Závody 2021 září

Lívancový pohárlivanec
4. 9. 2021, Praha
Skončili prázdniny, takže počet účastníků dalšího závodu Lívancového poháru se opět dostal ke svým obvyklým počtům. Mezi početnou skupinou závodníků byli i naši běžci. V kategorii Muži si nejlépe vedl Luba Jokel, který obsadil 1. místo. Mezi ženami vybojovala nejlepší pozici Šárka Kühnelová s 32. místem. Mezi mladými běžci obsadili v kategorii Kluci Matouš Suchý 11. místo a v kategorii Holky Anna Hubálková 4. místo. Uvedená pořadí jsou po přepočtech věkových koeficientů. V samotném závodě doběhla Anička na 1. místě.
Součástí zářijového závodu bylo i vyhlášení nejlepších běžců celého loňského poháru, a to vždy nejlepších sedmi běžců v kategorii. Zde slavili úspěch naši mladší běžci. V kategorii Kluci obsadil 6. místo Víťa Suchý a 7. místo Matouš Suchý. V kategorii Holky se na 5. místě umístila Naty Kühnelová.

VC Šutr, Liberec 2021
4. 9. 202, Liberec
První poprázdninový závod ve šplhu na laně byl tradičně v Liberci. Dobré lano, dobrý úchyt lana a hned se šplhalo lépe. Časem 12,27 vteřin ze třetího kola (ze čtyř) jsem v kategorii Masters obsadil 1. místo.
Šplhoun Lub

petrin

Běh na Petřínskou rozhlednu
11. 9. 2021, Praha
Předposlední závod letošního poháru Běhů do kopců v Praze a okolí se běžel na Petříně. Závodníci startovali u pomníku obětem komunismu a poté postupně stoupali 3,2 km až k rozhledně. Zde je na závěr čekalo 299 schodů Petřínské rozhledny, tedy cíl byl ve vyhlídkové věži. Za náš spolek se závodu zúčastnil Tomáš Dvořák, který trať zaběhl za 20:15, což stačilo na 14. místo v kategorii M40-49.

Vltava Run
11. 09, 2021, Zadov - Praha

jirny

Jirenský běh na vrchol
18.09.2021, Jirny
Pro běžce ideální počasí vládlo během 4. ročníku závodu Jirenský běh na vrchol. Za náš spolek se závodu zúčastnili dva běžci. V dětské kategorii závodil Míra Mayer, který v závodě na trati 1,6 km obsadil 2. místo. Stejného umístění, tedy 2. místa, dosáhl mezi dospělými na trati 7,8 km Pavel Junger.

Pardubický vinařský půlmaraton
19.09.2021, Pardubice
Součástí běhu byl i závod na vzdálenost 1/4 maratonu, tedy 10,54 km.  Časem 41:25 minut jsem v celkovém pořadí obsadil 13. místo.
Běžec Lub

Běchovice - Praha
26. 9. 2020, Praha - Běchovice
Poslední zářijová neděle a tradiční běh Běchovice - Praha. Oproti loňsku zmizeli před startem roušky z úst závodníků, takže se nám hned lépe dýchalo. Také účast byla vyšší a přijeli i zahraniční závodníci. V kategorii 55 - 59 let jsem časem 40:23 min obsadil 3. místo.
Běžec Lub

brod

Svatováclavský běh
28. 9. 2021, Český Brod
Informuji, že jsme se s Honzou zúčastnili dne 28. 9 .2021 v Českém Brodě Svatováclavského běhu.
Počasí bylo více než přívětivé - teplota 22 st, polojasno.
Honza Junger - kategorie mladší žáci - hromadný start kluci a holky - délka tratě 1300 m
čas 05:22 min, skončil na 8.místě ve své věkové kategorii