Závody 2021 červen

Stínem Beskydského rysaBeskydy
4. 6. 2021, Beskydy
Ahoj, v pátek jsme startovali první závod v MČR v Beskydech. Původně v propozicích uvedena trasa 82+, ale světe div se, pořadatelé nám sdělili, že je to 99,9 km. Na start bohužel nemohl lídr smečky Aiko, protože je zraněný, tak jsme startovali ve složení já, Cody a Indie. Musím říct, že tihle dva jsou takové motory, že jakýkoliv kopec nahoru byla sranda a dolů poslouchali jako zkušení běžci…dobře je to ten Aiko učí. Pro Cody to byla premiéra a velmi vydařená. Trasa (nakonec) 103,9 km s převýšením 3900 metrů, v čase 17:31:53...jo, zase první, nám to prostě sedlo. Dokonce jsme porazili i všechny chlapy v kategorii starších a byli jsme nejrychlejší v ženách napříč kategoriemi. Takže vlastně nejrychlejší byli jen tři kluci z mladší kategorie. A já měla neskutečnou radost, protože nám to prostě sedlo a do cíle jsme vběhli takovou rychlostí, že jsme překvapili pořadatele, s jakou super náladou jsme v cíli. Za námi zůstala několikahodinová díra, než dorazil další z longu.
Helena a její smečka

livanec
Lívancový pohár
5. 6. 2021, Praha
Konečně jsme se dočkali. Po dlouhé pauze byl opět spuštěn Lívancový pohár - běh na 1 a 2 míle pražskou Stromovkou. První sobotu v měsíci, kdy se závody seriálu tradičně konají, jsme za krásného počasí vyrazili k zadní bráně holešovického výstaviště, kde se nachází zázemí závodu vč. startu. Až s nostalgií jsme vyrazili na trať, kterou jsme byli nuceni na dlouhé měsíce opustit. Rychle jsme se však všichni vrátili do závodnické nálady a směřovali k cíli, co to jen šlo. A hned na prvním závodě se nám zadařilo. Na skvělém třetím místě v kategorii holky totiž doběhla naše členka Anička Hubálková. I ostatní podali po dlouhé pauze pěkné výkony, které si v cíli zasloužili miništrudlík (prozatimní náhrada za lívanečky).

Čertovskej ultratrail
5. 6. 2021, Kokořínsko
Na obnovení závodů se již také těšili ultratrailoví běžci. K nim patří i náš člen Petr Veselý. Petr se vydal 5. 6. na hrad Houska, kde startoval Čertovskej ultratrail vedoucí krajem Kokořínska. Trasa byla dlouhá pekelných 66,6 km se stoupáním 1 095 m a klesáním 1 221 m. Cíl byl u Hamerského jezera. Petr běžel, až se mu od kopyta jiskřilo a s časem 8:11:23 si vybojoval pěkně vypečené 21. místo.

Memoriál Josefa Odložila
7. 6. 2021, Praha 6 - Juliska
V rámci atletického mítinku na atletickém stadionu na Julisce proběhl v předprogramu závod veteránů v běhu na 1500 metrů. Časem 5:15,92 min jsem obsadil 7. místo.
Běžec Lub

divcihra

Dobývání Dívčích hradů
13. 6. 2021, Praha - Hlubočepy
Také se zpožděním letos začal seriál Běhy do kopců v Praze a okolí. My jsme nastoupili do seriálu v jeho 6. závodě, kterým je Dobývání Dívčích hradů. Na běžce čekala trať o délce 2 km. Po krátké rovince museli závodníci zdolat dlouhé stoupání, kde nebylo místo pro odpočinek. Až posledních 500 m nebylo tak strmých, zde se proto přecházelo do rychlého finiše. Náš spolek reprezentovali v kategorii Junioři Sam David (4. místo) a v katogorii Muži 40-49 Tomáš Dvořák (10. místo). Dále jsme na startu měli dvě hostující běžkyně v kategorii Juniorky Šárku Šmejkalovou (4. místo) a Danču Dvořákovou (5. místo).

Běh Vidrholcem
17. 6. 2021, Praha - Újezd nad Lesy
17. ročník Běhu Vidrholcem startoval v 18:00 za velmi teplého počasí. Organizátoři se proto rozhodli délku tratě z 5,8 km zkrátit na 3,3 km. Za náš spolek se závodu zúčastnil Tomáš Dvořák, který trať zaběhl za 15:12. V celkovém pořadí se umístil na 5. místě, v kategorii Muži 40-49 skončil na 3. místě.

Příbram2021

Memoriál Bedřicha Šupčíka
19. 6. 2021, Příbram
Po devíti měsících se opět mohl konat závod ve šplhu na laně. Na závod přijelo hodně závodníků a i když podmínky pro trénování byly velmi ztížené, tak dosažené výkony byly velmi dobré. V kategorii Masters jsem časem ze 2. kola 12,51s obsadil 3. místo. Zajímavost je to, že medaile byly vyrobeny pomocí 3D tiskárny.
Šplhoun Lub

Ivčin kopeček
20. 6. 2021, Beroun
Tropické teploty čekali na účastníky 7. závodu poháru Běhů do kopců v Praze a okolí. K tomu 3,4 km trasy o převýšení 240 m a strmosti 7,1 %. Přesto byla účast poměrně vysoká a přes vedro všichni běžci v pořádku závod dokončili. Náš spolek na závodě reprezentoval Tomáš Dvořák, který s časem 24:22 skončil na 9. místě v kategorii M40-49.

Davle - Nová Březová
27. 6. 2021, Davle
4 050 m dlouhá trať, 170 m převýšení, 4,2 % strmost, 11:00 - start...asfaltová rovinka podél Vltavy a pak už hurá do stoupání po skalnaté cestě. Takto začal další závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Ačkoliv celková strmost tratě nepatří mezi ty největší, má trať dva opravdu výživné úseky. Prvním je právě stoupání po skalnaté cestě a pak po krátkém odpočinku na rovnějším úseku následuje táhlé a prudké stoupání chatovou oblastí Oleško. Nás spolek měl na startu dva závodníky, oba v kategorii M40-49. Pavel Junger zdolal trať za 22:01 a skončil v kategorii na 8. místě. Tomáš Dvořák doběhl za 29:05, což stačilo na 13 místo.