Závody 2021 červenec

Mistrovství ČR v atletice veteránů na dráze
3. 7. 2021, Šumperk
Letošní Mistrovství ČR v atletice veteránů hostil atletický stadion v Šumperku. Útulný stadion, který prošel před několika lety rekonstrukcí. Po dnech velkého tepla, bylo v sobotu počasí poměrně příznivé i pro dlouhé běhy. Podmínky běhu na 5 000 metrů v čase 13:45 hodin byly snesitelné, 23 °C, polojasno a foukal slabší vítr (na protilehlé rovince). Trať jsem běžel v čase 18:49,8 min a obsadil 3. místo.
Běžec Lub

Stopou strejdy Šeráka
15. 7. 2021, Lipová-lázně
Na start se postavil lídr smečky Aiko a s ním do páru Cody. Jenže už při přípravě na start bylo něco špatně, Aiko nechtěl jít z kotce. Nakonec se ale na start postavil. S obtížemi a s velkým přemlouváním na trase jsme nakonec dokončili závod na prvním místě, převýšení 4000 metrů, trasa dlouhá přes 105 km. V cíli jsme byli až před třetí ráno. Terén byl technicky náročný.
Aiko tímto závodem ukončil svou běžeckou kariéru a možná čas pomůže a jednou se ještě vrátí na trať. I přes to první místo.

livanec

Lívancový pohár
3. 7. 2021, Praha
První prázdninovou sobotu jsme se účastnili dalšího závodu běžeckého poháru 2 míle s úsměvem aneb Lívancového poháru. Dobrá zpráva přišla hned na začátku...opět každý v cíli obdrží domácí lívanec. To mnoha běžcům zvýšilo motivaci a do cíle více těšili. V kategorii Muži si z našeho spolku nejlépe vedl Honza Tatar, který zvlád dvoumílovou trať za 12:17 a skončil tak na pěkném 18. místě. Na 15. místě v kategorii Ženy doběhla Kája Hanáková s časem 16:11. V kategorii Kluci dosáhl skvělého výsledku Honza Junger, který jednomílovou trať proběhl za 7:34, což mu vyneslo bramborovou medaili, tedy 4. místo. Také pěkné 9. místo vybojovala v kategorii Holky Naty Kühnelová s časem 8:42.

san

Běh za Sliveneckou saní
29. 7. 2021, Praha
Pohár Běhy do kopců v Praze a okolí pokračoval ve čtvrtek 29. 7. dalším závodem - Běh za Sliveneckou saní. Nejtěžší úsek tratě čekal na závodníky hned na jejím začátku, kde je trasa nejstrmější. Druhá polovina stoupala již mírně. Oba naši zástupci běželi v kategorii Muži 40-49. S tratí o délce 2,54 km s převýšením 135 metr si poradil Pavel Junger v čase 13:27, což mu přineslo 16. místo. Tomáš Dvořák doběhl v čase 15:18 a skončil na 22. místě.

DT krajem břidlice
29. 7. 2021, Šternberk
A další úspěch - sestava na startu Indie a Cody. Aiko nám zamával ze zázemí a my vyrazili na trasu. Osvědčená dvojka to opět dokázala. Na trase bylo vše možné, kameny, břidlice, lesní cesty, voda, roj bodavých včel, divočák, chcíplá srna v rozkladu, maliny...sluníčko, hospody...96 km a převýšení 2000 metrů.