Závody 2020 červenec

Naty

Lívancový pohár
4. 7. 2020, Praha
První prázdninový víkend se konalo další kolo Lívancového poháru. Ačkoliv standardní lívanec v cíli vystřídal balený štrůdlík (dozvuky coronavirových opatření), chuť do závodění byla i tak veliká. Velkou závodnickou chuť předvedla především Naty Kühnelová, která v kategorii holky skončila na skvělém 2. místě (okamžitý výsledek bez věkového koeficientu). Její sestra Agy doběhla ve stejné kategorii na 10. místě. V kategori ženy obsadily Péťa Dvořáková 20. místo a Šárka Kühnelová 26. místo. Mezi muži skončil na 75. místě Tomáš Dvořák.

Salomon Ještěd 101
4. 7. 2020, Liberec
21 km dlouhá horská trasa čekala na účastníky běžeckého trailu Salomon Ještěd 101. Mezi startujícími byl i náš člen Petr Veselý. Petr náročnou horskou trať zaběhl v čase 2:14:54, což mu mezi muži zajistilo pěkné 20. místo.

P
Š
Lochovice - Plešivec
6. 7. 2020, Lochovice
Po vynucené přestávce jsme také opět nastopili do seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Na sváteční pondělí byl na pořadu závod Lochovice - Plešivec. 5 530 m dlouhá trať měla převýšení 350 m. Hned po startu závodu začal foukat vítr a spustil se déšť. To ještě zvedlo náročnost celého závodu. V kategorii Ženy 35-44 nás reprezentovala Šárka Kühnelová, která skončila na 18. místě. Druhou naší zástupkyní v závodě byla Péťa Dvořáková, která v kategorii Ženy 45-54 obsadila 15. místo. V kategorii Muži 40-49 skončil na 39. místě Tomáš Dvořák.
Video ze závodu, doběh Péťi (sč. 216) na 18:13 záznamu

hvezdonice
Hvězdonice - Ondřejov
11. 7. 2020, Hvězdonice
I další závod poháru Běhy do kopců v Praze a okolí provázelo deštivé počasí. O bahnité úseky v těžkém lesním terénu tak nebyla nouze. Sem tam nějaký pád a bláto až za ušima. I tak někdy závody vypadají. O to má každý běžec v cíli větší radost z toho, že se s tratí popasoval. Těžké podmínky dopadaly i na časy běžců, které byly oproti loňskému ročníku pomalejší. To se ovšem netýkalo naší členky Péti Dvořákové, která si svůj čas zlepšila o 2 minuty, když 5,75km trať s převýšením 250 m zdolala za 42:18 (10. místo v kategorii). Poprvé se tohoto závodu zůčastnila Šárka Kühnelová, která ve své kategorii skončila na 6. místě (45:01). Mezi muži nás reprezentoval Tomáš Dvořák, který s časem 37:53 skončil na 15. místě.

Stopou strejdy Šeráka
17. 7. 2020, Lipová-lázně
Závod seriálu Mistrovství ČR 2020 v dogtrekkingu se běžel ve dnech 17. - 19. 7. v obci Lipová-lázně. Mezi účastníky byla i naše běžkyně Helena Bayerová se psem Aikem. Postavili se start tratě long, která měřila 101 km. Helena s Aikem svou kategorii vyhráli, když závod dokončili v čase 15:14.

Krajem břidlice
31. 7. 2020, Lomnice
Trasa dogtrekkového závodu Krajem břidlice long měřila 88 km. Tuto trasu běžela i naše členka Helena Bayerová se psy Aikem a Indiem. Ti nenašli ve své kategorii DTW2 přemožitele, a získali tak zlatou medaili. 88 km trať zdolali za 12:52:50.