Závody 2020 září

Fryštácký dogtrekking
3. 9. 2020, Fryštát

Opět závody kousek od Rusavy, start hromadný v 7:30, cíl zdolán v 00:21, trasa 100,8 km a převýšení 3200 metrů. Tvrdý to bylo, všechno bolelo, kotník 5x vyvrácený, ale v cíli celkově druhý ze všech mimo kategorie. Jinak nejrychlejší žena a DTW2 opět zlato, opět ve stejném složení já, Aiko a Indie. Tentokrát vůbec, ale vůbec neposlouchali. Bylo jim jedno, že nadávám, bolí to a že už nemůžu, prostě mi to nevěří a ženou to do cíle.
I tak super psi se super elánem, mají lepší morálku než já.
Helena

livanec
Lívancový pohár
5. 9. 2020, Praha
Po prázdninách jsme se sešli opět v hojném počtu na startu Lívancového poháru v pražské Stromovce. Kromě běhu jsme se mohli pokochat, třeba během rozběhávání, technickými skvosty. V areálu výstaviště se totiž konal sraz motocyklů Harley Davidson, kde kromě těchto strojů byla k vidění i americká historická vojenská technika či speciální provedení vozidel Hummer. Ale zpátky na start, nebo spíš rovnou do cíle - naši nejlepší běžci v kategorií tentokrát byly tito. V kategorii dospělých (2 míle/3,2 km) si nejlépe mezi muži vedl Pavel Junger na 38. místě (13:07) a mezi ženami Péťa Dvořáková na 19. místě (19:19). V dětských kategorií (1 míle/1,6 km) byl mezi kluky nejlepší Honza Junger na 8. místě (9:37) a mezi holkami Naty Kühnelová na 10. místě (8:31).

VC Šutr, Liberec 2020
12. 9. 2020, Liberec

Dalším závodem ve šplhu na laně byla Velká cena Šutr v Liberci. Zázemí je v hale Šutr, kde vedle zavěšeného lana jsou především stěny na lezení. Organizátorům se závod povedl a byly k vidění velmi pěkné výkony. V kategorii masters jsem časem 13,1 vteřin z 2. kola obsadil 1. místo. Bohužel se u mne projevila zdravotní indispozice, takže další pokusy jsem již neabsoloval.

Šplhoun Lub

VC memoriál Bedřicha Šupčíka
19. 9. 2020, Příbram

V netradičním termínu (kvůli epidemiologické situaci na jaře) proběhla VC v Přibrami. Účast závodníků byla jako obvykle obrovská. Tento závod je pro spousty borců, hned po mistrvství ČR, nejvýznamnějším závodem roku. Zde se šplhá současně na dvou lanech. Organizátoři instalovali na zeď velké displeje, takže jsme mohli velmi pěkně sledovat, jak soutěžícím ubíhá čas. Bylo to vlastně poprvé, co tato možnost byla k dispozici. V kategorii Masters jsem po výkonu 13,26 vteřin ze třetího kola obsadil 2. místo.

Šplhoun Lub

Běchovice - Praha
27. 9. 2020, běchovice
Poslední neděle v září již neodmyslitelně patří slavnému závodu Běchovice - Praha. Letošní ročník byl ale specifický tím, že jeho konání bylo poznamenáno epidemiologickou situací v důsledku viru Covid. Přesto pořadatelé vyvinuli maximální úsilí, aby závod uskutečnili. A za to jim patří naše obrovské poděkování. Možná mohl mít někdo před startem závodu pochybnosti, jak to vlastně proběhne a jaké komplikace to přinese. Jaké ale bylo překvapení, organizace klapala jako hodinky. Byly přesně vymezené koridory, kterými jednotlivé vlny závodníků procházeli. Na silnici pořadatelé vyznačili tečkami místa, kam se závodníci postavili s rouškami. Po proběhnutí startovní čárou bylo možné roušky sundat. Také v cíli bylo vše organizačně velmi dobře připravené. Obdrželi jsme občerstvení, tepelnou fólii a bez zbytečného zdržování v cíli jsme odcházeli.
Závod byl letos (vedle tradičního Mistrovství ČR mužů a žen) veden jako Mistrovství ČR veteránů v silničním závodě na 10 km.
Za náš oddíl se závodu zúčastnili dva členové. Kája Hanáková, která časem 52:59 min obsadila ve své kategorii pěkné 14. místo a celkově 712. místo ze 1428 startujících. Druhý náš člen Luba Jokel obsadil ve své kategorii 3. místo a podařilo se mu tak poprvé stanout na stupních vítězů v tomto závodě. V cíli nemohlo proběhnout vyhlašování nejlepších v jednotlivých kategoriích, a tak si ti nejlepší musí počkat na diplom a medaili několik dní, než je obdrží poštou.