Závody 2019 září

Fryštácký dogtrekking
7. 9. 2019, Fryšták

V pátek jsem se s Aikem postavila na start osmého závodu v seriálu Mistroství republiky v dogtrekku 2019. Nám se opět podařilo vyhrát – nejrychlejší žena v kategorii, pátá celkově v cíli (čtyři mlaďoši chlapi přede mnou) a porazila jsem i „svoji“ mužskou kategorii. Trasa s převýšením 3 200 metrů a nějaké drobné, délka 91,29 km a čas 15:19. Trasa náročná, krásná, počasí tak akorát, večer od 20 hodin příjemný déšť.
Helena s Aikem

lp

Lívancový pohár
8. 9.2019, Praha
Déváté kolo Lívancového poháru v pražské Stromovce provázelo chladnější počasí. Přesto se počet startujících po prázdninových měsících výrazně navýšil. Mezi muži se nejlépe z našich vedl Luba Jokel na 6. místě, mezi ženami byla opět nejlepší Šárka Kühnelová s 24. místem mezi ženami. V kategorii kluci se nejlépe umístil Vilda Kostříž na 13. místě. A na 11. místě v kategorii holky skončila Naty Kühnelová.

birell

Birell Běh
8. 9. 2019, Praha
Další díl běžeckého seriálu RunCzech se konal v sobotu 8. 9. v Praze. Birell Běh je městský večerní běh na 10 km. Počasí bylo perfektní, takže si běžci mohli vychutnat postupné stmívání a běh pod pražskými lampami. A takto si vedli naši běžci: Tomáš Dvořák 45:51, Kája Hanáková 50:34, Matěj Šubert 54:38, Kostřížová Olga 55:17, Šárka Kühnelová a Radka Barešová 57:36.

Běh Vídrholcem
11. 9. 2019, Praha
Na jeden ze závodů seriálu SABZO jsme se vydali do nedalekého klánovického lesa. 5,8 km dlouhá trať závodu Běh Vídrholcem vedla převážně po zpevněných lesních cestách. Po dešti běžci museli zdolávat i lehce bahnité úseky, ale to už k lesnímu závodu patří. Na start se postavili dva naši běžci v kategorii Muži 40-49. Skvěle si vedl Pavel Junger, který s časem 24:44 obsadil 3. místo. O chvíli za ním na 4. místě doběhl Tomáš Dvořák s časem 25:34.

helena

HDR Opatov 2019
14. 9. 2019, Opatov
V sobotu 14.9.2019 se Helena s Aikem a se svými dalšími psy Indiem a Ťapkou zúčastnila v týmu překážkového závodu se psy HDR Opatov 2019, kde jako Eskadra Puňťa a Alík obhájili první místo z loňského roku. 6,5 km dlouhá trasa, 15 překážek a bahno bylo součástí každého závodníka. Eskadra opět zvítězila a zlatá medaile zůstala v České republice. Za Eskadrou druhé a třetí místo brali polské týmy.

Velká cena Šutr Liberec
14. 9. 2019, Horolezecké centrum Šutr, Liberec
V sobotu proběhl 2. ročník a stejně jako v minulé roce byl opět výborně zorganizován. V kategorii Masters jsem obsadil 1. místo v nejlepším čase z druhého kola a to 13,98 sekund.
Šplhoun Lub Jokel

petřin

Běh na Petřínskou rozhlednu
15. 9. 2019, Praha
Nedělní ráno patřila Petřínská rozhledna účastníkům závodu Běh na Petřínskou rozhlednu. Závod startoval u Pomníku obětem komunismu. Po zdolání 3,25 km a 135 m převýšení končila na vrcholu rozhledny. Cílovou "rovinku" tak tvořilo 299 schodů s převýšením 55 metrů. Závodu se účastnili dva naši členové. Luba Jokel, který s časem 17:32 vyhrál kategorii M 50-59 a Tomáš Dvořák, který s časem 20:24 doběhl na 18. místě v kategorii M 40-49.

Pražská běžecká tour
25. 9. 2019, Praha
V Braníku podél řeky Vltavy proběhlo další kolo Pražské běžecké tour. Počasí bylo pro běhání příznivé, bylo 18 stupňů a foukal jen slabý vítr. V kategorii nad 40 let jsem v závodě na 5 km obsadil 3. místo, a to v čase 19:36 minut.
Běžec Luba

chrudim

Chrudimská vinařská desítka
28. 9. 2019, Chrudim
Pro běhání příjemné počasí přivítalo na startu Chrudimské vinařské desítky 284 účastníků. Trať závodu je velmi pěkná, ale i náročná. Městský okruh vede v historickém centru města a jeho okolí, takže o četná stoupání a klesání tu není nouze. Obzvláště záživná je část zvaná "Chrudimský taxis", což je 60m prudké stoupání, které běžci absolvují během závodu hned dvakrát. Náš spolek měl na startu tři zástupce. V kategorii Muži 40-49 doběhl na 19. místě Tomáš Dvořák (46:24). V kategorii Ženy 35-44 skončila na skvělém 5. místě Kája Hanáková (52:26). V kategorii Ženy 45-49 finišovala Petra Dvořáková na 8. místě (1:00:22).