Závody 2021 srpen

Běh na Šance
3. 8. 2021,
2,86 km, převýšení 145 m, strmost 5 %. To jsou parametry 16. závodu Poháru běhů do kopců v Praze a okolí. Závodu se účastnili dva naši členové v kategorii Muži 40-49. Pavel Junger trať zaběhl za 15:37 a skončil na 13. místě. Tomáš Dvořák doběhl v čase 17:57, což stačilo na 21. místo.

lp8
Lívancový pohár
7. 8. 2021, Praha
Tentokrát se na startu dalšího závodu Lívancového poháru postavilo poměrně málo bězců, byl znát čas dovolených. Méně účastníků přináší šanci na větší bodový zisk do poháru, o to více závodníci zápolili o každou vteřinku. V dětských kategoriích se nám podařilo obsadit obě třetí místa. Mezi kluky to byl Matouš Suchý, mezi holkami Naty Kühnelová. Mezi dospělými kategoriemi si nejlépe vedla Šárka Kühnelová (27.) a Tomáš Dvořák (43.)

Krkonošská 50
7. 8. 2021, Špindlerům mlýn
50 kilometrů s převýšením 1 784 metrů čekalo na účastníky horského trailu Krkonošská 50. Na start se postvil i náš člen Petr Veselý. Petr zvládl náročnou trať uběhnout v čase 5:48:13. Tím si vybojoval ve své kategie 9. místo.

Modřanský Tarzan
Za velmi teplého počasí proběhl další závod ve šplhu na laně. Šplhalo se venku na nově zrekonstruovaném Sofijském náměstí v Modřanech. Letos bylo nové uchycení lan, které poměrně dost kmitalo, zvlášť v horní části. To mělo vliv na dosažené časy. V kategorii Masters jsem obsadil 3. místo v čase 14,99 sec. Za posledních deset let jeden z nejhorších časů...
Šplhoun Lub

Pražská běžecká tour
25. 8. 2021, Praha
Příznivé podmínky přilákaly početnou skupinu běžců na další závod v Braníku. Tento závod se pořádá každý měsíc na stejné trati a je proto možné porovnávat časy. Na desetikilometrové trati jsem časem 39:48 minut obsadil v kategorii 50 - 59 let 1. místo a celkově 26. místo.