Závody 2019 srpen

Krajem břidlice
3. 8. 2019, Lomnice u Rýmařova
S Aikem jsem se zúčastnila dalšího závodu ze seriálu Mistroství ČR v dogtrekkingu, tentokrát Krajem břidlice, který se odehrával opět na Moravě. Trasa velmi náročná, ne že by tam bylo tolik kopců, ale bylo horko, 80% asfaltu a my si sáhli na dno. Sice první místo v ženách, ale tady to bylo už o zdraví. 84 km pod 12 hodin a smrt v očích....
Helena a Aiko

naty

Lívancový pohár
3. 8. 2019, Praha
O letních prázdninách je účast našich běžců na Lívancovém poháru vždy nižší. O to více potěší dobré výsledky. O ty se postarali naši mladí běžci. A to čtvrtými místy v kategoriích. V kategorii kluci to byl Adam Bareš a v kategorii holky Natálka Kühnelová. Mezi ženami si nejlépe vedla Šárka Kühnelová, která dokončila na 26. místě.

Běhej lesy Bílá
10. 8. 2019, Bílá
Druhý srpnový víkend se náš čtyřčlenný tým (Tomáš a Petra Dvořákovi, Vlasta a Kačka Ouřadovi) vydal do Beskyd. Čekala zde na ně 11,5 km dlouhá kopcovitá trať plná výběhů a náročných seběhů. Ve svých kategoriích doběhli Tomáš na 20. a Vlasta na 27. místě, Kačka na 60. a Petra na 67. místě.

Hostýnská osma
10. 8. 2019, Rajnochovice
Osm hostýnských vrcholů a 69 km dlouhá trať čekala na závodníky za startovní čarou horského krosu Hostýnská osma. S tou se poprali v kategorii Týmy mix nad 90 let i naši běžci Petr Veselý a Denisa Dvořáková. S časem 9:43:58 vybojoval náš pár skvělé druhé místo.

Po stopách Járy Cimrmana
17. 8. 2019, Střížovice

17. 8. jsme si s Aikem a Indiem střihli Dogmaraton Po stopách Járy Cimrmana ve Střížovicích, kde jsme si mysleli, že mezi mladými nemáme v tomto sprintu šanci. Na 42 km jsme vyrazili v 7 ráno, do cíle dorazili před polednem a v čase 4:39 jsme prubli první místo. Jako o tlapky - druhé místo za námi bylo o minutu pomalejší.
Helena, Aiko a Indie

Jihočeská veteraniáda, Mezikrajová soutěž družstev
24. 8. 2019, Písek

Na pěkném atletickém stadionu v Písku proběhl 2. ročník soutěže družstev atletických veteránů. Startoval jsem za družstvo Středočeský kraj a obsadili jsme slušné 4. místo. Absolvoval jsem celkem tři starty, a to v běhu na 3 000 m, 1 500 m a ve štafetě 4x100m. Zejména štafeta byla pro mne zajímavá, neboť to byla moje první závodní štafeta na atetickém oválu.
Běžec Luba

UTMB Mont-Blanc
30. 8. 2019, Francie
V srpnu čekala na našeho běžce Petra Veselého těžká zkouška. V rámci ultramaratonského běhu UTMB Mont-Blanc se vydal se na 99,2 km dlouhou trať. V tomto prestižním závodě čekaly na běžce hory, kdy celkové převýšení tratě činilo 6 156 metrů. Petr si ve světové konkurenci vedl velmi dobře, když ve své kategorii doběhl na 36. místě. Náročný závod zvládnul v čase 20:24:08.