Závody 2019 listopad

livanec

Lívancový pohár
2. 11. 2019, Praha
První listopadovou sobotu panovalo skutečně podzimní počasí a pražská Stromovka hrála všemi barvami listí rozličných stromů. Noční déšť ustal, takže závodníci vyběhli na trať za sucha a příjemně vlhkého vzduchu. Z našich závodníků si v kategorii muži nejlépe vedl opět Luba Jokel, tentokráte na 5. místě. Ostantí kategorie opanovali naši běžci z rodiny Korstřížových. Mezi ženami byla nejrychlejší Olga na 33. místě, mezi kluky Vilda na 10. místě a mezi holkami Ema na 13. místě.

Velká cena ve šplhu na laně
9. 11. 2019, Brno - Výstaviště
Poslední závod před Mistrovstvím ČR proběhl v Brně, v areálu Výstaviště. Že jde o poslední závodní prověrku svých sil napovídala i pěkná účast závodníků ve všech věkových kategoriích. Prostředí sice není úplně dobré pro šplhání, ale zase je možnost před mnoha zraky diváků prezentovat náš sport. V kategorii Masters jsem obsadil 1. místo časem z 1. kola 13,06s.
Šplhoun Lub

Velká Kunratická
10. 11. 2019, Praha - Kunratický les
Jako každý rok i letos proběhl druhou listopadovou neděli již 86. ročník známého závodu. Den předtím pršelo, takže trať byla dost kluzká a blátivá. V den závodu ale nepršelo, takže se běželo dobře. V kategorii 50-59 let jsem obsadil časem 17:10,7 minut 20. místo a v celkovém pořadí místo 516 z 2 151 startujících.
Běžec Lub

Večerní běh městem Čelákovice
17. 11. 2019, Čelákovice
V letošním ročníku VBMČ nás reprezentoval naše běžkyně Denisa Dvořáková. Denisa zaběhla městkou trať o délce 3 km za 14:09. Tím si vysloužila 8. místo ve své kategorii.

Mistrovství Evropy v dogtrekkinguHelena
23. 11. 2019, Can Pradell, Španělsko
Když jsme doběhli s Aikem a Indiem mistroství v dogtrekku v ČR, tak mě ani ve snu nenapadlo, že nám sezóna nekončí. Ozvala se česká výprava do Španělska, že bych mohla jet taky. Moc dlouho jsem neváhala, protože odjet do Španělska v listopadu k moři a ještě tam běhat v Pyrenejích, je prostě luxus. Zabaleno, sestavený tým s dalších dvou kamarádů a už se frčí do Katalánska, do oblasti nazvané Vallgorguina. Pro informaci – v dávné době se tam odehrávaly slety čarodějnic. Na start jsem se po dlouhém rozhodování a zvažování dost náročné trasy rozhodla pouze pro Aika, s Indiem by to byla už sebevražda a na start jsme se postavili v šest ráno na kopečku u hospody Can Pradell. Long měl 90 km a měl tvar osmičky, takže tušíte, že jedna z kontrol byla v prostorách Can Pradell, kde byl start a cíl, těžké rozhodnutí, ale pokračování na další část trasy bylo rychlé. Trasu jsme zvládli za 14:50 hodin. Jako nejrychlejší žena bez věkové kategorie, ano, mistr Evropy v ženách,  a celkově druhá nejrychlejší účastnice s muži jsme dokončili naší španělskou cestu. Jeden z našeho týmu bohužel nedokončil celý long a tak jako tým jsme byli druzí, ale co, týmy vyhrály jen České. Děkuji Aikovi za super spolupráci, jako vždy s chladnou hlavou vybíral nejlepší stopu a děkuji svému synovi Honzíkovi, který se staral o Indieho v zázemí. Příští rok je listopad jasná volba.