Závody 2019 červenec

maruš

Lívancový pohár
6. 7. 2019, Praha
První prázdninový víkend jsme se opět vydali do pražské Stromovky na další kolo Lívancového poháru. V kategorii muži si nejlépe vedl Luba Jokel se 14. místem. Mezi ženami se nejlépe umístila Šárka Kühnelová na 27. místě. Mezi kluky jsme tentokrát zástupce neměli. V kategorii holky si dobře vedla Maruška Tatarová, která protnula cíl na 4. místě.

peta

Hvězdonice - Ondřejov
13. 7. 2019, Hvězdonice
Na další závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí jsme vyjeli do Hvězdonic. U řeky Sázavy byl start 5,75 km dlouhého závodu. Trať končila o 250 m výše u hvězdárny v Ondřejově. Na kopcovitou lesní trať se vydali čtyři naši zástupci. V jednotlivých kategoriích jsme doběhli takto: M49 Tomáš Dvořák 12. místo, M59 Luba Jokel 2. místo, juniorky Maruška Tatarová 4. místo a Ž54 Petra Dvořáková 8 místo.

Evropské veteránské hry
31. 7. 2019, Turín, Itálie
Na přelomu července a srpna proběhly v Itálie ve městě Turín Evropské veteránské hry, kde se ve 30 sportovních odvětvích zúčastnilo několik tisíc sportovců. Hry se konají jednou za 4 roky s tím, že ve stejném cyklu 4 let probíhají i Světové veteránské hry, které budou za 2 roky v roce 2021.
V rámci atletických soutěží jsem se zúčastnil běhu na 5 km, kde jsem v kategorii M55 obsadil 4. místo. Na prvních dvou místech byli Italové a třetí místo obsadil závodník z Německa. Závod probíhal za dusného a teplého počasí, a proto pořadatele poskytli kelímky s vodou, houbičky a na jednom místě dráhy byla sprcha na osvěžení. Celá atmosféra na stadionu i při vlastním závodě byla velmi přátelská a i když jsem domů přivezl bramboru byl to pěkný zážitek.