Závody 2020 srpen

livanec

Lívancový pohár
1. 8. 2020, Praha
O co menší byla účast našich členů na srpnovém kole Lívancového poháru, o to větší byly jejich dosažené úspěchy. Na start tohoto závodu se za náš spolek postavili bratři Máťa a Víťa Suchý. A oba skončili ve své kategorii na bedně. Máťa obsadil třetí místo a Víťa místo druhé. Víťa zdolal jednomílovou trať za 7:34, Máťa pak doběhl o pár vteřinek za ním (7:47).

bílá

Běhej lesy Bílá
1. 8. 2020, Bílá
Lanovkou ke startovní bráně a hurá na kopcovitou trať plnou výběhů a především náročných seběhů. To je běžecký horský závod Běhej lesy Bílá o délce 11,4 km s převýšením 195 m. První srpnový den se na start závodu postavili i čtyři naši zástupci. Osobní rekord si na trati zaběhla Péťa Dvořáková, jeho nová hodnota činí 1:16:46. Tento čas znamenal v kategorii Ž49 49. místo. Ve stejné kategorii vybojovala 67. místo Kačka Ouřadová s časem 1:20:53. Nejlépe z našich si vedl Vlasta Ouřada, který v kategori M59 skončil na skvělém 7. místě (1:01:40). V kategorii M49 doběhl na 36. místě Tomáš Dvořák (1:03:59).

Po stopách Járy Cimrmana
15. 8. 2020, Střížovice u Snědovic
Další závod Mistrovství ČR v dogtrekkingu se konal 15. 8. 2020 a byl jím 7. ročník závodu Po stopách Járy Cimrmana. Nejdelší trať, 85 km, běžela i naše členka Helena Bayerová se psy Aikem a Indiem. Tito tři borci společně vyhráli kategorii DTW2 s časem 13:29. A nejen to, Heleně se tentokrát podařilo porazit i všechny své mužské soupeře. Zlatá medaile tak byla zasloužená dvojnásob.

davle

Davle - Nová Březová
22. 8. 2020, Davle
4km trať se 170 metry převýšení čekala na účastníky dalšího závodu poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Trať z Davle do Nové Březové je pestrá - asfalt podél Vltavy, výběh po skalnaté cestě, prašná cesta chatovou osadou, louky a les v závěrečné pasáži. Nejšťavnatější částí tratě byl úsek v osadě Oleško, kde běžci museli překonat na 500 metrech 65metrové převýšení.
Náš spolek na závodě zastupovala Péťa Dvořáková, která ve své kategorii skončila na 6. místě s časem 29:21. Za muže nás reprezentoval Tomáš Dvořák v kategorii M 40-49, kde doběhl na 9. místě v čase 24:54.

VC Novákův a Grunclův memoriál 2020
22. 8. 2020, Libčice nad Vltavou
V sobotu se na koupališti v Libčicích nad Vltavou uskutečnil tradiční závod ve šplhu na laně. Šplhá se pod otevřeným nebem, byť letos počasí trochu "zlobilo" a v jednu chvíli to vypadalo, že závod bude přesunut do tělocvičny. Naštěstí pršet nezačalo, a tak se závod uskutečnil venku. Jedná se o začátek druhé poloviny sezóny, takže závodníci se teprve ve svých výkonech rozjíždějí. V kategorii Masters jsem časem z 1. kola 13,32 vteřin obsadil 2. místo.
Šplhoun Lub

Mistrovství ČR v atletice veteránů na dráze
29. 8. 2020, Pacov
Útulný atletický stadion v městečku Pacov na Vysočině hostil již 54. Mistrovství ČR veteránů na dráze. Počasí bylo v celku příznivé i pro vytrvalecké disciplíny. V disciplíně na 5 000 m jsem obsadil 6. místo v čase 19:47,8min.
Běžec Lub

Zbraslavská závist
29. 8. 2020, Zbraslav
3,5 km délky, 190 m převýšení, mokrá trať po nočním dešti. Takový byl 18. závod seriálu Běhy do kopce v Praze a okolí. Všichni účastníci se s náročnými terénem popasovali, včetně čtyř našich zástupců. Maruška Tatarová skončila mezi juniorkami na 6. místě s časem 30:58. V kategorii Ž45-49 stačil čas Péti Dvořákové 25:53 na 9. místo. Pavel Junger a Tomáš Dvořák běželi v kategorii M40-49. Pavel doběhl 10. (20:10) a Tomáš 13. (21:49).