Závody 2022 leden

hp

Novoroční běh Horními Počernicemi
1. 1. 2022, Praha
Jubilejní 40. ročník Novoročního běhu Horními Počernicemi se konal první den tohoto roku. Zda se závod vůbec bude konat, nebylo do posledních dní jisté. Ale nakonec se pořádal, takže se běžci mohli postavit na start tohoto závodu. Za náš spolek se závodu zúčastnil Tomáš Dvořák, který běžel v kategorii Muži buď fit trať o délce 3 250 m. Tomáš závod zaběhl za 13:43, což mu vyneslo 2. místo.

konopiste

Novoroční běh Konopiště
1. 1. 2022, Benešov
Jak na nový rok, tak po celý rok...takže první den roku 2022 jsme se vydali ještě na další závod. A to na Novoroční běh Konopiště. Závod se konal v krásném okolí zámku Konopiště. Trať vedla po cestě okolo Konopišťského rybníka. Naši členové běželi tratě v podobě jednoho kola, tj. o délce 2,7 km. Nejlépe si vedl Pája Kalita, který s časem 13:31 vyhrál kategorii Chlapci do 10 let. V kategorii Ženy vybojovala Monika Kalitová 8. místo s časem 16:34 a v kategorii Muži Tomáš Dvořák 5. místo s časem 11:06.

Salomon Ještěd 24jested
8. - 9. 1. 2022, Liberec
Ultraběžecký 24hodinový závod se konal v Liberci od 8. 1. do 9. 1. 2022. Startovní výstřel zazněl v sobotu ve 12:00, cílová brána se uzavřela přesně o den později, tedy v neděli v poledne. Na závodníky čekal těžká horská trať, která se sestávala z výběhů a seběhů o celkové délce kola 11 km. Nejvyšším bodem tratě byla hora Ještěd s n.v. 1012. Ta patřila k nejnáročnějším místům tratě, především v nočních hodinách, kdy na hoře sněžilo a foukal dosti čerstvý vítr. Závodu se v kategorii Týmy muži účastnil i náš sesterský tým TFRUN, jehož členy byly i dva Atleti Petr Veselý a Tomáš Dvořák. Tým TFRUN zvládl v časovém limitu 24 hodin zaběhnout 17 kol, tedy celkem 187 km (v čase 23:36:23). Tímto výkonem tým ve své kategorii vybojoval 3. místo.

2022 Poříčanské jelito

Poříčanské jelito
29. 1. 2022, Poříčany
Na 2. ročníku krosových závodů Poříčanské jelito přivítalo závodníky nevlídné počasí. Před startem hlavních závodů se zvedl dosti čerstvý vítr a lehce pršelo. To zpestřilo náročnou stať o délce 5,3 km vedoucí z Poříčan přes pole do nedalekého lesa a zpět. Za náš spolek se závodu zúčastnil v dětské kategorii 12-15 let Samuel David, který doběh na druhém místě. Mezi dospělými za Atleta bojoval Tomáš Dvořák, který s časem 24:20 vyhrál kategorii Muži 46-60.