Závody 2019 květen

honzik

Lívancový pohár
4. 5. 2019, Praha
V sobotu 4. 5. jsme opět v hojném počtu vybhli na trať 1 a 2 míle. V kategorii muži opět z našich běžců dominoval Luba Jokel, který skončil na 10. místě. V kategorii ženy si dobře vedla Déňa Dvořáková, když doběhla na 21. místě. Mezi kluky se nejlépe vedl Honzík Junger, doběhl na 11. místě. V kategorii holky byla nejúspěšnější Natákla Kühnelová, která se umístila na 10. místě.

kaja

Volkswagen maraton Praha
5. 5. 2019, Praha
Přes sedm tisíc běžců se letos postavilo na trať 25. ročníku Volkswagen maratonu Praha. byli mezi nimi i dva naši členové Kája Hanáková a Tomáš Dvořák. Kája se na svůj první maraton pilně připravovala. A výsledek se dostavil. Kája celý závod držela stabilní tempo a nakonec se velmi přiblížila magické hranici čtyř hodin. Konkrétně ji zdolala za 4:02:02. Tomáš se letos přípravě moc nevěnoval. Takže ačkoliv zaběh první polovinu závodu za 1:52, tak se brzy dostavila krize. Nakonec dokončil za 4:52:26.

Běh za újezdskou sovou
11. 5. 2019, Praha
Do Újezda nad Lesy se vydali reprezentovat náš spolek dva borci. V kategorii přípravka II - chlapci běžel na 800 m dlouhé trati Dan Klička. Trať zaběhl za 3:11 a vysložil si tak 16. místo. Druhým naším běžcem byl v kategorii muži B 40-49 Pavel Junger. Pavel se oproti loňskému roku na 5,5km trati zlepšil o 52 vteřin a s časem 22:13 skončil na pěkném 6. místě.

petr

Ultramaraton Borák
11. 5. 2019, Loštice
V sobotu 11. 5. proběhlo v Lošticích Mistrovství ČR v ultratrailu. Mezi 32 borci, kteří se ráno v 7:00 postavili na startovní čáru, byl i náš člen Petr Veselý. 86 km dlouhou kopcovitou trať Petr zdolal za 8:54:25. Tím si vybojoval v celkovém pořadí 7. místo a v kategorii se umístil na skvělém 2. místě.

Běhe lesy Karlštejn
18. 5. 2019, Karlštejn
Druhý závod seriálu Běhej lesy se konal v sobotu 18. 5. v okolí Karlštejna. Mezi závodníky byl i náš běžec Vlasta Ouřada. Vlasta běžel trasu 12 km, kterou zdolal za 1:22:46. V kategorii M49 si tak mezi 197 běžci vybojoval pěkné 83. místo. Kačka Ouřadová pak na stejné trati vedla podobně, když mezi 182 běžkyněmi s časem 1:35:12 skončila na 76. místě.

Stínem beskydského rysa
18. 5. 2019, Frendštát pod Radhoštěmdogy

Aiko, Indie a Helena - zase na trase, tentokrát v Beskydech na dogtrekku Stínem beskydského rysa. Trasa do poslední chvíle neznámá, na registraci jsme dostali mapu, kde byly vyznačeny jen turistické trasy a na nočním meetingu jsme se dozvěděli první kontrolní bod, kam jsme mohli dorazit jakoukoli cestou, od K1 do K11, které jsme se ale dozvídali až v průběhu trasy na kontrolních bodech, byla povinnost se pohybovat pouze po turistických nebo cyklistických trasách, takže tentokrát to bylo o práci s mapou a umět se v ní orientovat. Těžký závod, jak terénem, tak hlavně na psychiku. Nemít tak super smečku, asi se ze mě stane divoká zvěř beskydská. Do cíle jsme vpadli kolem půl desáté večer, v nohách 91 km a první pozice nám zůstala. ......a můžu říct, že tento dogtrekk byl psychicky náročný a opravdu o hlavě a podpoře smečky na trase. Musím se přiznat, že i na slzy došlo, když jsem stála zabořená v řece na nějakém 23 km a kolem mě se valila voda. Nikde nikdo, jen já, Aiko a Indie a řeka a sráz a rokle a popadané stromy...
Helena

Modřanský Tarzan
25. 5. 2019, Praha Modřany
V sobotu jsem se zúčastnil v letošním roce prvního závodu ve šplhu na laně. Po třech měsících netrénování jsem měl na přípravu asi měsíc a půl. Zpočátku přípravy byl problém vůbec v nějakém smysluplném čase lano vylézt. Postupně jsem se ale "rozlezl" takže s výkonem na závodě jsem nakonec spokojený. V prvním kole jsem si "osahal" lano v čase 14,67 sec, ve druhém kole jsem dosáhl svého nejlepšího času 14,26 sec.
Ve svém posledním pokusu jsem nedohmátl na čidlo, takže z toho byl neplatný pokus. Doufám, že na podzim budou mé časy mnohem lepší.
Šplhoun Lub

Valašský hrb
25. 5. 2019, Solanec pod Soláněm

Trať byla  vedena po hřebenu beskydských vrchů, krýsný závod, krásná příroda, bláto, polomy stromů, kameny a výběh a seběh sjezdovky!
Petr - trať - 20km - převýšení 562 m - čas 01:46:00  5.místo v kategorii
Denisa trať - 30 km -převýšení 1077 m - čas 03:09:23 15.místo v kategorii
Denisa

Pražská běžecká tour
29. 5. 2019, Praha
Další kolo Pražské běžecké tour proběhlo za příjemného počasí. Na stejné trati podél řeky Vltavy jsem opět běžel 5 km. S výsledným časem 19:44 min jsem v kategorii 40+ obsadil tak trochu překvapivě pěkné 3. místo.