Závody 2020 únor

Lívanec

Lívancový pohár
1. 2. 2020, Praha
Magistrát Hl. m. Prahy vydal nařízení, které zakazuje zázemí a starty sportovních akci v areálu Stromovky. Proto museli organizátoři LP najít novou trať. Zázemí a start byly přesunuty k zadnímu vchodu výstaviště. Samotná trať vedla Stromovkou, ale měla samozřejmě jinou podobu. Výhodou nové tratě bylo, že byl delší společný úsek a míjející běžci se tak mohli na trati vzájemně podporovat.
Z naši běžců dosáhli ve svých kategoriích nejlepší výsledky:
muži - Luba Jokel, 2. místo, ženy - Péťa Dvořáková, 43. místo, kluci - Vilda Kostříž, 5. místo, holky - Natálka Kühnelová, 8. místo.

čerčany
Běh na Čerčanský chlum
29. 2. 2020, Čerčany
Poslední únorový den jsme vyrazili do Čerčan. V deštivý den na nás čekal závod do kopce na 4,36 km s převýšením 230 m. Déšť sice před startem ustal, ale trať byla těžká, bahnitá. Takové výzvy však k těmto závodům patří a mi si závod velice užili.

29. 2. 2020, Praha
Zaběhlé věci jsou tu od toho, aby čas od času nastala doba jejich změn. A tak oproti létům minulým se první závod ve šplhu na laně nekonal ve Varnsdorfu, ale netradičně v Praze v Sokole pražském. Závodníků na zahajovací Velké ceně bylo až překvapivě mnoho a výkony byly vzhledem k začínající sezóně výborné. Potěšující byla zejména hojná účast dorostenců, děvčat a žen. Moje účast byla poznamenána zdravotními obtížemi zad, přesto jsem byl nakonec s časem 12,76 vteřin z 1. kola spokojen.