Závody 2019 březen

lívanec

Lívancový pohár
2. 3. 2019, Praha
V březnu zavládlo jarní počasí, což se ukázalo i v pražské Stromovce. Především ptactvo je již ozývalo v plné síle a vytvářelo zvukovou kulisu pro běžce třetího kola Lívancového poháru. Mezi muži si z našich běžců vedl nejlépe Luba Jokel (13. místo), který se po krátké pauze rychle dostává zpět do formy. Naší nejlepší dospělou běžkyní byla Kája Hanáková na 20. místě. Nejvíce zástupců jsme měli v kategorii kluci, kde se nejlépe umístil Max Kroutil (10. místo). Holky se tentokrát asi věnovaly domácímu úklidu, protože na startu byly pouze dvě. I v této kategorii bylo naše nejlepší umístění 10. pozice, kterou obsadila Natálka Kühnelová.

Zlínský půlmaraton
3. 3. 2019, Zlín
Na Zlínském půlmaratonu startoval za náš spolek v kategorii muži Petr Veselý, který trasu dlouhou 21,1 km zdolal za 1:39:10. V kategorii ženy nás reprezentovala Déňa Dvořáková, která stejnou trať uběhla za 1:48:29.

brod

Českobrodská pečeť
17. 3. 2019, Český Brod
Českobrodká pečeť je závod, u kterého jsme zvyklí, že se běhá vždy po zasněžené nebo zledovatelé silnici. Letos tomu bylo jinak. Slunečné počasí, jarní teploty, suchá silnice. A už se běhalo v krátkých rukávech. Na start závodu se postavilo za náš spolek sedm běžců: 3 muži, 3 ženy a jeden junior.

Hard dog race
23. 3. 2019, Maďarsko, Pomáz maďarsko

V sobotu jsme vyrazili v pět ráno do Pomáz v Maďarsku a cílem bylo dovézt jednu část medaile, která složí pyramidu cti. Úkol splněn, máme položený základ a k tomu jako bonus druhé místo v týmech z 54 týmů na startu. S tímto jsme vůbec nepočítali. Já s Aikem běžela opravdu na pohodu, tempo 4:35 a nejrychlejší bylo 3:22 mě překvapilo. Původní plán bylo držet tempo 5:30, přece se neuvaříme. Tentokrát mě nic nebolelo, tak jsem to zkusila. Kolena držela, kotníky taky, tak jsme z kopců skoro letěli. Počasí přálo, bylo teplo a tak jsme to pustili do sprintu. Mladší pes Indie byl rychlejší a díky němu náš tým dokázal doběhnout na druhou pozici. Jediný český tým Eskadra Puňťa a Alík opět ukázal, že na věku nezáleží.

Helena

Pražská běžecká tour
30. 3. 2019, Praha
Pražské běžecké tour se zůčastnil Luba Jokel. Luba zde běžel trať o délce 5 km. Tu zdolal za 20:28. S tímto časem se umístil na pěkném 4 místě mezi 14 závodníky.