Závody 2021 listopad

livanec

Lívancový pohár
6. 11. 2021, Praha
Pražská stromovka se zbarvila do nádherných podzimních barev. Mezi těmito barvami se neztratili žluté dresy našich běžců, kteří sem dorazili na další závod Lívancového poháru. Především v dětských kategoriích byly žluté dresy na startovní čáře nepřehlédnutelné. A nejen na ní. V obou dětských kategoriích obsadili naši zástupci 4. místo. Celkově si v 11. kole Lívancového poháru v jednotlivých kategoriích nejlépe vedli (po přepočtu věkového koeficientu) tito naši atleti: Muži - 69. Petr Klička, Ženy - 28. Olga Kostřížová, Kluci - 8. Matouš Suchý, Holky - 5. Veronika Olejníková.

ČelákoviceVečerní běh městem Čelákovice
17. 11. 2021, Čelákovice
Nechtěným hrdinou městského běžeckého závodu VBMČ se stal náš člen Samuel David. Sam věkem spadá do žákovské kategorie (zde se běželo pár set metrů), ale dobrovolně se rozhodl běžet trať juniorské kategorie. Tato trať měla tři okruhy o 1 km, tedy dohromady 3 km. Očekávalo se, že Sam bude vhledem ke svému věku 12 let na ostatní závodníky ztrácet. Ale ztráta byla až příliš veliká. Důvod se ukázal po skončení závodu. Sam omylem běhal okruh vyznačený pro dospělé závodníky. Tento okruh měřil 1,65 km. Takže Sam naběhal celkem bezmála 5 km. Za tento výkon sklidil uznání nejen od organizátorů závodu.
V dospělých kategoriích skončil v kat. M49 na 10. místě Tomáš Dvořák, který 5km trať zaběhl za 28:19. Mezi ženami v kategorii Ž35-49 (3 km) skončili Martina Prudilová na 10. místě (15:53) a Věrka Davidová na 10. místě (20:28).

vodacky

Vodácký přespolní běh v Ďáblickém háji
21. 11. 2021, Praha
Již 49. ročník VPBvĎH se konal v sobotu 21. 11. 2021 v krásném prostředí Ďáblického háje. Na nejmladší účastníky zde čekaly dětské tratě. Tu nejkratší, která měřila 320 m, zdolal z našich běžců nejlépe Richard Úradník, který s časem 1:19 skončil na skvělém 2. místě. Na trati 680 m vyhrál svou kategorii Matouš Suchý s časem 3:15. Jen o kousek unikla medaile Samovi Davidovi, který skončil s časem 3:25 na 4. místě. Dospělí zdolávali náročnou krosovou trať o délce 5 km. V kategorii M40 skončil na 10. místě Tomáš Dvořák (24:13) a v kategorii F40 Martina Prudilová na 6. místě (31:31).