Závody 2020 červen

livanec6

Lívancový pohár
6. 6. 2020, Praha
Po několikaměsíční přestávce opět začaly sportovní akce. Takže jsme konečně opět mohli vyrazit na náš oblíbený Lívancový pohár do pražské Stromovky. Běžců bylo hodně. Je vidět, že společné běhání všem již hodně chybělo.
Za náš spolek si nejlépe vedly v kategorii ženy Péťa Dvořáková na 31. místě, o pár vteřin za ní na 33. místě doběhla Šárka Kühnelová. V kategorii kluci obsadil 10. místo Víťa Suchý, hned další pozici vyběhl Máťa Suchý. V kategorii holky vybojovala 11. místo Naty Kühnelová a 16. místo Agy Kühnelová.

Lysohorský UltraTrail
6. 6. 2020, Malenovice, Beskydy
Hned zostra se do obnovené závodní sezony pustil náš člen Petr Veselý. 6. 6. 2020 se vydal do Beskyd na horský běžecký závod Lysohorský UltraTrail, kde na něj čekalo 67 km s převýšením 4 100 m. Petr se s tratí popasoval za 10:23:53, čímž si vybojoval skvělé 6. místo ve své kategorii.

Šumavský železný muž, Šumavská železná žena a Železňáček
Sobota 13. 6. 2020, Strakonice, Šumavaželez1
Muži: 1,5 km plavání, 75 km na kole s převýšením 1500 m a 10 km běhu s převýšením 150 m
Ženy: 1 km plavání, 50 km na kole a 7 km běhu též přes vrchol Přilby
Muži skákali do vody ve Strakonicích v 8:30 a po plavání pokračovali v nádherné, leč kopcovité Šumavě. Na 30. km byla horská prémie na Javorníku, ve výši 1000 m.n.m a pokračovalo se na Churáňov, Nové Hutě, Borová Lada, Kvilda, Horská Kvilda a zpět na nové Hutě. Rychle přezout do běžeckého a hurá po sjezdovce vzhůru až na Přilbu a zpět na Nové Hutě, konečně cíl. Nejteplejší den mnozí odnesli křečemi, pár lidí vzdalo na trati. Občan Šestajovic a nejstarší účastník Tomáš Kutzendorfer skončil na 10 .místě v čase 5 hodin 22 minut.
Ženy začaly plavat později, v 9:15 a po 1 km plavání je čekalo 50 km na kole s nejtěžšími pasážemi na Javorník, Churáňov a Nové Hutě. Odtud též přezuty po spádnici sjezdovky vzhůru pod Přilbu a okolo zpět. Vítězkou soutěže žen se stala naše členka Denisa Dvořáková, která ženské startovní pole doslova deklasovala časem 3 hod 48 minut, což je nejlepší čas ženy za 10 uplynulých ročníků.
Sportovní a společenská akce zpracovatelů masa, logistiky, finanční a právních činností byla bohatě sponzorována, takže si každý dokončivší odnesl několik masitých cen a i občerstvení po závodě bylo zdarma zajištěno pod párty stanem…správná náplast na bolavé svaly.

Jungers

Újezdský Koloběh 2020
26. 6. 2020, Praha
V náhradním termínu se konal v Újezdě nad Lesy letošní ročník duatlonu Újezdský Koloběh. Želízko v ohni jsme měli v kategorii rodiče s dětmi. Honzík a Pavel Jungerovi se postavili na start 6km tratě. Honzík coby dítě ji absolvoval na kole a Pavel coby rodič trasu běžel. Dvojici se podařilo trať zdolat za 27:08, čímž si zasloužili skvělé 3. místo.