Závody 2020 říjen

aiko
Pes v tahu
2. 10. 2020, Hartvíkovice
dne 2. 10. - 4. 10. 2020 jsme se s Aikem a Indiem vydali na další DT, který pro nás tentokrát znamenal 85 km (bloudění bylo jako vždy) v čase 12:51 hodin. Opět první místo v kategorii DTW2. Cesty vedly velmi těžkými úseky okolím Náměště nad Oslavou, přes zříceniny, spousty křížů, ale i jsme omylem zapadli do bažiny, ale nebyli jsme jediní. Nejtěžší úsek byl z K5 na K6, kdy se šlo přes kamenité lavinové pole, kde při nepřízni počasí je zákaz vstupu. No...dva psi na pár cm cesty, kde pod námi byla propast plná kamení a řeky nebylo úplně pro slabé jedince.
Helena

Běh za újezdskou sovou
3. 10. 2020, Praha
Závodu v nedalekém Újezdě nad Lesy se zůčastnil náš člen Pavel Junger: 5500 m, čas: 22:40 min, celkové umístění 9. místo z 16ti běžců. Pomalejší čas o 27 s oproti roku 2019. Počasí bylo ideální, slunečno. Na závodech bylo méně běžců ve všech kategoriích, což byla škoda, neboť pořadatelé měli dobře připravené zázemí vč. občerstvení.

Hradecký půlmaraton
4. 10. 2020, Hradec Králové
I tento závod ovlivnili proticoronavirová opatření. Trať byla změněna, doprovodný program zrušen. Délka závodu: 21,1 km, čas: 1:35:27, celkové umístění 139. místo z 719 běžců, ve své kategorii 40-49 let 41 .místo z 163 běžců. Organizace bez problémů – závodníci vybíhali po skupinách 50 běžců/každé 2 min. Opět krásné slunečné počasí, v lese příjemný stín pro běh, ke konci mi už trochu docházely síly.