Závody 2021 říjen

livanec

Lívancový pohár
2. 10. 2021, Praha
Celkem 13 našich závodníků se postavilo na start dalšího letošního závodu Lívancového poháru. V kategorii Muži si nejlépe vedl Tomáš Dvořák, který dvoumílovou trať uběhl za 14:21 a skončil na 33. místě. Na stejném místě skončila v kategorii Ženy naše běžkyně Šárka Kühnelová s časem 18:07. Jednomílovou trať z našich v kategorii Kluci nejrychleji zdolal Sam David s časem 8:19. Medailovou pozici, konkrétně 2. místo (s věkovým koeficientem 4. místo), vybojovala v kategorii holky Anička Hubálková.

Běh za újezdskou sovou
Běh za újezdskou sovou jsou lesní běžecké závody, které se konají v Praze - Újezdě nad Lesy. Na trať se vydali i tři členové našeho spolku.
Karolína Partynglová - trať 300 m - čas - 1:12 - 7. místo
Jan Junger - trať 800 m - čas 02:47 - 7. místo
Pavel Junger - trať 5500m - čas 21:47 - 11. místo

Hradecký půlmaraton
3. 10. 2021, Hradec Králové
Do HK se na 21,1 km dlouhý závody vydali dva naši členové. Pavel Junger a Tomáš Dvořák. Oba běželi v kategorii M40-49. Pavel půlmaratonskou trať zdolal za skvělých 1:36:29, což mu zajistilo 46. místo v kategorii a 232. celkové. Tomáš závod zaběhl za 1:43:37 a skončil na 77. místě.

Písecký šplhavec
16. 10. 2021, Písek
Velká cena ve šplhu na laně měla v Písku již svůj jubilejní 20. ročník. Opět byly k vidění velmi hodnotné výkony ve všech věkových kategoriích. Jak vidno, pomalu se graduje s přípravou na republikové mistrovství, které proběhne 11. prosince na obvyklém místě - OC Harfa ve Vysočanech. V kategorii Master jsem obsadil 1. místo s nejlepším výkonem (a zároveň novým osobním rekordem) ze 2. kola 11,03 vteřin.
Šplhoun Lub

Klánovický půlmaraton
17. 10. 2021, Praha
V sousedních Klánovicích se po vynucené pauze po dvou letech opět konaly běžecké závody, které obsahují tratě 21,1 km, 10 km a dětské tratě. Teplota okolo 12 °C byla pro tyto závody ideální. Na půlmaratonské trati jsme měli jednoho běžce, Pavla Junger, který s časem 1:39:34 skončil v kategorii M2 na 52. místě. Na 10km trať se za muže vydal Tomáš Dvořák, který v čase 46:37 obsadil v kategorii M10-3 6. místo. V kategorii Z10-2 nás reprezentovala Šárka Kühnelová, která doběhla na 85. místě s časem 1:04.59 a v kategorii Z10-3 na 35. místě Kačka Ouřadová s časem 1:08:50. V dětských kategoriích se umístili: Agy Kühnelová 17., David Šebelík 8., Daniel Klička 11., Patrik Děkanovský 12., Karla Košťířová 15., Nikolas Schejbal 5., Anička Hubálková 4., Naty Kühnelová 8.