Závody 2019 říjen

naty

Lívancový pohár
5. 10. 2019, Praha
Ráno 5. 10. bylo deštivé. Po příjezdu do pražské Stromovky však déšť ustal a vysvitlo i slunce. Jakmile závody skončily, opět začalo pršet. Lépe už počasí "objednat" nešlo. Závod na 2 míle, kategorii muži, vyhrál náš běžec Luba Jokel. Mezi ženami si nejlépe vedla Petra Dvořáková na 30. místě. 1 míli v kategorii kluci nejlépe zvládl Vilda Kostříz s 15. místem. 14. místo v kategorii holky obsadila Natálka Kühnelová.

HP
Hradecký půlmaraton
6. 10. 2019, Hradec Králové
Příjemných 13 stupňů a slunečné počasí čekalo 6. 10. na účastníky Hradeckého půlmaratonu, mezi nimiž bylo i několik našich běžců. Nejlépe závod zvládl Pavel Junger, který s časem 1:33:49 skončil na 45. místě. Naší nejrychlejší ženou byla Kája Hanáková s časem 1:48:47. Pro další tři naše běžce to byl jejich první půlmaraton. A všichni běželi velmi pěkně: Milan Hanák (s vodičem Petrem Veselým), Vlasta Ouřada a junior Matěj Šubert. V kategorii dvojice nás reprezentovali Tomáš a Petra Dvořákovi, kteří skončili na 27. místě.

madarsko

Hard Dog Race Wild
12. 10. 2019, Eger, Maďarsko
V sobotu se tým Eskadra Puňťa a Alík opět vydal na závod, tentokrát do Maďarska, aby získal poslední díl Pyramidy cti. Máme ji. Tým vybojoval druhé místo, tentokrát s těžkým bojem nevolnosti na trase, zbytečnými prostoji na překážkách, protože start byl mezi neběžci, a to nás stálo první místo. I to k tomu patří, ale česká výprava byla velmi úspěšná, druhé místo v ženách, druhé místo v mužích, druhé místo v týmu. Prostě Češi umí bojovat.
Helena

Malá Kunratická
13. 10. 2019, Praha 4 - Kunratice
Trať závodu zčásti kopíruje Velkou Kunratickou, a tak je to dobrá příležitost vyzkoušet si v závodě alespoň závěrečný kilometr slavnějšího závodu. Trať je členitá se dvěma prudšími kopci.
Samotný závod proběhl za příjemné teploty a sluníčka. V kategorii 50-59 let jsem obsadil 2. místo.
Běžec Lub

Velká cena ve šplhu na laně - Písecký šplhavec
19. 10. 2019, Písek
Za hojné účasti závodníků, ale i závodnic, proběhla letošní Velká cena v Písku. V kategorii Masters (nad 50 let) jsem obsadil 2. místo. Nejlepší čas jsem dosáhl hned v úvodním kole 13,05 sekund. V dalších třech kolech byly pokusy vyrovnané, ale již o něco horší.
Šplhoun Lub

aikoTlapka na ztezce
18. 10. 2019, Klepáčov
V pátek jsem se s Aikem postavila na poslední závod seriálu MČR v dogtrekku 2019. Tlapka na Stezce měla 82 km a my to zvládli za 12:53 hodin. Opět první ve své kategorii a díky tomu jsme získali plný počet bodů v mistroství, což je 90 bodů. Šest zlatých, dvě stříbrné, tohle prostě nikdo nemohl překonat, a tak se naše smečka ve složení Já, Aiko a Indie zasloužila o výhru - Mistr České republiky v dogtrekku 2019 kategorie DTW2. Aiko a Indie – největší podíl na vítězství. Bez nich by to nešlo.
Helena

klánovice

Klánovický půlmaraton
20. 10. 2019, Praha
Klánovický půlmaraton nabízí nejen 21,1 trať, ale i 10 km a dětské tratě. Na všech těchto tratích jsme měli své zástupce. Mezi dětmi si nejlépe vedl Honza Tatar, který ve své kategorii dokončin na skvělém 2. místě. Na trati 10 km si mezi ženami nejlépe vedla naše juniorka Týna Vajglová, která svůj první 10km závod doběhla v čase 55:29. Naši muži se spíše soustředili na půlmaraton, kde nejlepšího výsledku dosáhl Pavel Junger s časem 1:38:19.