Závody 2019 duben

lívanec

Lívancový pohár
6. 4. 2019, Praha
Pěkné počasí doprovázelo závodníky na 2 míle dlouhé trati v pražské Stromovce. Mezi muži se dostává opět do formy Luba Jokel, který skončil na 5. místě.  V ženách, dá se říct již tradičně, dominovala Kája Hanáková na 14. místě. Největší zastoupení jsme měli tentokrát v kategorii kluci, kde běželo 10 našich borců. Nejlepší z nich se pěkně seřadili od 8. do 11. místa. Nejlepěí pozici měl Max Kroutil. V kategorii holky si nejlépe vedla Agy Kühnelová, která doběhla na 11. místě.

Mníšecká šedesátka
6. 4. 2019, Mníšek pod Brdy
Technicky náročný ultratrail se běžel v sobotu 6. 4. 2019 mezi údolím Berounky a Vltavy. Na trať o délce 62 km se za náš spolek vydal Petr Veselý. Kopcovitou trať s převýšením 2 300 m Petr zdolal za 8:18, což mu vyneslo skvělé 5. místo v celkové listině.

pardubice

KIEKERT desítka
13. 4. 2019, Pardubice
V sobotu 13. 4. jsme se vydali do Pardubic na Pardubický vinařský půlmaraton, v rámci nějž se běhá i trať 10,54 km. Ačkoliv předpověd počasí nebyla moc dobrá, nakonec bylo počasí pro běh docela dobré. Trať 10,54 km nemá kategorie, takže známe pouze celkové umístění: Tomáš Dvořák 40., Kája Hanáková 79., Déňa Dvořáková 82., Matěj Šubert 139. a Péťa Dvořáková 247. z celkového počtu 469 startujících.
V soutěži týmů je ve výsledkové listině u našeho týmu hned několik chyb. Díky tomu je náš tým chybně veden na 8. místě. Správně je náš tým na 4. místě.

Pyšelský kopeček
13. 4. 2019, Pyšely
13. 4. byly v Pyšelých pro běžce připraveny tratě o různých délkách. Jednalo se především o lesní cesty. Z našeho spolku se na trasu o délce 10,5 km postavil Vlasta Ouřada. Ten v kategorii Muži nad 44 skončil na 11. místě s časem 1:06:47. Jeho manželka Kačka na stejné trati doběhla na 3. místě ve své kategorii.

Újezdský duatlonduatlon
14. 4. 2019, Praha
I přes nepřízeň počasí jsme se s Honzíkem zúčastnili tohoto závodu.
Honzík – start v 09:45 hod – teplota 3 st.C., mírný déšť
Propozice: závod děti do 10 let 400 m běh, 1,2 km kolo
Umístění: pěkné 5. místo, v čase 04:32 min.
Pavel – start ve 13:15 hod – teplota cca 6 st., bez deště
Propozice: hlavní závod Muži 3 km běh – 24 km kolo – 2 km běh
Umístění: ve své kategorii M2 27.místo, celkový čas 01:32:24 hod
S během jsem byl spokojený, ale kolo mě hodně potrápilo. Trať (běh, kolo) vedla v Klánovickém lese, s určitými technickými pasážemi (výjezd strmého kopečku, přejezdy lávek, prudké zatáčky atp.)
Pavel

Lázeňský běh
14. 4. 2019, Toušeň
Ráno ještě pršelo, ale během dne se začalo vyjasňovat. A závody se již běželi v docela příjemném počasí. V kategirii Školáci náš spolek reprezentoval Vilda Kostříž, který na trati 300 m skončil na 6. místě. V kategorii Veteráni 1 na trati 4,2 km skončil na 4. místě Tomáš Dvořák.

Komořany - Čihadlo
16. 4. 2019, Praha
V úterý 16. 4. jsme se vydali na závod Komořany - Čihadlo, který je součástí poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Trať měřila 4 880 metrů a převýšení bylo 175 metrů. V kategorii M 40-49 nás reprezentoval Tomáš Dvořák, v kategorii M 50-59 Luba Jokel a v kategorii Ž 45-54 Péťa Dvořáková. Čekáme na zveřejnění výsledků.