošní dlouhý horský běh vyrazili tři naši běžci. Petr Veselý se na trati 24,5 km umístil ve své kategorii na 6. místě s časem 2:58. Na trati 12 km s časem 1:55 dokončil na 48. místě Milan Hanák. Na stejně dlouhé trati se umístila Denisa Dvořáková s časem 1:37 na 8. místě. Velký úspěch zde zaznamenala Denisa Morávková, která se ve své mládežnické kategorii na trati 600 m umístila na 1. místě.

Pardubický půlmaraton
14. 4. 2018, Pardubice
V sobotu 14.4. 2018 jsme se účastnili závodu v Pardubicích. Potvrdilo se jako v minulých letech, že je to závod s dobrou atmosférou a organizací. Zvláště doběh v historickém centru města má svoje kouzlo. Počasí nám přálo (možná trochu moc) - vítr nefoukal a svítilo sluníčko, takže se někteří závodníci stihli i opálit.
A takto jsme doběhli:
Matěj Šubert (11,4km) za 1:04:23, celkově 159. z 374 a 123. z 213 v kategorii (jeden z nejmladších v kategorii).
Martin Šubert (půlmaraton) za 1:57:34, celkově 614. z 1087 a 193. z 302 v kategorii.

Mistrovství ČR - Masters ve vzpírání
14. 4. 2018, Plzeň
V rámci zpestření tréninku šplhu na laně si Luba Jokel odskočil na soutěž ve vzpírání. Ve věkové kategorii M4 (50-54 let) a váhové kategorii do 62 kg vybojoval 1. místo.

komorany

Komořany - Čihadlo
19. 4. 2018, Praha
Další závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí se konal v Komořanech. Odtud se běželo po trati dlouhé 4 880 m na kopec Čihadlo. Mezi juniory doběhl na pěkném 3. místě Matěj Šubert, náš další junior Ondra Kroutil doběhl o pár vteřin za ním na 4. místě. V kategorii M40-49 zaběhl Tomáš Dvořák 12. místo.

kvok

Kolín - Velký Osek - Kolín, Mistrovství ČR veteránů v půmaratonu
22. 4. 2018, Kolín
Trať závodu byla obrátková, běželo se pouze na asfaltu a až na pár úseků  po cyklostezce. Počasí běhu příliš nepřálo. Bylo poměrně teplo a ostré  slunce pálilo po většinu tratě. Za náš spolek se závodu zúčastnila Kája Hanáková a Luba Jokel. Kája si svůj první závodní půlmaraton opravdu užila a zaběhla si velmi dobrý čas. Ve své kategorii obsadila pěkné 8. místo. Luba v kategorii 50- 59 let obsadil 9. místo. V dětských kategoriích nás reprezentoval Víťa Jokel, který i se sandály na nohou zvládl odběhnout svůj závod.

tousen
Lázeňský běh
22.04.02018, Lázně Toušeň
V něděli 22. 4. se běhalo v odpoledních hodinách. Takže si závodníci na duben nezvyklé teplo (28 stupňů) "užívali" naplno. Za náš spolek jako první vyrazili na trať mladší žáci (600 m) Nicolas Shejbal, který skončil na pěkném 7. místě a Max Kroutil na 14. místě. Ve starších žácích běžel Ondra Kroutil, který na 1 200m trati skončil 17. Těžkou roli měla Týna Vajglová, která ve svém juniorském věku byla zařazena mezi ženy (4,5 km). Přesto bojovala a získala skvělé 7. místo. Poslední náš běžec Tomáš Dvořák také na trati 4,5 km v kategorii Veteráni 1 doběhl na 3. místě.

jardův kopec

Jardův kopec
24.04.2018, Praha
V dalším závodě seriálu KOPEC zazářil náš junior Honza Tatar, který tuto kategorii vyhrál. Dobře běžel i náš druhý junior Ondra Kroutil, ale jednou sběhl z tratě, takže nabral ztrátu, která ho odsunula na čtvrté místo. Velmi dobře si vedla i naše juniorka Maruška Tatarová, která dokončila také na 4. místě. Maruška porazila i několik o dost starších soupeřek. Přesto nebyla se svým výkonem spokojena, ale v tak silné konkurenci šlo o velmi pěkný výsledek. V dospělých jsme měli jednoho zástupce, a to Tomáše Dvořáka v kategorii M40-49. Ten skončil ve své kategorii na 8. místě.